نظافت سرویس بهداشتی | Cleaning restroom

  نظافت سرویس بهداشتی

سرویس های بهداشتی از مهم ترین بخش ها در ساختمان های تجاری، اداری و مکان هایی عمومی از این دست می باشد که با توجه به میزان وسعت فضا سرویس های بهداشتی در متراژ متفاوت ایجاد می گردند. لذا نظافت در این مکان ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تاثیر چشم گیری بر سلامت افراد در محیط خواهد داشت. استفاده از سرویس بهداشتی نیازی همگانی بوده و مختص فرد یا گروهی خاصی از افراد نمی شود اما حفظ پاکیزگی و بهداشت این محل تخصص فرد یا افرادی خاص می باشد. نظافت سرویس های بهداشتی در مکان های عمومی و وسیع امری کاملا تخصصی است که شرکتهای خدماتی نظافتی معتبر با بکارگیری تجهیزات نظافت صنعتی و استفاده از انواع راهکارهای نظافتی می توانند عملیات نظافت سرویس های بهداشتی را با کیفیت بالایی به انجام رسانند. 


انواع آلودگی  

 برای پاکیزه نمودن سرویس بهداشتی می بایست به جنس کف ، دیوار ، سنگ توالت ، شیرآب و بقیه موارد توجه کرد تا با برنامه ریزی دقیق مواد شوینده مناسب برای تجهیزات و دیوارهای سرویس بهداشتی انتخاب نمود. آلودگی در سرویس های بهداشتی به دو بخش آلودگی میکروبی و آلودگی ظاهری تقسیم می شود.


آلودگی میکروبی 

این نوع آلودگی ها ی موجود در سرویس بهداشتی از نوع میکروب و باکتری را می توان با نظافت منظم تجهیزات ، دیوار و دستگیره های در می توان از ایجاد بیماری در افراد جلوگیری کرد. به طور کل وجود این نوع آلودگی به صورت مستقیم وابسته به نظافت تخصصی می باشد.


شستشوی و نظافت 

جرم و آلودگی ها در گذر زمان کلیه بخش های سرویس های بهداشتی را می پوشاند و از زیبایی و درخشش آنها می کاهد. با استفاده از تکنولوژی آب فوق فشار قوی بکارگرفته شده در دستگاه کارواش صنعتی انواع آلودگی های سخت همچون لایه های جرم از تجهیزات و کلیه سطوح قابل شستشوی و پاکسازی می باشد. ترولی نظافتی نیز به عنوان مکملی مناسب جهت انجام امر نظافت در سرویس های بهداشتی بکار گرفته می شود. 


ضدعفونی

میزان آلودگی ها در سرویس های بهداشتی محدود به انواع قابل مشاهده آنها همچون جرم و لکه ها نمی شود و بسیاری از عوامل همچون باکتری ها و میکروب های بیماری زا نیز کلیه سطوح در سرویس های بهداشتی را می پوشاند که به منظور حذف آنها انجام عملیات ضد عفونی الزامی می باشد. یک شرکت خدماتی نظافتی با استفاده از مواد شوینده و ضد عفونی کننده تخصصی امکان میکروب زدایی را فراهم نموده و از انتشار آنها در فضا جلوگیری به عمل می آورند. 


درخواست اطلاعات

گالری تصاویر