زنگ بری | Removal rust

زنگ بری

یکی از بزرگترین مشکلاتی که امروزه بیشتر مراکز صنعتی و یا غیر صنعتی با آن مواجه هستند، زنگ زدگی و خوردگی می باشد. این زنگ زدگی و فرسودگی ها موجب تغییر در ساختار سطوح و قطعات شده و ادامه فعالیت های صنعتی را دچار اختلال می کند. برای از بین بردن زنگ ها و خوردگی های موجود در سطوح فلزی، انواع مختلفی از زنگ برهای شیمیایی در بازار موجود هستند ولی خود این مواد به سطوح و تجهیزات آسیب خواهد رساند و علاوه بر آن یک آلاینده محیطی محسوب می شوند که به محیط زیست صدمه وارد می کند. زنگ بری به روش های این چنینی نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی دارد، مضاف بر این که برای انجام عملیات از بین بردن زنگ و خوردگی نیاز به کار کردن تعداد بیشتری نیروی انسانی خواهد بود. 


روش های نوین زنگ بری

با ترقی و تکامل روز افزون علم و فناوری، دستگاه های نظافت صنعتی پیشرفته ای ساخته شده است که عملیات زنگ بری در صنایع را با کیفیت فوق العاده ای انجام خواهد داد. این روش های مزیت های بی شماری نسبت به استفاده از مواد شیمیایی دارند و مشکلات عملیات زنگ بری به میزان قابل توجهی کاهش یافته و یا از بین رفته است. زدودن زنگ ها و خوردگی فلزات ناشی از عوامل گوناگون، به وسیله روش های زیر صورت می گیرد :    


سند بلاست با هوا

یکی از روش هایی که جهت زنگ بری مورد استفاده قرار می گیرد، سند بلاست با هوا می باشد. در این روش از یک دمنده (کمپرسور هوا) به کار گرفته می شود که ماسه را با فشار به سمت سطح آلوده پرتاب کرده و فرسودگی ها را از بین می برد. اگرچه این روش یک روش ارزان قیمت محسوب می گردد، اما به علت تولید آلودگی شدید یعنی پراکنده شدن گرد و خاک فراوان در هوا و محیط، توصیه نمی شود.


سند بلاست با آب

سند بلاست یکی از متداول ترین روش هایی است که به منظور زنگ بری سطوح و قطعات در محیط های صنعتی به کار گرفته می شود و از کیفیت بالایی برخوردار است. با نصب نازل مخصوص سند بلاست بر روی واترجت های 200 تا 500 بار، آب و ماسه به صورت هم زمان به سطح مورد نظر برخورد کرده و آلودگی های آن را از بین می برد. با توجه به شدت زنگ زدگی، دستگاه واترجت مناسب انتخاب می گردد؛ یعنی هر چه آلودگی سخت تر باشد از فشار بالاتری برای انجام سند بلاست استفاده می شود. سند بلاست با آب روش پاکیزه ای بوده که گرد و خاک را منتشر نمی کند و تنها در پایان کار مقداری ماسه بر روی زمین باقی خواهد ماند که به وسیله یک مکنده قابل جمع آوری است.


واترجت

بهره مندی از واترجت فوق فشار قوی می تواند جدیدترین، بهترین، تمیزترین و با کیفیت ترین روش در عملیات زنگ بری صنعتی به شمار آید. واترجت های صنعتی فوق فشار قوی با فشارهایی از 1000 تا 2500 بار قابلیت زنگ زدایی انواع سطوح فلزی را دارند و هیچ گونه آسیبی بر جای نمی گذارد. این روش نسبت به روش های دیگر دارای مزیت های بی شماری است  که از چمله آن می توان به سرعت بالای انجام زنگ بری و دستیابی به بیشترین سطح کیفیت اشاره نمود. هنگام به کار بردن واتر جت صنعتی تنها از آب استفاده می شود و اثری از مواد شیمیایی در آن نخواهد بود، به همین دلیل زنگ بری با واترجت صنعتی فشار قوی یک روش سازگار با محیط زیست محسوب می شود.


درخواست اطلاعات

گالری تصاویر

فیلم های زنگ بری