ساس ها،موجوداتی آسیب رسان به انسان

چرخه زندگی ساس ها

 

ساس ها در حل سکونت انسان مانند منازل، هتل ها، خوابگاه ها، زندان ها، سربازخانه ها، بیمارستان ها، سرای سالمندان و……یافت می شود.این انگل ها در شکاف دیوار،کف خانه ها، اثاثیه منزل، لا به لای کارتن ها،پشت کاغذ دیواری، کمدها، درهای چوبی و قفسه کتابخانه ها، مبلمان، تشک ها و پشتی ها مخفی می شوند.
ساس ها روی بدن انسان زندگی نمی کنند،بلکه در محلی نزدیک به محل نشستن و خوابیدن انسان زندگی می کنند.این انگل ها را می توان به کمک لکه های ناشی از مدفوع آنها تشخیص داد.زیرا ساس ها در نزدیکی محل مخفی شدنس مدفوع می کند.

مراحل تخم تا بلوغ کامل و تخم گذاری مجدد بسته به حرارت محیط بین ۱۹-۷ هفته متغیر است. در طول یک سال چند نسل ساس به وجود می آید.این انگل ها در تابستان یک بار در هفته تغذیه می کنند و در ماه های سرد تر تغذیه آنها کمتر صورت می گیرد. در زمستان چیزی نمیخوند و در بهار برای تغذیه ظاهر می شوند.هم چنین ساس ها گرسنگی را تا ۵۵۰ روز تحمل می کنند.

اقدامات کنترلی و راه های مبارزه

سرما و گرما :تماس طولانی با دمای ۱۹- به مدت چهار روز ساس بالغ را نابود می کند. وسایلی را که امکان سم پاشی آنها وجود ندارد. می توان در کیسه های پلاستیکی آب بندی شده گذشته و در فریزر در دمای ۱۸- به مدت ۲۴ ساعت قرار داد تا ساس ها آن از بین برود.ساس بالغ بر اثر تماس با حرارت کشته می شود.حرارت همچنین تخم ساس را از بین می برد.

کنترل فیزیکی محیط :از آنجایی که ساس از سطوح چوبی به راحتی بالا می رود، پس بایستی پایه های تخت را در داخل صفحات فلزی قرار داد و تخت ها را از دیوار فاصله داد.

روش های شیمیایی :اساس مبارزه شیمیایی با این حشرات انجام سم پاشی در داخل اماکن بوده و بایستی عمل سم پاشی را صبح زود یا شب انجام داد.

راهکار توان کاران الوند

در صورتی که به شواهدی مبنی بر وجود ساس ها در محل سکونت خود پی بردیدو تصمیم به ریشه کنی و پاکسازی منزل خود گرفته اید، متخصصین توان کاران الوند در رفع مشکل شما در اسرع وقت اقدام خواهند کرد.ساس تخت خوابی حشره بسیار موذی است که در درزها پنهان شده و پیدا کردن این حشره کار بسیار سختی می باشد.متخصصین حرفه ای ما برای مشاهده دقیق شواهد ،آموزش های لازم را دیده و در اولین بازدید از محل شما به خصوص محل هایی شامل تخت، مبلمان، فرش، پرده و لباس ها و…..  .از طرفی شکاف و درز موجود در دیوار و وسایل میزان آلودگی را بررسی می کنند.بررسی محل های آلوده از اتاق خواب شروع شده، کل منزل و محیط اطراف آن را بازرسی می نمایند.

پس از اتمام بازرسی و ارزیابی وضعیت آلودگی، متخصصان بهترین برنامه و شیوه درمان و ریشه کنی را براساس میزان آلودگی به شما توصیه میکنند. توان کاران الوند با استفاده از تجهیزات نظافتی لازم و از سموم مطابق با استاندارهای لازم و روش های نوین اقدام به ریشه کنی ساس نموده و در این روش ها با هدف از بین بردن تخم و لاروها اقدام به سمپاشی نموده .قابل ذکر است با روش ارائه شده، تخم و لارو و حشرات نیز ریشه کن شده  و دیگر به بلوغ نرسیده و از طرفی زنیاز به سمپاشی مجدد نخواهد داشت.

ریشه کنی ساس تخت خوابی بسیار دشوار است اما متخصصین توان کاران الوند با پیگیری مداوم پس لز انجام نظافت محل وسمپاشی ساس، شما را مطمئن کرده و بهترین راهکار را برای نگهداری و حفاظت از محل سکونت در نقابل ورود این حشره موذی به شما ارائه می دهند.

نکته بسیار مهم در بحث مبارزه با ساس این مطلب می باشد.کسانی که به هر طریقی ساس وارد منزل آنها شده بایستی بدانند که تهیه سم از سم فروشی ها و یا عطاری ها نه تنها مشکل آنها را حل نمی کند بلکه می تواند مشکلی به مشکل آنها اضافه کند.چرا که استفاده از برخی سموم خطرناک از خانواده کلره ها و فسفرها برای سلامتی انسان به خصوص کودکان و سالمندان فوق العاده دخطرناک می باشد.و همچنین نه تنها باعث از بین رفتن این حشره نمی شودبلکه باعث به وجود آمدن گونه های مقاوم به سموم می باشند.

شرکت توان کاران الوند به افرادی که هم اکنون ساس منزل آنها را آلوده کرده است پیشنهاد میکند.با بهره گیری از مشاوره متخصصان ماهر و با تجربه شرکت قبل از گسترش و طغیان ساس در منزل ، اقدام به رفع آلودگی محیط فرمایید.

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: