نظافت آشپزخانه | Cleaning the kitchen

 نظافت آشپزخانه

آشپزخانه محل نگهداری و پخت مواد غذایی می باشد که در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی در این مکان ها زمینه جهت رشد و نمو باکتری ها و عوامل بیماری زا فراهم می آید و بهداشت کلی محیط دچار مخاطره می گردد. از سویی دیگر این آلودگی ها تهدیدی جدی برای کارکنان آشپزخانه نیز می باشد و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی و همچنین عدم نظافت روزانه و مرتب کلیه بخش ها سطح بهداشت کلی آشپزخانه کاهش خواهد یافت. با انجام نظافت بهینه آشزخانه و همچنین بکارگیری راهکارهای نظافتی موثر سلامت مواد غذایی قابل عرضه تضمین گردیده و ایمنی و بهداشت محیط نیز افزایش می یابد که به دنبال آن بر تعداد مراجعین شما افزوده و جلب رضایت آنها را به ارمغان می آورد. یکی از امور تخصصی شرکتهای خدماتی نظافتی معتبر انجام نظافت آشپزخانه می باشد که با استفاده از انواع تجهیزات مدرن نظافتی به صورتی کاملا ایده آل صورت می پذیرد. با رعایت این نکات کیفیت غذای پخته شده در آشپزخانه بهبود یافته و طعم به یاد ماندنی غذای شما سبب جلب رضایت و جذب هر چه بیشتر افراد به کسب و کار شما می شود. 


 

انواع آلودگی  

 انواع آلودگی در محیط های آشپزخانه اکثرا از طریق پخت و پز که ماده اصلی آنها روغن می باشد بوجود می آید. بر اثر پاشیدن روغن به محیط آشپزخانه و وسایل اطراف ، آلودگی باقی مانده و بر اثر پاکیزه نکردن این الودگی ها به مرور زمان تغییر رنگ پیدا کرده و چهره زشتی به محیط آشپزخانه می دهد.همچین آلودگی هایی از طریق رفت و آمد و ریختن غذا و مواد غذایی بر روی زمین ایجاد می شود که می توانیکی دیگر از عوامل آلودگی آشپزخانه ها دانست.


 

روش های نظافت و شستشوی 

 امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از دستگاه های صنعتی ، تعدد این دستگاه ها به گونه ای می باشد که می توان در بخش نظافت آشپزخانه دستگاه های خاصی را بکار برد و آشپزخانه ها با این دستگاه ها نظافت و شستشو شوند.


نظافت 

باقی ماندن بقایای مواد غذایی در محیط و انتشار گرد و غبار سبب ایجاد بوی نامطبوع می شود لذا جمع آوری این مواد به منظور حفظ بهداشت محیط ضرورت می یابد. وسعت فضای آشپزخانه و وجود تجهیزاتی همچون گاز و دیگ های بزرگ امر نظافت را دشوارمی نماید. اما با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی در مدت زمان کوتاهی این آلودگی ها از محیط قابل کنترل می باشند. 

مکنده

دستگاه مکنده یا جاروبرقی صنعتی به منظور مکش آلودگی ها مورد استفاده قرار می گیرد، به گونه ای که با مکش هوا به ذرات باقی مانده بر سطح ضربه وارد می شود و زباله های جامد و گرد و غبار به همراه هوا به درون مخزن دستگاه های مکنده انتقال می یابد. این دستگاه نسبت به شیوه های سنتی همچون استفاده از جارو سرعت بالاتری به انجام عملیات نظافت می بخشد.


شستشوی 

پس از جمع آوری زباله های خشک و گرد و غبار نوبت به شستشوی لکه ها و آلودگی های تر در آشپزخانه می باشد که باید به طور مداوم انجام پذیرد. شرکت خدمات نظافتی با توجه به نوع آلودگی ها و شرایط سطح همچون هموار یا ناهموار بودن سطح، دستگاه مورد نظر را برای رفع آلودگی ها مورد استفاده قرار می دهد. 

اسکرابر 

به منظور شستشوی کف آشپزخانه ها و سطوح هموار به منظور از بین بردن آلودگی ها و با توجه به مساحت آشپزخانه ها و فضای رفت و آمد می توان از اسکرابرهای سرنشین دار و دستی استفاده نمود. از مزایای ویژه اسکرابرها می توان به شستشوی و خشک کردن همزمان کف آشپزخانه ها اشاره نمود. این دستگاه دارای مخازن جدا گانه بوده که می توان با افزودن مقداری مواد شوینده به آب تمامی آلودگی ها را از سطح پاک نموده و عملیات ضدعفونی و میکروب زدایی را نیز به انجام رساند. 

دستگاه کارواش صنعتی

با استفاده از واترجت یا دستگاه کارواش صنعتی می توان آلودگی هایی که به سختی به سطح چسبیده اند را پاک نمود. این دستگاه همچنین شستشوی آلودگی ها از سطوح ناهموار را نیز به صورتی کاملا ایده آل به انجام می رساند. واتر جت آب را با فشار به محل آلودگی ها می پاشد و سطوح ناهموار و آلودگی هایی که به سطوح چسبیده را از مقطع مورد نظر جدا می نماید. 


درخواست اطلاعات

گالری تصاویر