پولیش پارکت | Polished parquet

 پولیش پارکت

کفپوش زیبای پارکت در بسیاری از مکانهای تجاری، اداری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد و سطوح کف در هر مکانی در معرض انواع آلودگی ها قرار می گیرند که این آلودگی ها از درخشندگی و جلوه بصری آنها می کاهد. انجام نظافت و شستشوی سطوح پارکت همانند سایر کفپوش ها الزامی می باشد. جنس کفپوش پارکت به گونه ای است که گذر زمان و آلودگی های بسیار سبب ایجاد خط و خش بر این کفپوش شده و در میان خلل و فرج ایجاد شده انواع آلودگی ها نفوذ نموده و از زیبایی و درخشندگی آن کاسته می شود. پس از انجام نظافت و شستشوی سطح پارکت پولیش آن می تواند سبب درخشندگی و صیقلی شدن هر چه بیشتر سطح پارکت می شود. عملیات پولیش پارکت امروزه با استفاده از دستگاه پولیشر صورت می پذیرد که این راهکار ارزنده بر طول عمر پارکت نیز می افزاید و هزینه های ناشی از تعویض و ترمیم پارکت به بار نخواهد آمد. 


 

انواع آلودگی  

 آلودگی های پارکت انواع مختلف دارد  که در وصرت عدم پاکسازی از سطح، سبب ایجاد خط و خش شده و انواع آلودگی ها در میان خلل و فرج ایجاد شده، نفوذ می نماید. به دنبال آن سطح بهداشت محیط کاهش یافته و به مرور درخشدنگی این کفپوش کاهش یافته و سبب آسیب به پارکت می شود. انواع آلودگی های تر همچون قهوه، چای، رنگ و جوهر، روغن وبقایای خوراکی و مواد غذایی، ادرار حیوانات و ... بر سطح پارکت لکه هایی را به وجود می آورند که این لکه ها به مرور زمان تیره و تیره تر شده و رنگ پارکت را تغییر می دهد. نوع دیگری از آلودگی ها همچون آلودگی های خشک همانند گرد و خاک، آدامس، موم و آلودگی های خشک از این دست می باشد که در صورت عدم پاکسازی از سطح سبب خرابی پارکت شده و هزینه های تعویض و ترمیم پارکت را به بار می آورد.

 روش های نظافت و شستشوی 

 با شناسایی نوع و میزان آلودگی ها می توان راهکاری ارزشمند جهت نظافت و شستشوی کف سطوح پارکت ارائه نمود. 

نظافت 

مکش آلودگی ها از سطح پارکت با استفاده از دستگاه جاروبرقی مناسب امکان مکش آلودگی های ریز از میان خلل و فرج سطح را نیز فرهم می آورد به دنبال آن مرمت سطح پارکت به نحو احسن صورت می گیرد. 


شستشوی

شستشوی سطح پارکت امکان پاکسازی لکه ها را فراهم می آورد و پس از آن می توان عملیات پولیش را به نحو احسن به انجام رساند. با استفاده از دستگاه زمین شوی مناسب می تواند در فضاهای پوشیده از پارکت وسیع نیز عملیات شستشوی را در مدتزمان کوتاهی به انجام رساند و سطح را جهت پولیش و صیقل دادن آماده نمود.


پولیش

دستگاه های پولیشر دارای ویژگی های منحصر بفردی می باشند که با کمک طیف وسیعی از لوازم جانبی مشکلات نظافتی را برطرف می کنند و با توجه به نوع آلودگی ها میتوان قدرت دستگاه را کم یا زیاد کرد تا نتیجه بهتری حاصل گردد. نوع موتور این دستگاه تسمه ای ، گیربکسی و یا اتصال مستقیم می باشد و بر اساس نوع موتور سرعت چرخش و پاکیزگی پولیشرها متفاوت است. از ویژگی های خوب این دستگاه می توان به مخزن متصل به روی دستگاه نام برد که مواد پولیش در این مخزن ریخته می شود  و با چرخش برس بر سطح درخشش پارکت حاصل مس گردد.


 امروزه با استفاده از دستگاه های موجود در بازار و با پیشرفت روز افزون و تولید مواد نگهدارنده و براق کننده برای پارکت ها نیاز به تعویض آنها به صفر رسیده است و با این دستگاه ها و مواد به صیقلی و براقی اولیه باز می گردند  و نیاز به تحمل هزینه های هنگفت تعویض این کفپوش نمی باشد. 


درخواست اطلاعات

گالری تصاویر