شستشوی ناوگان ریلی | Cleaning rail way

شستشوی ناوگان ریلی

محیط های پر رفت و آمد همواره در معرض انواع آلودگی ها قرار می گیرند و افرادی که در این اماکن تردد می کنند تمایل دارند محیط اطرافشان تمیز و پاکیزه باشد. ناوگان ریلی یک کشور جز آن دسته از مراکزی قرار می گیرد که به طور پیوسته و در سرتاسر سال تعداد زیادی از افراد در آن رفت و آمد داشته و از خدمات آن استفاده می کنند. از این رو نظافت و تمیزی قطار و سالن های انتظار اهمیت پیدا کرده و مورد توجه همگان قرار خواهد گرفت.


انواع آلودگی

در تمامی اماکن عمومی راه آهن یعنی محوطه ترمینال ها و سالن های انتظار آلودگی هایی مانند گرد و خاک، زباله و لکه های ناشی از رفت و آمد، پراکنده شده و از تمیزی و زیبایی محیط می کاهد. هم چنین فضای درونی و بیرونی خود قطار نیز به وسیله گرد و غبار، زباله و برخورد حشرات، گل و لای و عوامل بیرونی دیگر کثیف شده و می بایست این آلودگی ها هر چه سریع تر از بین برده شوند.


روش های نظافت و شستشو

به منظور از بین بردن آلودگی های ایجاد شدن در صنایع ریلی، با توجه به محلی که نیاز به رسیدگی دارد، روش ها و هم چنین تجهیزات مناسب به کار گرفته می شود. نیروهای شرکت خدماتی نظافتی با بهره مندی از دستگاه های نظافت صنعتی پیشرفته و با کیفیت، قادر هستند همه محیط ها و تجهیزات ریلی را تمیز نمایند. عملیات خدماتی به دو بخش تقسیم می شود:


نظافت

محوطه و سالن های راه آهن و هم چنین واگن های قطار نیاز به نظافت داشته به این معنا که باید گرد و غبار و ضایعات از این اماکن جمع آوری شوند که این امر توسط دستگاه های نظافتی امکان پذیر می گردد:


سوییپر

دستگاه سویپر به عنوان یک جاروب صنعتی، کلیه آلودگی های سطوح هموار محوطه و ترمینال ها را با سرعت و کیفیت بسیار بالایی جمع آوری می کند. این وسیله از سطح ایمنی بالایی برخوردار بوده و استفاده از آن در فضاهای عمومی هیچ گونه مشکلی ایجاد نخواهد کرد.


جاروبرقی

برای نظافت درون واگن های قطار دستگاه های جاروبرقی به کار برده می شود. به دلیل باریک بدن راهروها و کوچک بودن کوپه های قطار باید جاروبرقی های کوله ای و یا جاروهای کوچکی را که می توانند به راحتی وارد این فضا شوند، مورد استفاده قرار داد.


شستشو

پس از انجام فعالیت های نظافتی، اقدام به شستشوی سطوح ترمینال ها و هم چنین خود قطار اقدام می شود. در حقیقت با انجام فرآیندهای شستشو به وسیله دستگاه های مکانیزه، تمیزی و درخشندگی کلیه اماکن و تجهیزات ریلی به بیشترین سطح کیفیت می رسد. 


اسکرابر

اگر آلودگی کف سالن ها و ترمینال ها چسبیده و یا به صورت لکه باشد که از جلوه و زیبایی سطح نیز کاسته است، دستگاه اسکرابر می تواند یک وسیله مناسب برای شستشوی آلودگی ها و جلا بخشیدن به این سطوح باشد.


مبل شوی

شاید نظافت و شستشوی صندلی های قطار دشوار به نظر برسد، اما دستگاه های مکانیزه مبل شوی با داشتن ابعاد مناسب و قدرت و کیفیت بالا، شستشوی صندلی و روکش ها را ممکن می سازد. دستگاه مبل شوی توسط مواد شوینده و فوم صندلی ها را می شوید و به علت داشتن قدرت مکندگی، آب و کف باقی مانده به طور کامل مکش شده و سبب خشک شدن سریع صندلی ها می گردد.  


واترجت

شستشوی بخش های بیرونی قطار به وسیله دستگاه واترجت صورت می گیرد. واترجت صنعتی توسط آب فشار قوی آلودگی های بیرونی را از با سرعت و کیفیت بسیار مطلوبی از بین می برد و بنابراین دیگر نیازی به استفاده از ابزارهای قدیمی که موجب خستگی نیروهای خدماتی می شد، نخواهد بود.

درخواست اطلاعات

گالری تصاویر