چه کارهایی باید قبل از استفاده از اسکرابر انجام داد؟

دستگاه های نظافت صنعتی جهت بالا بردن کیفیت نظافت در محیط های کارگاهی و صنعتی وارد عرصه جهانی شده اند. یکی از پرکابردترین دستگاه های نظافت صنعتی، اسکرابر می باشد که برای شستشوی سطوح هوار کف مورد استفاده قرار می گیرد. اسکرابر یا کفشوی به صورت کاملا مکانیزه سطح را شستشو داده و همزمان خشک می نماید. اسکرابر دارای مدل های مختلف دستی و سرنشین دار می باشد که بسته به وسعت و شرایط محیط یک مدل انتخاب می گردد. برای اینکه طول عمر هر دستگاهی را بالا ببریم و از کاهش بازدهی آن در طی زمان جلوگیری نماییم، باید در هنگام استفاده از دستگاه به نکاتی توجه نمود و قبل از استفاده از آن نیز شرایطی را مهیا کرد. در ادامه اقدامات مهم و کاربردی که قبل از استفاده از اسکرابر باید انجام شود، شرح داده شده است.

 

برداشتن اشیاء مهم از محیط

قبل از استفاده از دستگاه، تا حد ممکن باید اشیاء مهم را از محیط مورد نظر دور کرد و یا در جای مناسب قرار داد. این اشیاء می تواند شامل ابزارآلات، مبل و صندلی باشد که با جابجایی و قرار دادن آن ها در جای مناسب، محیط مرتب و منظم می شود و خطر برخورد اسکرابر با موانع و وسایل به وجود نخواهد آمد. وجود اشیاء مزاحم در هنگام نظافت می تواند موجب آسیب رسیدن به کاربر، تجهیزات و دستگاه گردد.

 

رفع آلودگی های سطحی

برای این که بتوان شستشویی ایمن را انجام داد بهتر است قبل از استفاده از اسکرابر، زباله ها و ضایعات و همچنین گرد و خاک های متراکم سطح را جمع آوری نمود. اسکرابر قابلیت مکش زباله های خشک را ندارد بنابراین در صورت عدم جمع آوری آن ها می توانند به دستگاه کفشوی آسیب برسانند.

 

شارژ کامل دستگاه کفشوی

منبع تغذیه اسکرابر می تواند برق و یا باتری باشد. انرژی مورد نیاز اسکرابر برقی با اتصال مستقیم کابل برق به پریز تامین می شود اما در نوع شارژی باید باتری به اندازه کافی شارژ شود. باتری کفشوی قبل از استفاده باید به طور کامل شارژ شود در غیر این صورت نیمه شارژ شدن باتری و سپس استفاده از آن، باعث کاهش طول عمر باتری می شود.

 

بررسی شلنگ ها و اتصالات

انتقال آب تمیز از مخزن به برس، مکش آب از سطح زمین و انتقال آن به مخزن آب کثیف، از طریق شلنگ ها و لوله ها انجام می شود. در صورتی که این اتصالات به هر دلیل دچار آسیب شوند و آب نشتی پیدا کند، موجب اختلال در عملکرد دستگاه می گردد. به همین دلیل باید قبل از استفاده از اسکرابر، اتصالات و شلنگ ها به خوبی بررسی شود.

 

انتخاب برس مناسب با سطح

برس در اسکرابر نقشی اساسی ایفا می کند و موجب جدا شدن آلودگی ها از سطح می گردد. سرعت چرخش برس و همچنین فشار برس، در از بین بردن آلودگی ها بسیار مؤثر هستند. همچنین برس ها از نظر زبری نرمی دارای ۴ دسته استاندارد، نرم، بسیار نرم و بسیار زبر می باشند. در حدود ۹۰ درصد موارد از برس استاندارد استفاده می شود. برای سطوح حساس مانند چوب که آلودگی بسیار کمی دارند از برس نرم یا بسیار نرم استفاده می شود تا خط و خشی به سطح وارد ننماید. در صورتی که سطح زمین همانند بتن زبر بوده و همراه با آلودگی سخت و خشنی باشد، می توان برای از بین بردن آلودگی از برس بسیار زبر استفاده نمود. بنابراین انتخاب برس متناسب با جنس سطح، امری بسیار مهم در شستشوی با کیفیت و عدم آسیب رسیدن به سطح می گردد.

 

تنظیم تی کفشوی

در اسکرابر جمع آوری آب به همراه آلودگی از سطح زمین به وسیله تی لاستیکی انجام می شود. تی هلالی شکل به گونه ای است که آب را به طور کامل از سطح جمع آوری کرده و خشک می نماید. این طراحی به گونه ای کاملا بهینه طراحی شده تا بتواند بیشترین میزان آب را جمع آوری نماید. در صورتی که تی تنظیم نباشد و زاویه مناسب را نداشته باشد، مقداری آب بر سطوح زمین باقی می ماند.

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: