فرش و موکت شوی - carpet cleaner machine

فرش و موکت شوی

یکی از تجهیزات نظافت صنعتی مدرن دستگاه فرش و موکت شوی می باشد که به دلیل بهره مندی از قابلیت ویژه و توان بالا در شستشوی فرش و موکت غالبا توسط شرکتهای خدماتی نظافتی مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های فرش و موکت شوی در دو مدل اسپری-مکش و برس دارطراحی و تولید می شوند. مدل‌های اسپری-مکش این دستگاه ها با پاشش مواد شوینده و آب بر سطح، آلودگی ها را در به صورت محلول در مایع در می آورند و سپس پمپ مکنده دستگاه امکان مکش آلودگی ها را فراهم نموده و در نهایت سطحی به دور از هر گونه آلودگی به ارمغان خواهد آمد. انواع برس دار این تجهیزات با عملکرد سه بخش اصلی خود شامل سیستم پاشش آب و مواد شوینده، سیستم مکش و برس های سیلندری یا غلطکی شستشوی موثر فرش و موکت را امکان پذیر می نماید به گونه ای که ابتدا آب و مواد شوینده بر روی سطح فرش و موکت پاشش می شود، در مرحله بعد آلودگی ها در آب انحلال یافته و در نهایت پمپ مکنده آلودگی ها را به درون مخزن انتقال می دهد. وجود برس های غلطکی سبب شده است که آلودگی ها از میان الیاف به خوبی بیرون کشیده شده و در عین حال هیچگونه آسیبی به سطوح نرم فرش و موکت وارد نشود. قدرت بالای مکش در دستگاه‌های فرش و موکت شوی باکیفیت باعث می‌شود که فرش و موکت تقریبا به صورت کامل خشک گردد در نتیجه از انتشار بوی نامطبوع ناشی از باقی ماندن آب درون الیاف در فضا نیز جلوگیری به عمل می‌آید. همچنین مدل‌های باکیفیت به دلیل برخورداری از سطح صدای پایین به راحتی در محیط های حساس به صدا قابل استفاده هستند. تامین انرژی الکتریکی دستگاه های فرش و موکت شوی به دو شیوه اتصال به شبکه برق و یا تجهیز دستگاه ها به باتری صورت می گیرد که بسته به شرایط محیط مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از مدل های دستگاه فرش و موکت شوی کارآمد مورد استفاده توسط شرکت خدماتی حرفه ای مجهز به سیستم گرم کن می باشند که امکان شستشوی سطوح نرم فرش و موکت را با آب دمای بالا فراهم می آورند که در این صورت میزان بیشتری از آلودگی ها درون آب گرم انحلال می یابد و سطوح فرش و موکت به نحوی با کیفیت و مطلوب تر شستشو می شوند.

ویژگی های دستگاه فرش و موکت شوی

دستگاه های فرش و موکت شوی با کیفیتی که توسط یک شرکت خدماتی نظافتی حرفه ای و معتبر مورد استفاده قرار می گیرد دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که در ذیل برخی از مهم ترین ویژگی های انواع مرغوب این تجهیزات بررسی شده است.

طراحی بدنه

بدنه دستگاه فرش و موکت شوی با کیفیت جهت مقابله و مقاومت در برابر برخوردهای احتمالی با موانع از مواد پلی اورتان و مقاوم طراحی شده است. این ویژگی بر طول عمر دستگاه  تاثیر گذاشته و سبب افزایش آن  می شود. برای گرفتن این خدمات با توانکاران الوند تماس بگیرید.

سطح صدا

صدای ایجاد شده هنگام استفاده از دستگاه های فرش و موکت شوی در محیط های حساس به صدا موجب ایجاد آلودگی صوتی شده و ممکن است برای افراد مزاحمت ایجاد نماید. دستگاه‌های باکیفیت از سطح صدای بسیار پایینی برخوردارند و هیچگونه مزاحمتی برای حاضرین در محیط به وجود نمی آورند.

قدرت مانور 

دستگاه فرش و موکت شوی باید دارای قدرت مانور بالایی باشد تا کاربر بتواند به راحتی از آن استفاده نماید. وجود چرخ های بزرگ در بخش زیرین دستگاه به کاربر قدرت مانور بالاتری را می دهد که به دنبال آن عملیات شستشوی فرش و موکت با سرعت و سهولت بیشتری صورت می پذیرد.

سهولت سرویس و نگهداری

دستگاه فرش شوی یا موکت شوی ابزاری است که به صورت پیوسته مورد استفاده قرار می‌گیرد بنابراین در صورت مستهلک شدن برس ها، امکان تعویض برای کاربر به راحتی و بدون استفاده از ابزار تخصصی و تغییر وضعیت دستگاه فراهم باشد بخش های مختلف دستگاه اعم از نازل پاشش آب و مواد شوینده، مخزن و نازل مکنده دستگاه باید به سهولت در دسترس بوده و به راحتی قابل بازبینی باشند. 

سهولت جابجایی

شستشوی فرش و موکت با استفاده از دستگاه فرش و موکت شوی با حرکت دستگاه روی سطح انجام می شود بنابراین دستگاه باید به سهولت قابل جابجایی باشد. وجود چرخ های مقاوم و بزرگ در بخش زیرین دستگاه امکان حمل و جابجایی دستگاه به راحتی در تمامی فضاها را فراهم می نماید و در نتیجه کاربر به سادگی می تواند دستگاه را با استفاده از دسته به طرفین هدایت نموده و نظافتی موثر را با استفاده از آن به انجام رساند.

کاربرد و استفاده

سهولت در کاربرد و استفاده تجهیزات مدرن و باکیفیت فرش و موکت شوی و همچنین انجام شستشوی فرش و موکت در کوتاهترین زمان از ویژگی هایی است که سبب جلب رضایت کاربر شده است. وجود دسته هایی با ارگونومی مناسب، کلیدهای کنترلی و هشدار دهنده، سهولت در تخلیه و پر نمودن مخزن آب دستگاه جزو ویژگی هایی است که دستگاه را به مدلی کاربرپسند تبدیل می نماید.

قدرت مکش 

عملکرد دستگاه فرش و موکت شوی با کیفیت به گونه ای است که همزمان با شستشوی سطح فرش و موکت آب را از درون الیاف مکش نموده و به مخزن انتقال می دهند. بهره مندی از قدرت مکش بالا از بارزترین ویژگی دستگاه های فرش و موکت شوی یک شرکت خدماتی نظافتی حرفه ای می باشد که مانع از باقی ماندن آب درون الیاف و پوسیدگی فرش و موکت می شود.