شستشوی کانال | cleaning channel

شستشوی کانال

در بسیاری از تاسیسات صنعتی کانال هایی برای عبور سیالات تعبیه شده است. این کانال ها با گذشت زمان و بر اثر وجود ناخالصی در مواد، دچار آلودگی و رسوبات شده و راه برای عبور سیال مسدود می شود. انسداد کانال در عملکرد سیستم اختلال ایجاد می کند و می تواند موجب آسیب رسیدن به تجهیزات گردد. بنابراین شستشوی کانال ها یکی از فرآیندهای مهم نظافتی در صنایع به شمار می آید و باید در زمان مناسب انجام گیرد.


انواع آلودگی

با توجه به نوع مواد گذرنده از کانال ها و محیطی که کانال در آن قرار دارد، آلودگی های متعددی در داخل آن ها تشکیل می شود. این آلودگی ها می تواند موارد زیر را در بر بگیرد :


1- رسوبات

2- خوردگی و زنگ زدگی

3- گل و لای

4- جرم و مواد ته نشین شده


شستشو

به منظور از بین بردن آلودگی های ایجاد شده در کانال ها، باید از روش های مناسب شستشو به کارگیری نمود. شستشوی کانال ها بسیار دشوار بوده و استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی می تواند این عمل را تسهیل بخشد.


واترجت

دستگاه واترجت صنعتی موثرترین و کارآمدترین روش جهت شستشوی کانال ها و مجراها محسوب می گردد. اگر آلودگی ایجاد شده در کانال ها سطحی باشد، استفاده از واترجت هایی با فشار 250 بار موثر خواهد بود. با افزایش سختی و شدت آلودگی ها می توان از واترجتی استفاده نمود که فشار آب خروجی آن بیشتر است. اگر آلودگی به سخت ترین میزان خود رسید با بهره گیری از واترجت فوق فشار قوی 2500 امکان رفع این آلودگی و رسوبات با کیفیت بسیار مطلوب، فراهم می شود. این بدان معنا است که یک واترجت صنعتی قادر است سخت ترین و خشن ترین آلودگی ها را از انواع سطوح بزداید. به منظور شستشو و تمیزی هر چه بهتر کانال ها، بسته به نوع آلودگی می توان علاوه بر فشار میزان جریان آب خروجی را نیز افزایش داد تا به نتیجه مناسب تری دست یابیم.


نازل

از آن جایی که کانال ها دارای پهنای بزرگی هستند، ورود نازل و شلنگ فشار قوی به آن، با برخورد به دیواره های کانال همراه خواهد بود و یا این که کانال دارای انحنا بوده و حرکت نازل در آن با محدودیت مواجه شود؛ برای رفع این مشکل نازل های ویژه و منحصر به فری طراحی و ساخته شده است که قادر هستند مسیرهای مختلف کانال را کاملا شسته و تمیز کنند. این نازل ها عبارتند از : 1- نازل قاب دار 2- نازل چرخ دار . این نازل ها وارد کانال شده و به راحتی در آن حرکت می کنند و تمامی جرم ها و رسوبات را از دیواره ها جدا کرده و از بین می برند.

درخواست اطلاعات

گالری تصاویر