نظافت محل کار | Cleaning workplace

نظافت محل کار

لزوم نظافت دفترکار بر هیچکس پوشیده نیست. به منظور دستیابی به کارایی هر چه مفیدتر افراد در محیط کار برقراری شرایط مطلوب از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. یکی از فاکتورهای مهم در برقراری شرایط مطلوب و دستیابی به راندمان کاری بالا انجام امور نظافت دفترکار به صورت منظم و با کیفیت بالا می باشد که در این صورت افراد به کار در این محیط بیشتر ترغیب می شوند و از آنجا که ذهنیت افراد نسبت به محیط پاکیزه مثبت می باشد، مشتریان بیشتری به کسب و کار شما جلب خواهند شد. در نتیجه انجام نظافت بهینه دفترکار تاثیر چشم گیری در رونق کسب و کار شما دارد. از طرفی با واگذار نمودن امور نظافت به یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر افراد بدون هیچ دغدغه فکری در مورد نظافت به وظایف اصلی خود می پردازند و این شرکتها خدمات نظافت را با استفاده از ابزار مکانیزه نظافتی و کادر پرسنلی با تجربه به انجام می رسانند. انواع آلودگی  

 اگر بخواهیم آلودگی ها در محل کار را دسته بندی نماییم به سه دسته آلودگی زمین ، مبلمان و تجهیزات تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح این سه بخش می پردازیم.


آلودگی زمین 

این نوع آلودگی ها در محل کار از طریق رفت و امد و تردد افراد مراجعه کننده و ساکن محل کار به و جود می آید و آلودگی ها از بیرون محل کار به داخل محیط کار منقل می شود.

آلودگی مبلمان 

آلودگی مبلمان در محیط کار یک امر بدیهی میباشد زیرا بر اثر استفاده مداوم ، آلودگی به روکش مبلمان چسبیده و مبلمان محل کار رنگ تیره را به خود می گیرد. در این بخش برای نمایش یک محل کار پاکیزه و زیبا میبایست مبلمان به طور منظم تمیز شود. همچنین این عملیات باعث بالا رفتن عمر مبلمان نیز می شود.

آلودگی تجهیزات 

در این قسمت عوامل آلودگی ، نشستن گرد و خاک معلق در هوا بر روی میز و وسایل ، گذاشتن اشیا کثیف بر روی میز و استفاده از تجهیزات اداری محل کار با دست ها آلوده در طی زمان کار میاشد. که نیاز به پاکیزگی منظم در طول روز می باشد.بکارگیری روش های کارآمد در نظافت محل کار

 در روش های شستشوی و نظافت محل کار ، نیرو ها و دستگاه های نظافتی با توجه به نوع آلودگی ها  تعیین شده و در قسمت مربوطه استفاده می شود.


نظافت 

 در این بخش جمع آوری گرد و خاک از زمین با دستگاه های خاصی انجام می  شود که در ادامه به این موارد اشاره می کنیم.

مکنده 

 با استفاده از مکنده و قرار دادن نازل مناسب برای این دستگاه می توان گرد و غبار و خاک را از سطح زمین جمع آوری و از محل کار خارج نمود.

 

شستشوی 

 شستشو یکی از موارد مهم در محیط کار می باشد که به سلامت و پاکیزگی محیط کار کمک بسزایی می نماید.

اسکرابر 

یکی دیگر از روش ها برای پاکیزه نمودن محل کار استفاده از اسکرابر برای شستن و از بین بردن آلودگی از سطح زمین محوطه می باشد که در این روش با توجه به گستردگی مجموعه می توان از اسکرابر دستی یا سرنشین دار می توان استفاده کرد. در این روش اسکرابر با ویژگی شستشو و خشک کردن همزمان کف می تواند سطح پاکیزگی مطلوبی را به مجموعه فراهم آورد.

 مبل شوی 

با استفاده از این دستگاه می توان مبل ها را با کیفیت بالا پاکیزه نمود. در این روش با استفاده از دستگاه مبل شوی تمامی لک و آاودگی های روی مبل تمیز می شود و و با توجه به قدرت پاکیزه کنندگی بالا این دستگاه با ایجاد فوم از ترکیب آب و مواد شوینده نتیجه بسیار قابل قبولی را در پاکیزگی میلمان به ما می دهد.

دستی ( ترولی )

ترولی یکی از پرکاربردترین و در عین حال ساده ترین ابزار نظافت و شستشوی حرفه‌ای می باشند که انجام کارهای نظافت و شستشو را با سرعت بیشتر انجام می پذیرد. این ابزار به دلیل اینکه تی و سطل آب و و محل قرارگیری مواد شوینده و دستمال را دارا می باشد باعث تسریع در انجام خدمات نظافت محل کار می شود و به علت وجود تمامی ابزار و مواد مورد نیاز برای نظافت ، وقت کاربر در رفت و آمد برای آوردن ابزار و مواد شوینده مورد نیاز تلف نمی شود.استفاده از روش های اختصاصی در نظافت محل کار

برای پاکیزه نمودن تجهیزات محیط کار علاوه بر استفاده از دستمال و آب می توان از یک روش دیگر که دارای بازدهی بسیار بیشتری دارد استفاده نمود. تبلفیت یک ماده شوینده بسیار پر کاربرد و اسپری دارای قدرت پاکیزگی بالا  می باشد که به دلیل قدرت بالا در حذف رسوبات عمیق می توان برای اکثر اثاثیه و تجهیزات اداری و خانگی استفاده نمود.

درخواست اطلاعات

گالری تصاویر