لایه برداری تجهیزات صنعتی | cleaning industrial equipments

لایه برداری تجهیزات صنعتی

قطعات و تجهیزات به کار رفته در تاسیسات صنعتی همواره در معرض آلودگی های فراوانی قرار دارند؛ این آلودگی ها بر عملکرد تجهیزات تاثیر نامطلوب می گذارد و موجب بروز اختلال در تاسیسات خواهد شد. قطعات صنعتی معمولاً دارای خلل و فرج هستند و در نتیجه آلودگی ها به درون آن نفوذ کرده و به مرور زمان باعث سایش و خوردگی تجهیزات می شود که می تواند خسارت های مالی و حتی جانی زیادی را به بار بیاورد. بنابراین پس از شناخت نوع آلودگی و جنس تجهیزات می بایست با روش های صحیح از بین برده شوند.


انواع آلودگی

آلودگی های تولید شده در محیط های صنعتی که بر تجهیزات اثر می گذارد، به نوع کاربری مراکز، فرآیندهای صنعتی، محصولات تولیدی و عوامل دیگر بستگی دارد. برخی از این آلودگی ها عبارت اند از:


1- آلودگی های چرب و روغنی (گریس، خنک کننده ها، روان کننده ها و …)

2- آلودگی های شیمیایی

3- آلودگی های نفتی

4- گرد و خاک

5- ذرات پودری و غبارات

6- و …


روش های از بین بردن انواع آلودگی

برای از میان برداشتن کلیه آلودگی ها از لا به لای تجهیزات و قطعات صنعتی راه کارهای مختلفی موجود می باشد و شرکت خدماتی نظافتی با بهره مندی از دستگاه مکانیزه صنعتی می تواند اقدام به از بین بردن آلودگی ها کند.


نظافت

اگر لایه های آلودگی به صورت گرد و خاک، ذرات پودری و غبارات بوده و یا به شکل توده ای تشکیل باشند، لازم است شیوه های نظافتی به کار گرفته شود.


مکنده

با استفاده از مکنده یا جاروبرقی صنعتی می توان انواع آلودگی های ذکر شده را جمع آوری نمود تا در نتیجه آن قطعات تمیز شوند. مکنده های صنعتی در انواع گوناگونی طراحی و تولید شده اند و دارای قابلیت نظافت تاسیسات و تجهیزات صنعتی می باشند.


شستشو

به منظور از بین بردن آلودگی های روغنی و چسبناک می توان تجهیزات صنعتی را شستشو داد تا کثیفی ها به طور کامل پاک شوند. اما عملیات شستشو باید به شیوه ای انجام گیرد که به قطعات آسیبی نرسد بنابراین در این زمان استفاده از شوینده های فشار قوی ضرورت پیدا می کند.


واترجت صنعتی

دستگاه واترجت دارای قابلیت شستشوی انواع قطعات و تجهیزات صنعتی می باشد بدون آن که آسیبی به آن ها وارد کند. به منظور شستشوی آلودگی های چرب، شیمیایی و نفتی واترجت می تواند یک انتخاب مناسب به شمار آید و در صورت لزوم می توان واترجت آب گرم را مورد استفاده قرار داد. واترجت صنعتی با پاشش آب فشار قوی به صورت یکنواخت بر روی تجهیزات لایه های آلودگی را از آن ها جدا می کند. با توجه به درجه شدت آلودگی فشار و دمای آب خروجی از نازل واترجت قابل تنظیم می باشد.  

درخواست اطلاعات

گالری تصاویر