شستشوی پیست تارتان | Wash Tartan track

شستشوی پیست تارتان

کفپوش تارتان مختص پيست ها ، سالن هاي دو ميداني و زمينهاي ورزشي می باشد. کفپوش تارتان اين قابليت را دارد كه در محيط هاي رو باز يا اماكن سرپوشيده مورد استفاده قرار گيرد. با توجه به دوام باالا استفاده از این نوع کفپوش ها بسیار مقرون به صرفه نسبت به سایر کفپوش ها می باشد. این نوع کفپوش ها مخصوص ورزش دو و میدانی می باشد. این نوع کفپوش ها بر روی سطوح بتونی یا آسفالت می بایست انجام گیرد. کف بتونی یا آسفالت به عنوان زیرسازی کفپوش تارتان برای انجام عملیات بعدی است. عملیات ایجاد این کفپوش ها به این صورت می باشد که ابتدا پوشش آستری برای افزایش چسبندگی  بر روی سطح اولیه اجرا می شود و سپس لایه ای شامل پلاستیک مخصوص روی لایه ایجاد شده قبلی در سطح آستر شده پخش مي شود. پس از انجام این مرحله سطح بسیار ناصاف می باشد که خلل و فرج آن توسط بتونه از نوع پلي يورتان صاف و یکنواخت می گردد. باید توجه داشت که رنگ مورد نظر که معمولا آجری می باشد را قبل از خشک شدن  بتونه بر روی سطح پاشیده شود.


انواع آلودگی  

 آلودگی ها در سطح این نوع کفپوش ها به دو بخش آلئدگی های خشک و آلودگی های تر تقسیم می شود.


آلودگی خشک 

ااین الودگی ها از طریق راه رفتن ، دویدن و استفاده های روزمره ، باد ایجاد می گردد که اکثریت این آلودگی توسط افراد ایجاد می شود.

 

آلودگی تر  

این نوع آلودگی از طریق باران ایجاد شده که گل و لای موجود در هوا را که بر اثر طوفان وارد هوا شده بر روی سطح کفپوش می نشاند. همچنین به علت اینکه اکثر این پیست ها در اطراف زمین های فوتبال قرار دارند رفت آمد ماشین از روی این پیست و جا ماندن رد لاستیک و ریختن روغن و بنزین بر روی پیست تارتان و جا ماندن آلودگی بر روی آن باعث عوض شدن ظاهر آن می شود.


روش های نظافت و شستشوی 

 برای نظافت و شستشوی این نوع کفپوش ها روش تخصصی وجود دارد که با استفاده از دستگا های پیشرفته اب فشارقوی (واترجت) به کمک نازل ویژه مخصوص شستشوی این نوع کفپوش ها می توان انجام داد.

 

واترجت 

به دلیل جنس خاص این نوع کفپوش می بایست از دستگاه آب گرم فشار قوی (واترجت) استفاده نممود. به این صورت که برای شستشو کفپوش ها با جنس خاص نازل هایی طراحی شده است که بدون آسیب رساندن به کفپوش آلودگی های سطح کفپوش پاکیزه شود و بهترین کیفیت پاکیزگی حاصل گردد.

درخواست اطلاعات

گالری تصاویر

فیلم های شستشوی پیست تارتان