شستشوی تجهیزات صنعتی | industrial equipment cleaning

شستشوی تجهیزات صنعتی

در تمامی مراکز صنعتی، تجهیزات صنعتی و مکانیزه خطوط تولید دچار انواع آلودگی های متداول و یا خاص صنعتی می شود. این آلودگی ها می توانند در فرآیندهای تولیدی و صنعتی اختلال ایجاد کند و یا بر کیفیت محصولات اثر منفی بگذارد. بسیاری از قطعات و تجهیزاتی که در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند، حساس و آسیب پذیر بوده و لازم است آلودگی ها با روش مناسب از آن ها حذف شود. در سایت های صنعتی می توان برخی قطعات را جدا نمود و برای نظافت و شستشو به محیط بیرون انتقال داد ولی برخی دیگر قابل جداسازی نیستند و باید در محل خود تمیز شوند. با شناختن نوع آلودگی موجود در تجهیزات صنعتی می توان روش نظافتی مناسب را برگزید.


انواع آلودگی

در سایت های صنعتی و نیمه صنعتی با توجه به نوع کاربری آن ها انواع مختلفی از آلودگی های جامد و مایع با مقدارهای متفاوت تولید شده که قطعات و تجهیزات به این آلودگی ها آغشته می شوند. بعضی از این آلودگی ها عبارت اند از :


- گرد و خاک

- آلودگی های چرب و روغنی

- آلودگی های نفتی

- آلودگی های شیمیایی

- ذرات ریز و پودری

- تراشه های فلزی

- خاک اره و براده های چوب


روش نظافت و شستشو

آلودگی هایی که در تجهیزات صنعتی تجمع کرده و عملکرد آن ها را با مشکل مواجه کرده است، لازم است هر چه سریع تر و با روش های مناسب از بین رود. در فعالیت هایی که مربوط به تمیز کردن این تجهیزات می باشد، برای کاربران چند نکته حائز اهمیت می باشد : کیفیت، سرعت، دقت و ایمنی فرآیندهای نظافتی از مهم ترین مسائلی است که در زمان نظافت به آن توجه می گردد. در حقیقت نظافت و شستشوی تجهیزات صنعتی باید به گونه ای باشد که علاوه بر افزایش کیفیت تمیزی و کاهش زمان صرف شده به تجهیزات هیچ گونه آسیبی نرسد و کاربران نیز در امنیت کامل باشند. روش های رفع آلودگی عبارت اند از :


نظافت

برای از بین بردن آلودگی هایی که در لا به لا و شیارهای تجهیزات نفوذ کرده و جمع شده است، و یا این که ساختار قطعات به گونه ای است که رطوبت به آن ها آسیب می رساند، روش های نظافتی به کار برده می شود. مناسب ترین و کارآمدترین روش برای تمیز نمودن این دسته از تجهیزات استفاده از مکنده صنعتی می باشد.


مکنده

مکنده های صنعتی در مدل های متنوعی طراحی و ساخته شده اند به صورتی که قابلیت به کار گیری در انواع محیط های صنعتی را داشته و بدون ایجاد هیچ خطری آلودگی های گوناگون را از میان تجهیزات جمع آوری می کند.


شستشو

یکی دیگر از راه حل های موثر برای از بین بردن انواع آلودگی و به ویژه آلودگی های روغنی ، نفتی و شیمیایی، شستشوی تجهیزات و قطعات می باشد. شستشوی تجهیزات صنعتی به روش های سنتی قابل انجام است اما به دلیل تمایل نیروهای انسانی به دست یابی به بالاترین سطح کیفیت شستشو، افزایش سرعت و حفظ ساختار اولیه قطعات، تقاضا برای بهره مندی از دستگاه های نظافت صنعتی افزایش یافته است. دستگاه مناسبی که برای شستشوی تجهیزات صنعتی می تواند به کار گرفته شود، یک شوینده فشار قوی است.


واترجت

دستگاه واترجت صنعتی با پاشش آب فشار قوی انواع آلودگی های متداول و یا خاص صنعتی را شسته و از بین می برد.  شستشوی تجهیزات صنعتی به وسیله واترجت با کیفیت بسیار بالایی انجام می پذیرد، علاوه بر این که با سرعت و دقت زیادی انجام شده و هیچ گونه آسیبی نیز به این تجهیزات وارد نخواهد شد.


موارد خاص

ممکن است به منظور شستشوی بهتر برخی تجهیزات و از بین بردن برخی آلودگی های سخت، استفاده از مواد شوینده صنعتی مورد نیاز باشد. در این صورت با به کارگیری ماده شوینده مناسب با مقدار و غلظت متعادل می توان به سطح شستشوی مطلوب تری دست یافت.درخواست اطلاعات

گالری تصاویر