نظافت سالن همایش | Cleaning Auditorium

 نظافت سالن همایش

انجام نظافت منظم و موثر در سالن همایش و مکان هایی از این دست همچون سالن های آمفی تئاتر و سینما به منظور افزایش سطح بهداشت محیط و توجه به سلامت افراد امری ضروری است که امروزه به صورت کاملا تخصصی توسط شرکتهای خدماتی نظافتی معتبر صورت می گیرد. به طبع یک شرکت خدماتی نظافتی حرفه ای تمامی شرایط حاکم بر اینگونه محیط ها را شناسایی نموده و با توجه بدان شرایط راهکارهایی موثر را بکار می گیرد تا محیطی پاکیزه و عاری از هرگونه آلودگی به ارمغان آید. از سویی دیگر با توجه به لزوم حفظ آرامش و سکوت در این مکان ها بکارگیری تجهیزات مدرن و کارآمد نظافتی ضرورت می یابد که با استفاده از این تجهیزات سرعت انجام امور نظافتی افزایش یافته و نظافت محیط در زمان های کوتاه میان سانس ها نیز امکان پذیر می گردد. در ادامه چگونگی انجام امور نظافت سالن همایش را شرح می دهیم. 


انواع آلودگی  

 در سالن های همایش آلودگی ها توسط افرادی که به داخل سالن تردد می کنند ایجاد شده که این آلودگی ها را می توان به دو بخش سطح و عمقی تقسیم بندی نمود. در ادامه به توضیح دو بخش به صورت مجزا می پردازیم.


آلودگی سطحی 

گرد و غبار و خاکی که بر اثر تردد زیاد در محل یا استفاده نشدن از مجموعه به مدت زیاد بر روی تجهیزات ، موکت و مبلمان می نشیند را آلودگی سطحی می گویند . آلودگی سطحی یکی از انواع آلودگی های متدوال می باشد که در همه ساختمان های اداری تجاری و ... نیز موجود می باشد.

آلودگی عمقی

ریختن مایعات و غذا بر روی مبلمان و فرش و نفوذ در لایه های زیرین را آلودگی عمقی می گویند که با توجه به عمق آلودگی مدت زمان بیشتری صرف و هزینه از بین بردن آلودگی می شود . همچنین به علت اینکه آلودگی در تار و پود نفوذ کرده باعث عوض شدن رنگ محل آلوده می شود که اگر در نظافت آن قسمت کوتاهی صورت پذیرد ، باعث تثبیت آلودگی در آن قسمت شده و وسیله از لحاظ ظاهری دچار تغییرمی شود .روش های نظافت و شستشوی 

نظافت و شستشوی سالن همایش با توجه به نوع آلودگی و نیاز مجموعه تعین می شود و در صورت نیازمجموعه شستشو یا نظافت انجام می پذیرد. در ادامه به توضیح این موارد می پردازیم.


نظافت 

 در این بخش نظافت با توجه به نوع آلودگی با دستگاه مود نظر برای رفع آلودگی های مجموعه انجام می پذیرد. در ادامه به معرفی دستگاه های مورد استفاده می پردازیم.

مکنده 

 استفاده از این دستگاه برای جمع آوری گردو خاک از روی کف سالن و روی صندلی ها و تمامی مکان هایی که دارای آلودگی سطحی گرد و غبار و خاک می باشند استفاده می شود. در این روش با استفاده از نازل های متفاوت به جمع آوری آشغال و گرد و خاک از محل های متفاوت مانند کنج دیوارها و ، بین درزهای روکش صندلی انجام می پذیرد.


شستشوی 

 در بخش شستشو آلودگی ها با توجه به به عمق و نوع آلودگی ها از دستگاه خاصی استفاده می شود که در ادامه دستگاه هایی که در این مکان می توان استفاده کرد را معرفی میکنیم .

 

موکت شوی 

استفاده از دستگاه شستشوی موکت و فرش با توجه به عمق آلودگی تعیین می شود . زمانی که آلودگی عمقی باشد و موکت ها کثیف و دچار لکه در نقاط مختلف شده باشند استفاده از موکت شوی گزینه مناسبی می باشد. از مزایای موکت شوی می توان به انجام همزمان فرایند پاشیدن مواد شوینده ، برس زنی ، شستشو و مکش آب از سطح فرش و خشک کردن آن اشاره نمود که با توجهبه سرعت بالای آن صرفه جویی عظیمی در وقت انجام می گیرد . همچنین شستشو در محل نیز از قابلیت هایی می باشد که می توان جزء نقاط قوت دستگاه برشمرد.

مبل شوی 

برای رفع آلودگی های روی مبل اعم از ریختن نوشیدنی و غذا و مواردی که باعث لک و از بین رفتن پاکیزگی صندلی یا مبل شود می توان از مبل شوی استفاده کرد. دستگاه مبل شوی دارای ویژگی های مناسبی می باشد که شتشوی همزمان و خشک کردن را می توان از قابلیت های خوب این دستگاه نامید. در این دستگاه مواد شوینده و آب توسط دستگاه تبدیل به فوم شده و واین فوم توسط نازل به روی روکش میل پاشده و پس از شستشو توسط مکنده دستگاه از سطح مبل جمع آوری می شود. از نکات مثبت تولید فوم می توان به خیس نشدن مبل و نفذ نکردن آلودگی و آب به لایه های زیرین اشاره نممود.

بخارشوی

بخارشوی وسیله ای است که با ایجاد بخار بر روی تجهیزات ، در ، شیشه ، دیوار ، کف و ... میتواند آلودگی روی وسایل را پاک کند. طرز کارکرد بخارشوی به این صورت می باشد که با قرار دادن نازل در محل آلوده بخار با دمای بالا به آلودگی های روی تجهیزات برخورد کرده و آنها را از سطح پاک می نماید. سپس به وسیله مکنده خود دستگاه به مخزن آب کثیف منتقل می شود. با قرار دادن نازل های متفاوت روی دستگاه بخارشوی می توان آلودگی های مبل و موکت نیز برطرف نمود.

ترولی 

از جمله دستگاه های پر کاربرد و در عین حال ساده ای می باشد که به علت امکانات قابل توجه ای که دارد از جزء ابزارهای نظافت مفید و کار راه انداز می باشد. از مزیت های قابل اشاره این وسیله بالابردن سرعت عمل در نظافت و شستشو می باشد .  با توجه به قرارگیری تی و سطل آب در خود وسیله و محل هایی برای قرار دادن وسایل نظافت اضافه مانند دستمال و مواد شوینده و ابزارهای دیگر ، نیاز به رفت آمد برای آوردن وسایل نظافت دیگر از بین می رود.

پولیشر

در سالن های همایش،  آمفی تئاتر یا سینما سکوی نمایش مکانی است که توجه افراد بیش از سایر بخش های سالن به این قسمت جلب می گردد لذا انجام نظافت آن نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. به منظور ایجاد درخشش و جلادهی سطوح پس از انجام امور نظافت از دستگاه پولیشر استفاده می شود با استفاده از این دستگاه می توان سطوح هموار سکوی سالن همایش را پولیش نمود و سبب زیبایی هر چه بیشتر این بخش شد. 
درخواست اطلاعات

گالری تصاویر