حذف خطوط ترافیکی | Removal marking lines

حذف خطوط ترافیکی

در سطح خیابان ها، بزرگراه و دیگر گذرگاه ها، خط کشی و برخی علائم رسم شده است و با گذشت ماه ها و سال ها به انجام تغییراتی نیاز پیدا خواهد کرد. به همین منظور به وجود آمدن تغییرات نیاز به حذف خطوط خواهد داشت و این کار با تراشیدن لایه های رنگ امکان پذیر می شود؛ اما این روش موجب آسیب رسیدن به لایه های آسفالت می شود و باید دوباره سطح گذرگاه توسط آسفالت نو پوشیده شود و انجام این عمل همیشه مقرون به صرفه نمی باشد. جهت رفع این مشکل روش های نوینی ابداع گردیده که بسیار موثرتر و کارآمدتر خواهد بود.


انواع خطوط


خط کشی و علائم راهنمایی در همه معابر رنگ آمیزی می شود و از لحاظ نشانه گذاری به چند بخش تقسیم می شود :


خطوط ترافیکی

خطوط عابر پیاده

خطوط و علائم اتوبوس، موتور و دوچرخه

خط کشی های مخصوص پارک اتوموبیلدلایل حذف خطوط


خط کشی ها معابر بنا بر دو دلیل حذف خواهند شد:


1- ترمیم


به مرور زمان و با حرکت مداوم وسایل نقلیه بر روی خطوط، رنگ آمیزی های انجام شده کیفیت اولیه خود را از دست داده و ممکن است به شکلی تبدیل شود که به خوبی دیده نشود؛ از این رو جهت پاک کردن خطوط قبلی و خط کشی جدید اقدام می شود.


2- تغییر در ساختار معابر 


اگر در ساختار و شکل معابر تغییراتی حاصل شود در نتیجه آن خطوط و علائم نیز تغییر خواهد کرد و جهت جلوگیری از بروز اشتباه، باید خط کشی های پیشین حذف شوند و در صورت نیاز خطوط جدید رسم شود. روش پاک کردن خطوط


اگر خطوط ترافیکی تراشیده شوند، به آسفالت صدمه وارد می شود و آسفالت کردن دوباره وقت گیر و هزینه بر می شود. برای ممانعت از بروز این مشکل، بهره گیری از قدرت آب مناسب ترین روش خواهد بود. شرکت خدماتی نظافتی با به کارگیری دستگاه نظافت صنعتی پیشرفت قادر است در کمترین زمان و با بیشترین کیفیت خط کشی ها را پاک کند. 


واترجت


ابزار مناسب برای حذف خطوط ترافیکی استفاده از واترجت صنعتی می باشد؛ فشار موثر بر این خط کشی ها 2500 بار است که آب توسط یک نازل مخصوص با این فشار پاشش می گردد. واترجت صنعتی فوق فشار قوی علاوه بر آن که عملکرد فوق العاده ای در حذف رنگ دارد، هیچ گونه آسیبی به آسفالت نمی رساند به همین دلیل دیگر نیازی به آسفالت کاری دوباره نیست. هم چنین از دیگر مزیت های این روش نبود مواد شیمیایی طی فرآیند است که سبب سازگاری با محیط زیست می شود.


درخواست اطلاعات

گالری تصاویر