رنگ بری بدنه کشتی | Renovation ships

رنگ بری بدنه کشتی

در صنایع گوناگون همه سطوح فلزی به محافظت در برابر خوردگی احتیاج دارند و از این رو برای جلوگیری از فرسایش و زنگ زدگی همه تجهیزات و تاسیسات از رنگ استفاده می‌شود. در صنعت کشتی سازی نیز به دلیل تماس دائمی کشتی با آب، برای محافظت از خوردگی و فرسودگی بدنه کشتی، آن را با رنگ می‌پوشانند. این در حالی است که به مرور زمان رنگ بدنه کشتی فرسوده شده و نیاز به رنگ آمیزی مجدد پیدا می‌کند، بنابراین باید لایه‌های قدیمی رنگ از بدنه جدا شود و پوشش جدید از رنگ بر روی بدنه اعمال گردد.


آماده سازی سطح

یکی از عوامل بسیار مهم در افزایش طول عمر پوشش رنگ سطوح فلزی، آماده سازی سطح می‌باشد. انجام عملیات آماده سازی مناسب، آلودگی‌های سطحی و لایه‌های فرسوده مانند زنگ زدگی و خوردگی را از بین می‌برد. آماده سازی سطح پیش از اجرای رنگ آمیزی سبب می‌گردد پوشش رنگ به طور مستقیم بر سطح مورد نظر بنشیند و به آن بچسبد که در نتیجه آن احتمال تخریب دوباره رنگ بسیار کاهش می‌یابد. بنابراین از بین بردن فرسودگی‌ها برای داشتن یک سطح مناسب و فاقد هر گونه آلودگی، برای انجام رنگ آمیزی دارای اهمیت بوده و ضروری است. 


روش آماده سازی

رنگ آمیزی بدنه کشتی به منظور بازسازی و نوسازی آن انجام می شود و به همین دلیل لازم است اقدامات ضروری جهت آماده سازی سطح به عمل آید. آماده سازی صحیح بدنه کشتی به دو روش صورت می گیرد :


1- شستشو

بی تردید بر روی بدنه کشتی غشایی از خزه و جلبک وجود دارد که عدم نظافت آن سبب قطورتر شدن این غشا می گردد. بنابراین پیش از هر اقدامی ابتدا باید خزه ها را از روی بدنه کشتی از بین برده شود. با پاشش آب فشار قوی توسط واترجت به سمت بدنه کشتی خزه و سایر آلودگی های چسبیده به آن را از بدنه جدا شده و از بین می رود.

2- رنگ بری

پس از شستشوی کامل بدنه کشتی، نوبت به پاک کردن و زدودن رنگ های فرسوده می رسد. برای از بین بردن رنگ های قدیمی از بدنه کشتی و دیگر سطوح فلزی روش های گوناگونی وجود دارد که هر یک از این روش ها مزیت های به خصوصی را دارند که با توجه موقعیت و امکانات موجود انتخاب می گردد.


 سند بلاست با هوا

ابتدایی ترین روش برای از بین بردن رنگ کشتی سندبلاست با هوا می باشد. در این روش به دلیل استفاده حجم زیادی از ماسه، آلودگی شدیدی ایجاد می شود به صورتی که ماسه ها به اطراف پرتاب شده و مقدار زیادی گرد و خاک در هوا پخش می گردد. هرچند که سندبلاست با هوا ارزان ترین روش رنگ زدایی به شمار می آید اما در پایان، کیفیت چندان مطلوبی ارائه نخواهد داد.

سند بلاست با آب

سندبلاست با آب روش دیگری جهت رنگ زدایی بدنه کشتی است. با نصب نازل سندبلاست بر روی واترجت فشارقوی 500 بار، امکان پاک کردن رنگ های تخریب شده فراهم می گردد. سندبلاست با آب نسبت به سندبلاست با هوا روش موثرتری خواهد بود ولی باید بدانیم که در این روش مقدار قابل توجهی آب و ماسه مورد استفاده قرار می گیرد و در انتها آلودگی (ماسه) بر جای خواهد ماند که می بایست جمع آوری گردد.

واترجت

مناسب ترین و با کیفیت ترین روش برای رنگ بری کشتی بهره گیری از واترجت فوق فشار قوی 2500 بار می باشد. اگرچه این روش یک روش گران تر بوده و نیاز به استفاده از حجم بالایی از آب دارد، اما هیچ آلودگی به جا نمی ماند و نتیجه به دست آمده بسیار مطلوب و با کیفیت خواهد بود. استفاده از واترجت مناسب ترین روش برای آماده سازی سطح بوده و شرایط را برای رنگ آمیزی پایدار، بادوام  و با طول عمر بالا فراهم می کند .

درخواست اطلاعات

گالری تصاویر