نظافت لابی | Cleaning lobby

 نظافت لابی
در ساختمانهای تجاری، اداری و مسکونی بزرگ قسمتی جهت اسکان مراجعین تعبیه و لابی نامیده می شود و معمولا تعدادی مبل و صندلی در این مکان جهت رفاه حال مراجعین و زیبایی محیط چیده می شود تا اوقات انتظار افراد آسان گردد. تردد افراد در این بخش سبب بروز انواع آلودگی های محیطی شده و از زیبایی محیط می کاهد از طرفی بهداشت محیط را به مخاطره انداخته و سلامت افراد را به خطر می اندازد. از این جهت انجام خدمات نظافت لابی ضرورت می یابد و با انجام منظم نظافت تمامی بخش های لابی می توان دید افراد نسبت به محیط را تغییر داده و ذهنیتی مثبت برای ایشان به وجود آورد. با شناسایی نوع آلودگی ها می توان راهکارهای مفیدی را در جهت کنترل و عدم انتشار آلودگی ها بکار گرفت و در زمان و هزینه ها نیز صرفه جویی نمود. نظافت لابی از جمله خدمات تخصصی قابل ارائه توسط شرکت خدماتی نظافتی معتبر و حرفه ای می باشد که با استفاده از تجهیزات مدرن نظافتی این گونه امور را در سطح کیفی بالایی به انجام می رسانند.
 

 

انواع آلودگی  

آلودگی در لابی ها به سه بخش آلودگی زمین ، آلودگی مبلمان و آلودگی و آلودگی تجهیزات تقسیم می شود که در ادامه به توضیحات این موارد می پردازیم.

 

آلودگی زمین 

آلودگی زمین بر اثر رفت و آمد و تردد مراجعه کنندگان به مجتمع های تجاری ، مسکونی و هتل ها  ایجاد می شود که میزان تردد و آلودگی کف زمین با توجه به نوع کاربری های مجموعه ، رابطه مستقیم دارد.

آلودگی مبلمان 

اگر شما میخواهید مراجعه کنندگانتان احساس خوبی نسبت به محل خدمات شما داشته باشند ، دید مراجعه کنندگان در اولین ورود می تواند ضامن تایید خدمات شما باشد.  پس ضرورت پاکیزگی مبلمان می تواند در هنگام استراحت و انتظار حس خوبی برای تصمیم نهایی نسبت به فضای شما پیدا کنند. 

آلودگی دیوارها

آلودگی دیوارها معمولاً بر اثر وزش باد از بیرون به داخل محیط لابی و ایجاد می شود و رنگ دیوار را تغییر داده و سبب از زیبایی محیط می کاهد. در صورت عدم نظافت منظم دیوارها رنگ آنها پوسیده و از بین می رود و به مرور زمان از سطح کنده می شود. لذا از بین بردن آلودگی باقی مانده بر دیوارها ضرورت می یابد.


روش های نظافت و شستشوی 

 نظافت و شستشوی لابی به وسیله نیروهای خدماتی و دستگاه های صنعتی با توجه به نوع نیاز تامین شده و در محل مستقر و به انجام عملیات نظافت می پردازند.


نظافت 

 نظافت در این بخش شامل جمع آوری و زدودن گرد و غبار و خاک از روی زمین و بعضی از تجهیزات موجود در لابی می باشدکه دستگاه ها و نیروی انسانی با توجه به نیاز مجموعه تامین می شود.


مکنده 

 استفاده از مکنده در نظافت لابی با توجه به نوع آلودگی کف های مناطقی مثل لابی استفاده بسیار کمی دارد و فقط می تواند در جمع آوری سنگ ریزه ها و گرد و خاک از روی زمین مناسب می باشد. از مکنده می توان در آلودگی های سطحی استفاده نمود و در آلودگی های عمیق کاربرد ندارد.


شستشوی 

 لابی ها به دلیل اینکه در قسمت ورودی ساختمان ها و مجتمع ها قرار دارد ، پاکیزگی این مجموعه ها از بخش های مهم نظافت و شستشوی کف می باشد که می بایست توجه خیلی بیشتری به این موارد نمود.


اسکرابر 

با توجه به نوع و جنس کف لابی استفاده از دستگاه اسکرابر از لحاظ کیفیت پاکیزگی و سرعت عمل بسیار مفید و قابل قبول می باشد. از مزایای برتر دستگاه اسکرابر می توان به شستشو و خشک کردن کف به طور همزمان اشاره نمود . این قابلیت باعث می شود که کف زمین بعد از شستشو خیس نباشد و برای رفت و آمد افراد قابل استفاده باشد .


مبل شوی 

برای از بین بردن لک و آلودگی  روی مبل ها از دستگاه نظافتی مبل شوی استفاده می شود. از مزیت های استفاده از مبل شوی می توان به با ایجاد فوم از مواد شوینده و آب نام برد . فوم پاشیده شده با نازل مخصوص روی مبل کشیده و سپس با روشن کردن مکش دستکاه فوم پاشیده شده را از روی مبل جمع می کند. به دلیل اینکه مواد مواد شوینده و آب به صورت فوم برای شستشو روی مبل پاشیده می شود باعث می شود که آب به داخل مبل نفوذ نکند و سطح مبل بعد از جمع آوری فوم خیس نباشد.


بخارشوی

دستگاه بخارشوی مناسب نظافت سطوح دور از دسترس همچون دیوارها می باشد و این دستگاه با ایجاد حجم بالای بخار آلودگی ها را از میان خلل و فرج خارج نموده وسطح دیوار را ضد عفونی می نماید. رنگ دیوار با استفاده از این دستگاه ثابت باقی می ماند.

دستی (ترولی) 

 یکی از پر کاربردترین و ساده ترین ابزار نظافت شستشوی حرفه ای می باشد . ترولی با توجه به امکانات همراهی که با خود دارد به انجام نظافت سرعت بیشتری می دهد و محل قرارگیری تی ، سطل آب و و مواد شوینده و ... را دارا می باشد تا زمان صرف رفت و آمد برای فراهم آوردن ابزار و مواد شوینده نشود.


درخواست اطلاعات

گالری تصاویر

فیلم های نظافت لابی