شستشوی ماشین های صنعتی | Industrial washing machines

شستشوی ماشین های صنعتی

امروزه یکی از اصلی ترین و پر کاربردترین تجهیزات مورد استفاده در صنایع گوناگون، ماشین آلات صنعتی می باشد. ماشین های سنگین صنعتی به منظور جا به جایی و حمل و نقل مواد، کشیدن تجهیزات، خاک برداری و حفاری، عملیات تخریبی، لای روبی، جمع آوری محصولات کشاورزی و … به کار می روند. به دلیل آن که ماشین آلات صنعتی غالباً در محیط های صنعتی استفاده شده و میزان آلودگی در این محیط ها زیاد است، این تجهیزات کثیف و آلوده می شوند و گاهی ممکن است این آلودگی ها در عملکرد ماشین اختلال ایجاد کند، بنابراین می بایست این ماشین ها مانند هر وسیله صنعتی دیگری نظافت شود. با توجه به این که ابعاد ماشین آلات صنعتی بزرگ می باشد، تیز آن با دشواری همراه خواهد بود. از این رو با طراحی و ساخت دستگاه های نظافت صنعتی نظافت و شستشوی انواع ماشین های سنگین با هر نوع آلودگی، امکان پذیر شده است.


انواع ماشین آلات صنعتی

با توجه به پیشرفت روز افزون صنایع و افزایش فعالیت ها و تولیدات، با در نظر گرفتن نیازهای صنایع و نوع کاربری آن ها، انواع ماشین آلات طراحی و ساخته شده اند که هر یک دارای کارایی منحصر به فرد در زمینه های خاصی می باشند. برخی از این ماشین آلات عبارت اند از:


1- ماشین آلات کشاورزی

2- ماشین آلات حفاری و استخراج معادن

3- ماشین آلات راه سازی و ساختمانی

4- ماشین آلات کشنده

5- ماشین آلات تخریب (بتن، آسفالت و …)انواع آلودگی و از بین بردن آن ها

بر اثر استفاده مداوم از ماشین آلات صنعتی در محیط های سخت و خشن، این تجهیزات به آلودگی های متداول و آلودگی های صنعتی آغشته می شوند. شرکت خدماتی نظافتی با شناخت نوع آلودگی اقدام به استفاده از دستگاه های مناسب می نماید تا ماشین آلات به کار رفته در صنایع را شستشو دهند. برخی از این آلودگی ها شامل موارد زیر می شوند:


1- گرد و خاک

2- چربی، روغن و گریس

3- سوخت فسیلی

4- گل و لای

5- گیر کردن شن و ماسه و سنگ ریزه در لا به لای ماشین


شستشو

بهترین روش برای از بین بردن کلیه آلودگی های ماشین های صنعتی، شستشوی آن می باشد. شستن تجهیزات سنگین با روش های سنتی و دستی امکان پذیر نیست و بسیار سخت و دشوار خواهد بود، در نتیجه بهره مندی از دستگاه های شوینده صنعتی می تواند یک راهکار مناسب به شمار آید.


واترجت

دستگاه واترجت صنعتی جهت شستشوی انواع ماشین آلات با آلودگی های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. واترجت صنعتی با پاشش آب فشار قوی به کلیه بخش های تجهیزات، آن ها را می شوید و آلودگی های سخت را از بین می برد بدون آن که آسیبی به وسیله برساند. با در نظر گرفتن درجه سختی آلودگی و مقدار آن، فشار مناسب آب خروجی انتخاب می گردد. در صورت نیاز برای از بین بردن آلودگی های روغنی و نفتی واتر جت آب گرم و یا مواد شوینده می تواند به کار گرفته شود.

درخواست اطلاعات

گالری تصاویر