شستشوی نما | Facade cleaning

 شستشوی نما

نمای ساختمان معمولا از جنس سنگ، فلز، بتن و انواع شیشه می باشد که زیبایی ظاهری ساختمان را به ارمغان می آورد. شاید شما در انتخاب نما برای ساختمان خود دخالتی نداشته باشید اما با پاکیزه و براق نگه داشتن آن می توانید در حفظ زیبایی آن تاثیر بگذارید و همواره دید مثبتی را در ذهن مراجعین ایجاد نمائید. ساختمانی که دارای زیبایی های ظاهری بسیاری باشد همواره توجه افراد را جلب می نماید. از جمله خدمات تخصصی یک شرکت خدماتی نظافتی حرفه ای انجام عملیات شستشوی نما می باشد که به کمک پرسنل مجرب و تجهیزات مدرن نظافت صنعتی این عملیات قابل اجرا می باشد.  

 

انواع آلودگی  

موارد بسیار متعددی می تواند در آلودگی نما تاثیر بگذارد که می توان آلودگی هوا ، آفات و آب باران را از عامل های  بسیار مهم دانست که در دو دسته آلودگی طبیعی و انسانی دسته بندی نمود.


آلودگی طبیعی 

آلودگی طبیعی شامل مواردی می باشد که منبع طبیعی دارد و بدون دخالت انسان ایجاد می شود. این موارد شامل آلودگی آفات و باران می باشند. در توضیح بخش آفات می توان ساختن لانه پرندگان در بخش خایی از نما و دفع مدفوع بر روی نما به مرور زمان باعث ایجاد آفت هایی در نما خواهد شد. همچنین مواردی مانند آب باران می تواند باعث ایجاد لکه و رنگ پریدن بخشی از نما یا زنگ زدگی نما شود.

آلودگی انسانی 

آلودگی انسانی را می توان به آلودگی هوا نسبت داد که انسان با توجه به اینکه از وسایل نقلیه و کامیون ها استفاده می کنند و دود حاصل از این اتومبیل ها وارد هوا شده و بخشی از این آلودگی بر روی نما ساختمان می نشیند و چهره نما را زشت می نماید.

روش های شستشوی نما

 در نظافت و شستشو نما با توجه به نوع آلودگی روش مناسب و دستگاه های خاص آن روش انتخاب شده و عملیات نظافت انجام می گیرد.  شرکتهای خدماتی نظافتی اینگونه امور را معمولا به دو شیوه استفاده از تجهیزات مدرن نظافت صنعتی همچون دستگاه کارواش صنعتی و شیوه دستی و سنتی به انجام می رسانند. دستگاه کارواش صنعتی 

یکی از کارآمد ترین تجهیزات نظافت صنعتی دستگاه کارواش صنعتی یا واترجت می باشد که با استفاده از واترجت، بخش وسیعی از نما مورد شستشوی قرار می گیرد. امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا عملیات شستشوی نما با استفاه از واترجت صورت می پذیرد. بکارگیری نازل های تیغه ای و برس گردان سرعت و کیفیت عملیات شستشوی را ارتقا می بخشد و آلاینده ها به صورت کامل از سطح قابل حذف می باشند. 

نازل برس گردان 

استفاده از این نوع نازل می تواند برای سطوح زبر مانند آجر نما و کرکره و تمامی سطوح آجدار می توان استفاده نمود. نازل برس گردان امکان پاکسازی آلاینده ها از میان خلل و فرج سطح را فراهم می آورد و با حرکت مداوم برس کلیه آلودگی ها از سطح پاک می شوند. 

نازل تیغه ای 

از واترجت با نازل تیغه  ای می توان جهت شستشوی سطوح صاف و صیقلی استفاده نمود. در این روش نازل تیغه ای شدت آب را در یک سطح گسترده تر پخش کرده و از حالت نقطه ای خارج می کند تا به نما آسیب وارد نکند و فقط آلودگی های سطحی را از نما پاکسازی می نماید. 


شیوه دستی و سنتی 

این شیوه با استفاده از برس های دستی در سطح های ناهموار و همچنین بکارگیری دستمال و مواد شوینده در سطوح هموار به انجام می رسد. دستمال هایی با الیاف نانو و میکروفایبر آلاینده های بیشتری را از سطح پاک می نمایند. استفاده از این روش در نماهایی با سطوح کم و کوچک مرسوم می باشد و در مقاطع وسیع منجر به زمانبر بودن امر نظافت می شود. 


درخواست اطلاعات

گالری تصاویر