دستگاه کارواش صنعتی - high pressure cleaner

دستگاه کارواش صنعتی

شستشوی تجهیزات و محیط های مختلف اعم از مراکز صنعتی ، مجتمع های تجاری ، شستشوی نمای ساختمان ها و معابر و به طور کلی تمامی سطوحی که نیازمند نظافت باشند توسط دستگاه کارواش صنعتی صورت می پذیرد. تنوع و راحتی استفاده و بهره مندی از جت واش ها سبب گسترش بهره مندی از این دستگاه های پر کاربرد شده است . به طوری که در هر عملیات نظافتی مانند شستشوی خودرو ها و کارواش ها از شوینده های فشار قوی ( دستگاه کارواش صنعتی ) استفاده می شود. در ادامه قصد داریم تا با بیان تفاوت های موجود میان مدل های مختلف دستگاه کارواش صنعتی پرداخته و اساس کار دستگاه را بررسی نماییم :


شیوه ی کار دستگاه کارواش صنعتی یا شوینده فشار قوی

خدمات زنگ بری با واتر جت بی نظیر است . شوینده های فشار قوی که با عنوان کارواش خانگی نیز مطرح می گردند ، اغلب عملکردی یکپارچه و شبیه به هم دارند . نحوه ی کار دستگاه کارواش صنعتی ها بدین گونه است که ابتدا آب از منبع اولیه و با فشار 4 بار وارد دستگاه می شود . پمپ با عملکرد خود فشار آب را افزایش داده و آب پس از تغییر فشار ایجاد شده ، به سمت تفنگی حرکت می کند. پس از آن کاربر با اعمال نیرو بر تفنگی ، آب با فشار بالا را از طریق لنس به نازل منتقل کرده و از طریق نازل های موجود اب با فشاز بسیار بالاتری از دستگاه خارج می گردد. فشار آب خروجی از جت واتر به طور کلی به 2 عامل قدرت موتور و طراحی پمپ بستگی دارد که می تواند فشار های گوناگونی را ایجاد نماید. تفاوت های موجود میان انواع دستگاه کارواش صنعتی موجود در بازار

به طور کلی دستگاه کارواش صنعتی در مدل های مختلف تولید عرضه می گردد. همین تفاوت در طراحی و عملکرد دستگاه های شستشوی فشار قوی ، موجب گسترش دامنه استفاده از دستگاه های دستگاه کارواش صنعتی درصنایع مختلف شده و دلیل انتخاب مدل های مختلف دستگاه توسط کاربران همین تفاوت ها می باشند که در ادامه به توضیح پیرامون این تفاوت ها خواهیم پرداخت:


فشار و دبی دستگاه

دستگاه های کارواش صنعتی در فشار و دبی گوناگون آماده انجام خدمات شستشو و نظافتی می باشند .همان  طور که پیش تر به آن پرداختیم ،فشار و دبی دستگاه کارواش صنعتی به دو مولفه قدرت موتور و شیوه طراحی پمپ وابسته است. به این ترتیب از دستگاه کارواش صنعتی کوچک با فشار آب خروجی 100 بار تا دستگاه های پر قدرت (Heavy Duty) با فشار 3000 بار قادرند تا نیاز های کاربران را مرتفع گرداند . کندن بتن ، لایه برداری از سطوح مختلف ، شستشوی نما و کلیه ی محیط ها و تجهیزات و شستشوی وسایل نقلیه و ماشین آلات ، شستشوی پیست تارتان ، بخشی از توانایی های دستگاه کارواش صنعتی می باشند . اما دبی شوینده های فشار قوی به میزان آب خروجی از نازل در مدت زمان معین (1 دقیقه) گفته می شود و با واحد لیتر در دقیقه اندازه گیری می گردد و در هنگام انتخاب دستگاه به عنوان دومین عامل با اهمیت مورد بررسی قرار می گیرد.  برای گرفتن این خدمات با توانکاران الوند تماس بگیرید.

انتخاب دستگاه کارواش صنعتی ثابت یا متحرک 

دستگاه های آب پاش فوق فشار قوی در مدل های ثابت و متحرک ، طراحی وساخته می شوند. مدل های ثابت به گونه ای می باشند که در محلی مشخص واقع شده و کاربر با استفاده از شلنگ بلند تر نسبت به مدل های متحرک عمل می نماید. اما شوینده های فشار قوی متحرک که به مراتب بیشتر از مدل های ثابت مورد استفاده قرار می گیرند ، چرخ ها  و دستگیره هایی که در دستگاه کارواش صنعتی های متحرک مورد استفاده قرار می گیرند ، توان دستیابی به بازده بالای کاری و افزایش راندمان را ایجاد می نماید. همچنین به هنگام انجام عملیات شستشوی در محیط های باز دستگاه کارواش صنعتی های متحرک با عملکرد خود تاثیر دوچندانی در دستیابی به پاکیزگی در بالاترین سطح ممکن می گذارند.


دمای آب ورودی و خروجی از دستگاه 

غیر از برش قطعات با واترجت باید بگوییم که در دسته بندی کلی دستگاه کارواش صنعتی ، آن ها به دو دسته ی جت واش های آب گرم و آب سرد تقسیم بندی می شوند. دستگاه کارواش صنعتی ها به لحاظ تفاوتشان در دمایی که ایجاد می کنند ، از سوی کاربران به منظور انجام عملیات گوناگون نظافتی مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال از بین بردن چربی ، روغن و مواد نفتی و … ، تنها توسط دستگاه کارواش صنعتی های آب گرم قابل انجام است . از سوی دیگر دستگاه کارواش صنعتی های آب سرد با توانایی پاشش اب حداکثر تا دمای 60 درجه ، در شستشوی اتومبیل ها ، نمای ساختمان ها و فضا های داخلی و تاسیسات کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. منبع تامین انرژی 

آخرین دسته بندی دستگاه کارواش صنعتی ها مربوط به منبع تامین انرژی آن ها می باشد. دستگاه کارواش صنعتی برقی (الکتریکی) و سری مدل های بنزینی / گازوئیلی دو دسته پر طرفدار دستگاه کارواش صنعتی در صنایع مختلف می باشند. منبع تغذیه ی دستگاه در عملکرد و کارایی ان تعیین کننده نیستند اما برای محیط های با دسترسی به منبع الکتریکی ، دستگاه کارواش صنعتی برقی (الکتریکی) پیشنهاد می شوند. اما در فضا هایی مثل بنادر که از واتر جت جهت شستشوی کشتی ها بهره می برند ، واتر جت های بنزینی / گازوئیلی ، به عنوان یک راه حل کاربردی مطرح می شود.