نظافت و شستشوی کف خطوط تولید | Cleaning and washing floors production lines

نظافت و شستشوی کف خطوط تولید

مراکز و سایت های صنعتی که عملیات تولیدی انجام می دهند مقدار زیادی از انواع آلودگی تولید می کنند که در محیط از جمله کف سالن های تولید پراکنده می شود. کارخانه ها، نیروگاه ها، کارگاه ها و … جز مکان هایی می باشند که آلودگی با سرعت زیادی در آن جا به وجود می آید و خیلی زود وارد محیط می گردد؛ در بیشتر مراکز تولیدی تمیز بودن کف خط تولید اهمیت بسیار زیادی دارد و حتی ممکن است کثیف بودن محیط سبب آلوده شدن محصولات تولیدی گردد یا بخارهایی ایجاد کند که برای سلامتی مضر است. از طرفی انجام فعالیت های نظافتی در بخش خط تولید و اطراف ماشین آلات سنگین می تواند به موضوعی چالش برانگیز تبدیل گردد و با خطراتی همراه باشد. از این رو شرکت خدمات نظافتی با به کارگیری دستگاه های نظافت صنعتی پیشرفته و با رعایت کلیه نکات ایمنی قادر به انجام شستشوی کف سالن های تولیدی باشد که بهترین نتیجه ممکن حاصل می گردد.انواع آلودگی

با توجه به نوع کالاهای تولیدی و مواد به کار رفته در هنگام ساخت محصولات، اقسام گوناگونی از آلودگی ها به وجود خواهد آمد و نیاز است هر چه سریع تر و با دقت هر چه تمام تر رفع گردد. در پاره ای از اوقات این آلودگی ها سمی و خطرناک و حتی آتش زا هستند و جمع آوری و شستشوی آن ها ضروری است. 


گریس و روغن های روان کننده

گریس و روغن های روان کننده در بیشتر صنایع به منظور جلوگیری از سایش قطعات به یکدیگر و استهلاک زود هنگام آن ها، مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل این که این مواد در خطوط تولید به کار گرفته می شود، روی کف زمین می ریزد و باعث لغزندگی سطح می گردد. هم چنین آلودگی های دیگر را به خود جذب می کند.

تراشه های فلزات

براده و تراشه فلزات در صنایع آهن و فلز به وفور یافت می شود که تیز و برنده نیز هستند و به اطراف پرتاب شده و روی سطح پخش می گردد.

مواد پودری

در تولیدات صنایع غذا و دارو امکان پراکنده شدن مواد پودری و جامدات ریز روی سطح زمین زیاد می باشد باید به سرعت جمع آوری شوند.

گرد و خاک

گرد و خاک ساده ترین نوع آلودگی نشسته بر سطح است امکان دارد در خطوط تولید لایه ای از آن روی کف قرار بگیرد.


روش های نظافت و شستشو

موارد ذکر شده تنها نمونه ای از آلودگی تولید شده در سایت های تولیدی هستند که با وجود گستردگی و تنوع در صنایع، انواع دیگری از آلودگی می تواند ایجاد گردد. شرکتهای خدماتی با بهره گیری از دستگاه های مکانزه صنعتی اقسام گوناگون آلودگی را به طور کامل از کف خطوط تولید حذف می کنند.


نظافت

قبل از شستشوی سالن های تولید بهتر است ابتدا جامدات و مایعات پاشیده شده بر روی سطح جمع آوری و نظافت گردد. این کار کیفیت شستشو را بهبود می بخشد.

هر چند که نظافت اولیه بستگی به نوع آلودگی دارد. در بسیاری از اوقات شستشوی به تنهایی می تواند اثر بخش باشد. 


مکنده

به منظور جمع آوری آلودگی های پراکنده شده بر روی سطح از مکنده صنعتی استفاده می شود. مکنده ها در انواع و ابعاد متنوعی طراحی و ساخته شده اند که قابلیت مکش مواد جامد و مایع گوناگون را دارند. هم چنین دارای ضریب ایمنی بالا هستند و همه استانداردهای لازم را دارا می باشند.


شستشو

شستشوی کف خطوط تولید یکی از فعالیت های ضروری در رابطه با تمیزی آن محیط می باشد. به کار گیری روش های دستی و سنتی به دلیل وجود وسعت زیاد و حجم زیاد آلودگی بسیار دشوار است. اما ساخت دستگاه های کف شور صنعتی راه حلی مناسب برای رفع این مشکل است.


اسکرابر

اسکرابر صنعتی دارای امنیت کافی جهت حضور در محیط های صنعتی می باشد و با توجه به اندازه فضا و عرض راهروها مدل های دستی و سرنشین دار آن جهت شستشوی سطح مورد استفاده قرار می گیرند. اسکرابر به آسانی کف را  شسته و ضدعفونی می کند و آلودگی های چسبیده بر آن را حذف می کند.

واترجت

اگر مواد زائد گسترده شده بر سطح دارای چسبندگی بسیار زیاد باشد و تمیز کردن آن نیاز به فشار بیشتری داشته باشد از واترجت یا شوینده های فشار قوی استفاده می گردد.


روش های اختصاصی

به کارگیری مواد شوینده صنعتی جهت شستشو و ضدعفونی کردن سطح، می تواند یک روش مناسب به این منظور باشد. این مواد همراه اسکرابر نیز کارایی دارند.

   


درخواست اطلاعات

گالری تصاویر