رنگبری مخازن | removal-old-paints

رنگبری مخازن

مخازن فلزی در گروه تجهیزات مهمی قرار می گیرند که در بسیاری از صنایع دارای کاربرد است که این مخازن به منظور ذخیره سازی انواع مواد جامد و مایع مانند آب، مواد شیمیایی، نفتی، سمی و … به کارگرفته می شوند. مخازن صنعتی غالباً از جنس فلز هستند و در صورت نداشتن پوشش صدمه می بینند زیرا عوامل محیطی مثل رطوبت، باران، تغییرات دما، آلودگی های زیستی و … بر آن تاثیر گذاشته و دچار خوردگی و زنگ زدگی می شوند. متداول ترین روشی که برای محافظت از کلیه سطوح فلزی مورد اعمل می شود، انجام رنگ آمیزی است و اگر سطح فلزی فاقد پوشش رنگ باشد به سرعت زنگ می زند.


آماده سازی سطح

در صورتی که پوشش رنگ مخازن به با گذشت زمان و به دلایل مختلف آسیب ببیند باید رنگ های قدیمی از بین برده شوند و رنگ آمیزی جدید جایگزین آن گردد. پیش از اعمال پوشش رنگ تازه آماده سازی سطح ضروری بوده زیرا موجب چسبندگی بهتر رنگ بر روی سطح می شود و این آماده سازی همان جداسازی لایه های قدیمی رنگ است. رنگبری مخازن به روش های گوناگون انجام پذیر می باشد:


1- سند بلاست با هوا

یکی از روش های از از بین بردن رنگ سایش با ماسه است که هم به وسیله هوا و هم به وسیله آب صورت می گیرد. در فرآیند سند بلاست با هوا ماسه با فشار زیاد توسط یک دمنده، به سطح برخورد می کند و آن را سایش می دهد. این روش شاید ارزان ترین راه کار برای رنگبری مخازن و دیگر سطوح فلزی به شمار آید اما آلودگی بسیار شدیدی در محیط بر جای می گذارد و نتیجه حاصل نیز مطلوب نخواهد بود.


2- سندبلاست با آب

با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی با بیشینه فشار 500 بار عمل سندبلاست با آب انجام می شود که در این روش آب و ماسه با یکدیگر ترکیب شده و سطح فلز را سایش می دهد. سندبلاست با آب نسبت به سندبلاست با هوا آلودگی کمتری دارد و به وسیله آن رنگبری با کیفیت بهتری انجام می شود.


3- دستگاه کارواش صنعتی

به کارگیری دستگاه کارواش صنعتی فوق فشار قوی مناسب ترین روش جهت رنگبری مخازن محسوب می گردد. با استفاده از  دستگاه واترجت 2500 بار و با به کار بردن نازل های مناسب، عملیات رنگبری با سرعت، دقت و کیفیت فوق العاده ای صورت می پذیرد. به دلیل آن که در شوینده های فوق فشار قوی تنها از آب استفاده می شود هیچ گونه آلودگی شیمیایی در محیط باقی نمی ماند و از این جهت انجام عملیات رنگبری با حداقل آسیب به چرخه های زیست محیطی و جانوری صورت می پذیرد. به عبارت دیگر سازگاری این تجیهزات با محیط زیست بسیار بالا بوده و علاوه بر این کیفیت رنگبری مخازن با استفاده از واترجت بسیار مطلوب تر صورت می پذیرد.

درخواست اطلاعات

گالری تصاویر