نظافت سنگ فرش | Cleaning paving

 نظافت سنگ فرش

سنگ فرش از جمله کفپوش های پر کاربرد در کشور ایران می باشد که در بسیاری از محیط های بیرونی همچون پارکها مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ فرش عموما متشکل از تعداد زیادی سنگ می باشد که به صورت تکه های به هم چسبیده سطوح هموار و در برخی مکان ها ناهموار کف را می پوشانند. این کفپوش جلوه بصری و زیبایی بسیاری به محیط می بخشد اما به دلیل وجود خلل و فرج فراوان در سطح سنگهای مورد استفاده در این کفپوش آلودگی ها به سرعت سطح آن را فرامی گیرند و از زیبایی آن می کاهند. به منظور حفظ جلوه ظاهری این نوع کفپوش شستشو مداوم و زدودن آلاینده ها از سطح آن ضرورت می یابد و در این میان یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر با ارائه راهکارهایی موثر در زمینه نظافت تخصصی کفپوش، طیف گسترده ای از تجهیزات نظافت صنعتی کارآمد را بکار می بندد که آلودگی ها را به خوبی از سطح سنگ فرش حذف نموده و موجب افزایش طول عمر این نوع کفپوش می شوند. در اینجا به بررسی چگونگی نظافت سنگ فرش توسط یک شرکت خدماتی نظافتی حرفه ای می پردازیم. انواع آلودگی  

 آلودگی در کفپوش های سنگ فرش را می توان به دو بخش آلودگی طبیعی و آلودگی انسانی تقسیم نمود. در ادامه به توضیح بیشتر این موارد می پردازیم.


آلودگی طبیعی 

با توجه به جنس سنگ فرش گل و لای به سرعت سطح آن را فرامی گیرد و منجر به تغییر رنگ سنگ فرش می شود. همچنین در مواردی بستگی به نوع آب و هوا وجود فراوانی پوشش گیاهی و خاک حاصلخیز آن منطقه از میان روزنه و فاصله بین سنگ فرش ها گیاه رشد می نماید و منظره جالبی ندارد و زیبایی را از سنگ فرش  می گیرد.

آلودگی انسانی 

آلودگی هایی مانند ریختن روغن ، رنگ و مواد شیمیایی روی سنگ فرش ها از مواردی می باشد که می تواند توسط انسان ایجاد گردد و چهره سنگ فرش ها را زشت نموده و سبب تخریب آن شود. روش های نظافت و شستشوی 

 برای نظافت و شستشوی سنگ فرش ها راه های متفاوتی وجود دارد که در ادامه راهکار و دستگاه های مورد استفاده برای انجام این عملیات را بیشتر توضیح می دهیم.


نظافت 

حمع آوری گرد و خاک و نظافت سنگ فرش ها توسط دستگاه های نظافتی مخصوص انجام می گیرد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

مکنده 

با استفاده از مکنده صنعتی آلاینده های خشک همچون گرد و خاک، شاخ و برگ و زباله های خشک قابل جمع آوری می باشد این دستگاه ها از توان نظافتی بالایی برخوردار بوده و با استفاده از نازل های طراحی شده برای این تجهیزات تمامی آلودگی ها از میان خطوط و شیارهای موجود در بین تکه های سنگ قابل نظافت می باشد.. 


شستشوی

 شتشوی سنگ فرش ها از در خانه ها و پیاده رو ها به دلیل حجم بالای تردد و جذب آلودگی زیاد نیاز به نظافت و شستشوی مداوم دارد تا زیبایی اولیه خود را حفظ نماید.  در ادامه دستگاه های شستشوی سنگ فرش ها را معرفی می کنیم.

دستگاه کارواش صنعتی

 با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی یا واترجت، شستشوی آلینده های سخت ایجاد شده بر کفپوش امکان پذیر گردیده است این دستگاه ها با پاشش آب با فشار بالا  برای شستشوی سنگ فرش یک روش بسیار خوب و با راندمان کیفی بالا می باشند. با این دستگاه می توان به دو روش دستی و استفاده از نازل زمین شوی، سنگ فرش را شستشوی نمود. 


واتر جت دستی 

در صورتی که سنگ فرش در سطوح ناهمواری همچون دیواره ها یا پله ها بکار گرفته شود، با استفاده از واترجت دستی می توان اینگونه سطوح محدود را نظافت نمود. به کمک این دستگاه میتوان مناطق آلوده را با سرعت، دقت و کیفیت بالایی پاکسازی نمود و نحوه عملکرد آن چنین می باشد که آب با فشار زیاد از لوله نازل واترجت پاشش شده و به مناطق آلوده برخورد میکند و در این حالت تمامی لایه های آلوده روی سنگ فرش پاک شده و زیبایی ابتدایی خود را بدست می آورد. همچنین در این روش می توان علف هایی که از فاصله بین سنگ فرش ها بیرون آمده اند را ازبین برد.


واترجت نازل زمین شوی 

استفاده از نازل زمین شوی بر روی واترجت برای شستشوی سنگ فرش ها ، با توجه به ویژگی های خاص این نازل می تواند روش مناسب و قابل قبولی از نظر نتیجه کیفیت و پاکیزگی باشد. در این روش با قرار دادن نازل زمین شوی بر روی واترجت به شستشوی سنگ فرش ها می پردازیم. روش کار این نازل به این صورت می باشد که آب از واترجت و قتی وارد نازل زمین شوی می شود از طریق لوله های داخل نازل به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول در قسمت جلو نازل می باشد که با شدت به سنگ فرش ها بر خورد کرده و آلودگی را از روی زمین پاک می نماید. بخش دوم آب در قسمت ورودی لوله تخلیه آلودگی های جدا شده از سنگ فرش می باشد که با ایجاد خلاء آلودگی ها را به داخل لوله مکنده هدایت کرده و سطح سنگ فرش همراه با شستشو پاکیزه می گردد.درخواست اطلاعات

گالری تصاویر