شستشوی کف سالن ورزشی | Wash gym floor

شستشوی کف سالن ورزشی

انجام نظافت و شستشوی بهینه سطوح در سالن های ورزشی جهت حفظ بهداشت و سلامت ورزشکاران ضرورت می یابد. از سویی دیگر آلودگی ها، سبب آسیب کفپوش شده و از عمر مفید آنها می کاهد. انجام نظافت در این محیط ها با استفاده از شیوه های سنتی همچون استفاده از تی و جارو، آلودگی ها را به صورت کامل از بین نبرده و سبب انتشار آلودگی های بیشتردر محیط می شود و عمر کفپوش را کاهش می دهد. امروزه طیف گسترده ای از تجهیزات نظافت صنعتی در سالن های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند و کارایی بهینه این تجهیزات سبب ارتقا سطح بهداشت در سالن های ورزشی می شود و از سوی دیگر بسیاری از مشکلات ناکارآمدی شیوه های سنتی نیز مرتفع می گردد. به دنبال آن ایمنی و سلامت افراد در سالن های ورزشی افزایش یافته و در نتیجه با ایجاد شرایط مطلوب روزانه افراد بیشتری به این فضا ها مراجعه نموده و همواره رضایت افراد جلب خواهد شد. انواع آلودگی  

 آلودگی در سالن های ورزشی به بر اثر ورزش و رفت و آمد  افراد با کفش روی کفپوش و انتقال آلودگی با کفش های آلوده به سالن از مواردی می باشد که باعث آلودگی کف سالن ورزشی می شود. همچنین گرد و غبار از طریق باد و طوفان نیز وارد سالن می شود و آلودگی در مکان باقی می ماند. از دیگر روش های آلوده شدن کف می توان ریختن نوشیدنی و مواد غذایی چرب روی کف سالن می توان نام برد.


روش های نظافت و شستشوی 

 در این بخش نظافت و شستشو با دستگاه های خاص که توانایی از بین بردن آلودگی کف سالن را دارند استفاده می شود که در ادامه به توضیح این دستگاه ها می پردازیم.


نظافت 

در مرحله اول جهت برقراری بهداشت در سالن ورزشی جمع آوری گرد و غبار و آلودگی هایی که به همراه کفش افراد وارد سالن می باشد، ضرورت می یابد. 

مکنده

دستگاه مکنده صنعتی یا جاروبرقی یکی از تجهیزات نظافتی کارآمد جهت کنترل آلودگی ها در سالن های ورزشی می باشد. این دستگاه با مکش هوا به آلودگی های خشک باقی مانده در سطوح ضربه وارد نموده و حجم بالایی از آلودگی ها را به همراه هوا به درون مخزن زباله منتقل می نماید. با استفاده از مکنده صنعتی جمع آوری بهینه زباله های خشک و عدم انتشار گرد و غبار در محیط فراهم آمده و سلامت ورزشکاران نیز تضمین می گردد. 

 

شستشوی 

شستشو در این بخش توسط دستگاه های نظافتی صنعتی متناسب با نیاز سالن های ورزشی انتخاب و در محوطه سالن ورزشی استفاده می شود.

اسکرابر 

 اسکرابر یا زمین شوی یکی از دستگاه های نظافت صنعتی می باشد که با توجه به امکانات دستگاه می توان در نظافت و شستشوی سالن های ورزشی استفاده کرد. بدین صورت که تمام لک و آلودگی های داخل سالن ورزشی را می تواند از بین ببرد.  اسکرابر قابلیت شستشوی انواع کف ها را دارا می باشد که کف سالن های ورزشی نیز از جمله این موارد می باشد. در این روش عملکرد دستگاه از لحاظ فنی ، سرعت و پاکیزگی با نیروی شستشو و نظافت توسط انسانی قابل مقایسه نمی باشد.

 

پولیشر 

از دستگاه پولیشر برای پولیش کف سالن های ورزشی استفاده می شود. در این روش پا پولیش کف سالن تمامی تو رفتگی ها و خوردگی ها پر شده و باعث محافظت کف شده و عمر پوشش کف سالن های ورزشی را بیشتر می کند. همچنین با پولیش کردن کف سالن باعث می شود که گرد و خاک و آلودگی در فضای تو رفته کف جایگزین نشود و از کثیفی کف جلوگیری نماید. به عبارتی پولیش کف سالن ورزشی باعث براق شدن و صیقلی شدن آن می شود و باعث نو شدن پوشش کف می شود.


 


درخواست اطلاعات

گالری تصاویر