نظافت کف محوطه | Cleaning floors

نظافت کف محوطه

نظافت کف محوطه به واسطه رابطه مستقیم با زیبایی محیط امری ضروری می باشد و شرکتهای خدماتی نظافتی معتبر با بکارگیری انواع تجهیزات نظافتی و راهکارهای موثر به صورت کاملا حرفه ای اقدام به حفظ بهداشت و پاکیزگی محیط می نمایند. اهمیت پاکیزگی این مناطق از جهت چشم انداز ورودی ها، جلب توجه افراد قابل درک می باشد. با شناسایی شرایط محیط، میزان آلودگی های موجود می توان راهکارهای مناسبی را در زمینه نظافت بهینه محوطه بکار گرفت. فضای محوطه شامل کلیه مشاعات می باشد که عموما رفت و آمد بیشتری در این بخش ها صورت می پذیرد. 


انواع آلودگی ها

انواع آلودگی های کف به طور کلی به دو بخش آلودگی خشک و تر تقسیم بندی می شوند که در ادامه به توضیح این بخش ها می پردازیم.

آلودگی خشک

آلودگی های خشک از طرایق متفاوتی همچون عبور و مرور افراد و وسایل نقلیه، تغییرات آب و هوایی همانند باد و طوفان در محوطه های بیرونی انتشار می یابند و کلیه سطوح را آلوده می نمایند.   

آلودگی تر

آلودگی تر شامل مواد روغنی ، نوشیدنی های خوراکی رنگی و هر نوع مایعی که باعث آلودگی و تغییر رنگ شود را شامل می شود که در صورت باقی ماندن بر سطح به پوشش کف آسیب وارد می نماید. .


روش های نظافت و شستشو

در این بخش با توجه به نوع و میزان آلودگی دستگاه و تجهیزات مورد نظر تعیین و در قسمتی که نیاز به رفع آلودگی دارد استفاده می شود.


نظافت

آلودگی ها انواع مختلف دارند و برای نظافت و پاکیزه نمودن گرد و خاک ، گل و لای و سنگ ریزه ها از دستگاه های زیر می توان استفاده نمود.

جاروب خیابانی

دستگاه جاروب خیابانی یا سوییپر صنعتی به منظور انجام نظافت و جمع آوری زباله های خشک در محیط های صاف و هموار مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها دارای قابلیت مکش گرد و غبار و ذرات ریز آلودگی از سطوح نیز می باشند و به دلیل برخورداری از مخازن جمع آوری زباله بزرگ، امکان نظافت فضاهای وسیع را نیز فراهم آورده اند.  

مکنده

مکنده یا جاروبرقی صنعتی جهت نظافت مقطعی سطوح ناهموار و مکش آلودگی ها از میان شیارها مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از این دستگاه امکان غبارروبی از کلیه تجهیزات موجود در محیط همچون صندلی ها، نرده و حفاظ ها نیز وجود دارد. از برترین ویژگی های دستگاه های مکنده می توان به جمع آوری همزمان جامدات و مایعات اشاره نمود که در صورت اختلاط ذرات درشت و سنگ ریزه با آب به راحتی می توان این مواد را از سطح جمع آوری نمود.


شستشو

حذف لکه های ایجاد شده بر سطح تنها با انجام عملیات شستشوی و استفاده از آب و مواد شوینده صورت می پذیرد. با انجام عملیات شستشوی سطحی براق و صیقلی به ارمغان می آید و آلودگی های چسبیده بر سطح نیز با اجرای عملیات شستشوی قابل حذف می باشند. 

اسکرابر

اسکرابر یک دستگاه اتوماتیک با برس های ثابت یا گردان می باشد که کف زمین را شستشو می دهد و همزمان با عملیات شستشو به وسیله یک موتور مکنده خشک می نماید. با توجه به مساحت و نوع فضا می توان از اسکرابرهای سرنشین دار و دستی استفاده نمود.

دستگاه کارواش صنعتی

در مواردی که چسبندگی مواد بر کف محوطه بیشتر باشد و آلودگی ها در میان خلل و فرج نفوذ نمایند جهت شستشوی این آلودگی ها می توان از واترجت یا دستگاه کارواش صنعتی استفاده نموده و با استفاده از تکنولوژی پاشش آب با فشار بالا آلودگی ها را از مقطع مورد نظر جدا نمود. طرز کار با دستگاه به این صورت می باشد که آب با شدت و فشار بالا به محل آلودگی برخورد کرده و تمامی لک و آلودگی کف محوطه از زمین پاک می شود.

در بعضی از محوطه ها با توجه به نوع فضا ، میزان و نوع آلودگی یا تمایل افراد به استفاده از روش سنتی و دستی نیاز و شرایط استفاده از دستگاه های نظافتی وجود نداشته باشد ، می توان از ترولی های نظافتی برای رفع آلودگی استفاده نمود.


درخواست اطلاعات

گالری تصاویر