نظافت راه پله | Cleaning the stairs

 نظافت راه پله

پله ها محل اتصال طبقات به یکدیگر می باشند که با توجه به حجم بالای تردد افراد در این بخش ها، انواع آلودگی های خشک و تر سطح پله را می پوشاند که عدم نظافت این آلودگی ها روند عبور و مرور افراد را به مخاطره انداخته و سطح بهداشت کلی محیط را نیز کاهش می دهد. از سوی دیگر با توجه به نقش راه پله ها بر زیبایی کلی ساختمان ها، نظافت این بخش ها از اهمیت بالقوه ای برخوردار بوده و جز مقوله های مهم نظافتی در ساختمان ها قرار می گیرد. امروزه انواع تجهیزات نظافت صنعتی به منظور شستشوی و نظافت راه پله ها مورد استفاده قرار می گیرد که پاکیزگی و درخشندگی هر چه بیشتر سطح پله را به ارمغان می آورد. ارائه خدمات نظافت راه پله به صورت کاملا تخصصی توسط شرکت خدماتی نظافتی ارائه می گردد و در اینجا به بررسی چگونگی انجام امر نظافت راه پله می پردازیم.
انواع آلودگی  

آلودگی ها در پله ها را می توان با توجه به جنس کف پله ها به دو دسته آلودگی سطحی و عمقی تقسیم نمود که در ادامه توضیحاتی در باره این موارد ذکر شده خواهیم داد.


آلودگی سطحی 

این آلودگی ها شامل گرد و غبار وآشغال می باشد که نظافت آنها به منظور جلوگیری از انتشار این مواد در طبقات الزامی می باشد و امروزه با استفاده از تجهیزات نظافتی مدرن حذف این آلودگی ها با کیفیت بالایی امکان پذیر گردیده است. 

آلودگی عمقی 

آلودگی های عمقی در میان خلل و فرج سطح کفپوش پله نفوذ نموده و به مرور رنگ کفپوش را تغییر می دهد. آلودگی های عمقی همچون مایعات، بقایای غذا و آدامس عمده موادی هستند که به صورت عمقی سطح پله را آلوده می نمایند و رفته رفته رنگ کفپوش را نیز تغییر می دهند. روش های نظافت و شستشوی 

 از آنجایی که راه پله ها در ساختمان ها دارای جایگاه بالایی برای انجام نظافت می باشند در این بخش به روش های مختلف نظافت و راهکارهای ممکن برای پاکیزه نمودن راه پله با دستگاه های مورد نیاز می پردازیم .نظافت 

 در بخش نظافت راه پله ها می توان به جمع آوری گرد و غبار و آشغال های نسبتا درشت از سطح زمین با استفاده از دستگاه های خاص اشاره نمود که در ادامه به توضیح انواع دستگاه ها خواهیم پرداخت.

مکنده 

 این دستگاه از لحاظ کارکرد مشابه جاروبرقی خانگی اما با قدرت و توان مکش بالا می باشد که حتی می تواند مایعات را نیز از سطج زمین جمع نماید. یا استفاده از این دستگاه می توان تمامی گرد و غبار روی زمین ، موکت و یا هر سطح دیگر را پاکیزه نمود و به دلیل اینکه قدرت مکندگی بالایی دارد قادر است آشغال های نسبتا درشت را نیز از سطح زمین جمع آوری و به داخل مخزن خود انتقال دهد. برای استفاده از این دستگاه در سطح مجموعه می توان از نازل های مخصوص این دستگاه استفاده نمود که برای نمونه می توان از یک نازل مخصوص برای جمع آوری آلودگی و گرد و غبار از گوشه ها و کنج های دیوار استفاده نمود. 

شستشوی 

 شستشوی مکان هایی از جمله پله در مجموعه ها یک امر لازم ومه می باشد که با توجه به حجم تردد بالا می تواند پاکیزگی این مناطق حس مطلوبی به یک مراجعه کننده بدهد. در ادامه با دستگاه هایی که قادر به انجام این عملیات هستند بیشتر آشنا خواهیم شد.

موکت شوی

از آنجا که پوشش سطح پله در برخی ساختمان ها از جنس موکت می باشد انجام شستشوی آنها نیاز به استفاده از تجهیزات مناسب شستشوی موکت داشته که امکان از بین بردن آلودگی ها از میان الیاف موکت را فراهم آورد. در اینجا استفاده از دستگاه های شستشوی موکت به دلیل انجام همزمان پاشیدن مواد شوینده ، برس زنی ، شستشو و مکش آب از سطح موکت و خشک کردن آن مناسب می باشد زیرا دارای سرعت عمل بالایی بوده و زمان کوتاهی صرف شستشوی سطح پله خواهد شد و با توجه به کیفیت شستشوی بالا نتیجه بهتری حاصل می گردد.

واترجت

در مواردی شدت آلودگی طوری باشد که نتوان با دستگاه های دیگر لک و آلودگی را از بین برد واترجت گزینه مناسبی برای رفع این آلودگی ها می باشد. این دستگاه آب را با شدت زیاد به محل آلودگی می پاشد و باعث پاکیزگی محل آلوده می شود.

ترولی

ترولی یکی از پرکاربردترین و ساده ترین ابزار نظافت می باشد که در عین سادگی دارای امکانات قابل توجهی در تسریع انجام امور نظافت در اختیار افراد قرار می دهند . ترولی با توجه به داشتن  محل قرارگیری تی ، سطل آب و و مواد شوینده عملیات شستشو را راحت تر می کند و دیگر فرد نظافت کننده برای آوردن ابزار نظافت نیاز به رفت و آمد نمی باشد.


درخواست اطلاعات

گالری تصاویر