شستشوی مخازن | Cleaning tanks

شستشوی مخازن

مخازن بزرگ و کوچک صنعتی و غیر صنعتی جهت نگهداری انواع سیالات به کار گرفته می شود. با گذشت زمان و انباشته شدن مواد، دیواره های مخزن دچار آلودگی می شود و بر کارایی آن تأثیر می گذارد. در نتیجه از بین بردن این آلودگی ها به یک ضرورت تبدیل می گردد. با توجه به ماده ای که در مخازن ذخیره سازی می شود، نوع آلودگی، غلظت و سختی آن تغییر می کند، بنابراین با در نظر گرفتن تمامی موارد، روش مناسب برای شستشوی مخزن انتخاب می گردد.

 

انواع آلودگی

آلودگی های تشکیل شده در دیواره های درونی و بیرونی مخازن بر اساس نوع کاربردی دارند، انواع مختلفی را شامل می شود. این آلودگی ها عبارت اند:

1- جرم، رسوبات و لجن

2- خزه و جلبک

3- آلودگی های چرب و روغنی

4- آلودگی نفتی

5- آلودگی شیمیایی

 

روش های از بین بردن آلودگی

از آن جایی که غالباً آلودگی های ایجاد شده سخت بوده یعنی به سطح مخازن چسبیده هستند، به راحتی جدا نخواهند شد و برای از بین بردن آن ها نیاز به صرف وقت و هزینه بسیار زیادی است. امروزه با طراحی و ساخت انواع دستگاه های نظافت صنعتی انجام عملیات رسوب زدایی از مخازنی که در مراکز صنعتی و یا غیر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، امکان پذیر می گردد.


شستشو

بهترین روش برای تمیز کردن تمامی مخازن با درجه های متفاوت آلودگی، شستشوی آن ها است. شرکت خدماتی نظافتی با بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه های نظافت صنعتی عملیات شستشوی مخازن را بالاترین سرعت و بیشترین کیفیت با حداقل هزینه، به انجام می رساند.


واترجت

به منظور شستشوی مخازن با هر نوع آلودگی و به هر مقداری که باشند، دستگاه واترجت صنعتی به کار گرفته می شود. واترجت ها آب فشار قوی را با قدرت به دیواره های بیرونی و درونی مخزن پاشش می کند و با عملکردی فوق العاده همه جرم ها و رسوبات سخت و چسبناک را شستشو داده و از بین می برد. به همین منظور از واترجت های دستی استفاده می شود و در صورتی که دهانه ورودی مخزن کوچک باشد و یا به هر دلیل دیگری شستشوی آن با دشواری مواجه باشد، می توان دستگاه های واتر جت تمام اتوماتیک را به کارگیری نمود، یعنی شوینده فشار قوی به شکل یک ربات وارد مخزن شده و تمامی بخش های آلوده را شستشو می دهد.


درخواست اطلاعات

گالری تصاویر