شستشوی کف سرد خانه | Fridge floor cleaning

شستشوی کف سرد خانه

غالباً در سردخانه‌ها مواد غذایی نگه‌داری می‌شود به همین دلیل بهداشت و تمیزی آن دارای اهمیت است و نیاز است شرایط لازم جهت بهداشت و ضدعفونی محیط فراهم گردد. به همین منظور علاوه بر رسیدگی‌های تخصصی، نظافت و شستشوی عمومی محیط مانند کف آن انجام خواهد گرفت. بر اثر رفت و آمد و جابه‌جایی محصولات کف سردخانه آلوده شده و این آلودگی به سرعت در محیط پخش می‌شود. بنابراین تمیز نمودن و شستشوی مداوم کف سالن‌ها و اتاق‌های سردخانه به موضوعی قابل توجه تبدیل می‌شود.


انواع آلودگی

برای فراهم ساختن محیطی بهداشتی و تمیز ابتدا بهتر است نوع آلاینده‌های کف شناخته شود و سپس اقدام به نظافت و شستشوی آن‌ها گردد. این آلودگی‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند :


1- آلودگی‌های ناشی از انباشت مواد

در مکان‌هایی که تراکمی از کالا و محصولات باشد، ایجاد آلودگی اجتناب ناپذیر است و سردخانه‌ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند. 

2- آلودگی‌های روغنی متداول صنعتی

به دلیل استفاده از ماشین آلات صنعتی، آلودگی‌های روغنی متداول صنعتی در کف سردخانه ها وجود خواهد داشت. 

3- رد لیفتراک

تردد لیفتراک در سردخانه رد کثیفی و سیاهی بر روی کف به جا می‌گذارد.

4- ریخته شدن و نشت مواد بر اثر آسیب رسیدن به بسته‌بندی‌ها

در محیط‌های ذخیره سازی مواد همیشه امکان صدمه دیدن بسته بندی محصولات، نشت و پخش شدن مواد وجود دارد که سبب بروز آلودگی می‌شود.


روش‌های نظافت و شستشو

به کار گیری روش‌های مناسب جهت نظافت و شستشوی کف در روند بهداشت و پاکیزگی محیط بسیار موثر خواهد بود که امروزه با ساخت و تولید دستگاه‌های نظافت صنعتی پیشرفته گام‌های بزرگی در تحقق این امر صورت گرفته است. شرایط بهداشتی کف سردخانه با نظافت و شستشو امکان پذیر است. شرکت خدماتی نظافتی با بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه های نظافت صنعتی قابلیت تمیز نمودن سردخانه ها را دارد.


نظافت

آلودگی‌های ریز و پودری موجود در محیط گاهی به صورت توده‌ای و یا به شکل پراکنده دیده می‌شوند، از این رو باید از روش‌های نظافتی بهره گرفت.


مکنده

به منظور جمع آوری این آلودگی‌ها استفاده از دستگاه مکنده بسیار کارآمد خواهد بود و اگر ذرات آلوده لابه‌لای بسته‌بندی‌ها و روی طبقات وجود داشته باشد، توسط یک جاروبرقی مناسب قابل جمع آوری هستند. مکنده صنعتی با داشتن قدرت مکش زیاد همه ضایعات جامد و مایع را جمع نموده و هیچ گونه آلودگی به محیط برنمی‌گرداند. 


شستشو

علاوه بر نظافت و حذف گرد و غبار شستشوی کف اهمیت دارد. آلودگی‌هایی که به سطح زمین چسبیده و یا جذب آن شده است، به وسیله دستگاه‌های شستشوی کف رفع می‌شوند.


اسکرابر

دستگاه کفشوی یا اسکرابر تمامی سطوح و از جمله کف سردخانه را با کیفیت بسیار زیادی می‌شوید و به دلیل داشتن موتور مکنده قدرتمند هم زمان با شستشو سطح را خشک می‌کند. اگر سردخانه فضای محدود و قدرت مانور کمتری داشته باشد، اسکرابر دستی مناسب می‌باشد و در صورت وسعت محیط اسکرابر سرنشین دار مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به این که ضد عفونی کردن و گندزدایی سردخانه‌ها موضوع اصلی در بهداشت این مکان‌ها می‌باشد، به کارگیری اسکرابر نوبک (ضد باکتری) نقش موثری در بهبود شرایط دارد.


واترجت

اگر سطح زمین دارای خلل و فرج باشد و لایه‌های آلودگی به‌گونه‌ای چسبیده باشد که به سختی جدا شود، دستگاه واترجت این آلودگی‌ها را رفع می‌کند. ولتر جت با پاشش فشار قوی آب لایه‌های عمیق کثیفی را از سطح جدا می‌کرده و آن را تمیز می‌کند.درخواست اطلاعات

گالری تصاویر