نظافت تجهیزات محوطه | Cleaning landscaping equipment

نظافت تجهیزات محوطه

تجهیزات محوطه پارکها، ساختمان های مسکونی، شهربازی ها شامل وسایل بازی کودکان، نیمکت، صندلی، وسایل ورزشی تندرستی می باشد. وجود این وسایل تاثیر چشم گیری در زیبایی این محوطه ها دارد که ایجاد آلودگی های زیست محیطی و سایر عوامل به وجود آورنده آلودگی، این زیبایی را بر هم می زند و این تجهیزات را به عامل بر هم زننده  سلامت افراد در این گونه مکان ها مبدل می نماید. از طرفی ماندگاری این آلاینده ها در محیط در دراز مدت رنگ تجهیزات موجود در محوطه را نیز تغییر می دهد و در برخی مواقع منجر به پوسیدگی و تغییر ماهیت آنها نیز می شود. از این جهات اهمیت نظافت تجهیزات محوطه قابل درک می باشد که به کمک تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی امروزه این امر با سهولت و کیفیت قابل ملاحظه ای همراه گردیده است. یکی از خدمات تخصصی شرکتهای خدماتی نظافتی معتبر انجام نظافت در مکان های عمومی می باشد که به صورت کاملا تخصصی تجهیزات موجود در این مکان ها نیز مورد شستشوی و نظافت قرار می دهند.  
انواع آلودگی ها 

 با توجه به متفاوت بودن تجهیزات موجود در محوطه آلودگی ها نیز با روش ها و عوامل مختلف ایجاد می شود. این آلودگی ها را میتوان به دو بخش انسانی و طبیعی تقسیم نمود که به صورت ذرات خشک و تر بوده و سطح تجهیزات محوطه را آلوده می نماید. 


آلودگی انسانی 

گاهی تجهیزات محوطه در تماس مستقیم با دست افراد قرار می گیرند و میزان قابل توجهی از آلاینده ها از طریق دست انسان سطح این تجهیزات را فرا می گیرد که منجر به شیوع بیماری در میان افراد مصرف کننده این تجهیزات می شود. بعضا مشاهده می شود این آلاینده ها در میان خلل و فرج سطح تجهیزات محوطه نفوذ نموده و چهره زشتی را برای آنها به وجود آورده اند. 


آلودگی زیست محیطی

این نوع آلودگی ها بدون دخالت انسان و بر اثر عوامل طبیعی مانند بارندگی، طوفان، باد و عوامل طبیعی ایجاد می شود. همچنین لانه سازی پرندگان و دفع فضولات پرندگان بر روی تجهیزات می تواند از عوامل آلودگی تجهیزات محوطه ها باشد. 


روش های نظافت و شستشوی 

در این بخش با توجه به نوع آلودگی و بررسی میزان آلودگی می توان نوع دستگاه برای نظافت را مشخص نمود. دستگاه های نظافتی صنعتی به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که می توانند هر نوع آلودگی را از سطوح مختلف پاکیزه نماید.

نظافت 

گاهی آلاینده های به وجود آمده در محیط به صورت خشک می باشد که به منظور پاکسازی محیط جمع آوری آنها الزامی می باشد. در اینجا با استفاده از یک مکنده قدرتمند که جایگزین مناسبی برای جارو های قدیمی می باشد، می توان این آلاینده ها را در مدت زمان کوتاهی از محوطه جمع آوری نمود. 

شستشوی 

 در این بخش با توجه به نوع آلودگی دستگاه مورد نظر را مشخص و برای رفع آلودگی استفاده می نماییم.

دستگاه کارواش صنعتی

 با توجه به نوع آلودگی هایی که گفته شد استفاده از دستگاه کارواش صنعتی بهترین روش برای از بین بردن آلودگی های موجود بر روی تجهیزات محوطه می باشد. سیستم کاری این دستگاه به گونه ای می باشد که می تواند هر نوع آلودگی ها را از سطوح مختلف تجهیزات محوطه با مصرف حداقل آب شستشو نمود. روش کار دستگاه به این صورت می باشد که آب با فشار زیاد به آلودگی ها برخورد گرده و آنها را از سطوح پاک می نماید.


لودگی بر روی المان ها و تجهیزات محوطه را با آب پاک نماید. در این روش دیتگاه با توجه به نوع نازل های متفاوتآ

درخواست اطلاعات

گالری تصاویر