مراحل نظافت یک سالن غذاخوری توسط شرکت خدماتی نظافتی

شستشو و نظافت سالن غذاخوری یا سرو غذا به واسطه ارتباط مستقیم این بخش ها با سلامت افراد جامعه امری لازم و ضروری می باشد. علاوه براین رسیدی به امور نظافتی در چنین سالن هایی نقش مهم و موثری در سود اوری و جذب مشتریان ایفا می نماید. اگر چه رعایت اصول بهداشتی در تهیه مواد خوراکی و ارائه غذایی با کیفیت مطلوب تا حدودی می تواند سلامت مراجعه کنندگان را تامین نماید، اما مسلما ظاهر الوده و نا مناسب سالن غذا خوری مانع از تمایل مشتریان برای استفاده از غذا و خدمات ارائه شده می گردد. از آنجایی که مشتریان و مراجعه کنندگان به سالن های سرو غذا، به آشپزخانه و بخش های مرتبط با تهیه غذا دسترسی ندارند، ظاهر و جلوه های بصری سالن غذا خوری و کیفیت نظافت ان را به عنوان معیاری از کارامدی سیستم مدیریتی در نظر می گیرند. مسلما رعایت اصول بهداشتی و نظافت موثر و با کیفیت این سالن ها، به عنوان بازتابی از میزان اهمیت نظافت و رعایت اصول بهداشتی در تهیه و سرو غذا می باشد.شرکت خدماتی نظافتیاز این رو شستشو و نظافت سالن های غذاخوری نقش مهم و موثری در افزایش سود آوری کسب و کار دارد. با توجه به میزان اهمیت نظافت، ارائه نظافتی مطلوب و مناسب با استاندارد های لازم در این محیط ها، با استفاده از شیوه های سنتی امکان پذیر نبوده و نیازمند استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی می باشد. استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی که با هدف ارتقا کیفیت نظافت و تامین سلامت محیط طراحی و تولید شده اند نقش مهمی از افزایش کیفیت نظافت ایفا می نماید. مسلما با توجه به هزینه بالای دستگاه های مکاینزه نظافتی تهیه و خرید تمامی تجهیزات کاربردی مقرون به صرفه نمی باشد. از این رو واگذاری و محول نمودن امور نظافتی این سالن ها به شرکت خدماتی نظافتی در کنار افزایش کیفیت نظافت موجب کاهش هزینه های مرتبط می گردد.

 

 

چرایی واگذاری امور نظافت به شرکت خدماتی نظافتی

شرکت خدماتی نظافتیبا توجه به اینکه استفاده از شیو.ه های سنتی و دستی توان لازم و کافی در تامین نیاز های نظافتی محیط را ندارد، لازم است از شیوه های مدرن و تجهیزات مکانیزه استفاده شود. مسلما استفاده از شیوه های مدرن نظافتی و هم  چنین کار با دستگاه های مکانیزه نظافت نیازمند افراد آموزش دیده  با تجربه می باشد. از این رو صرف هزینه برای اموزش و خرید دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون اسکرابر، بخارشوی، نما شوی و … مقرون به صرفه نمی باشد. این در حالیست که شرکت خدماتی نظافتی به واسطه استفاده از نیروهای ماهر و اموزش دیده و هم چنین بهره گیری از انواع تجهیزات مکانیزه، نه تها موجب کاهش هزینه ها می شود بلکه نظافت موثر و با کیفیت را در حداقل زمان ممکن ارائه می نماید.

 

 

چگونگی نظافت سالن غذاخوری توسط شرکت خدماتی نظافتی

شرکت خدماتی نظافتی با استفاده از نیروهای کارآزموده و تجهیزات مکانیزه نظافتی انواع امور نظافتی را با بالاترین کیفیت ممکن انجام می دهند. این شرکت ها با استفاده از تجهیزات متنایب با نوع نیاز نظافتی موجب کاهش زمان لازم برای نظافت شده و در نهایت موجب سوداوری و بهره وری کسب و کار می گردد شستشو و نظافت سالن غذا خوری شامل مراحل جمع آوری و حذف آلاینده ها از محیط، شستشو و نظافت دیوار ها و پنجره ها، سطوح کف و میز و صندلی موجود در سالن می باشد.

 

شستشو و نظافت دیوار ها

بخار شوی صنعتیشستشو و نظافت دیوار ها یکی از موارد بسیار مهمی می باشد که در اغلب مواقع مورد غفلت قرار می گیرد. حضور و ماندگاری بلند مدت آلاینده ها بر روی سطوح دیوار ها نه تنها جلوه های بصری محیط را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد بلکه می تواند موقعیت مناسبی را برای رشد و تکثیر انواع میکروب ها و قارچ ها فراهم نماید از این رو شستشو و نظافت موثر دیوار ها امری لازم و ضروری می باشد. شرکت خدماتی نظافتی با استفاده از دستگاه بخار شوی صنعتی نه تنها زمان لازم برای شستشو و نظافت این بخش ها را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد بلکه به واسطه استفاده از پاشش پر فشار بخار تمامی آلاینده های چسبیده به سطوح را شستشو داده و از روی دیوار جدا می نماید.. تجهیز دستگاه های بخار شوی صنعتی به سامانه مکش با مکش کامل آب آلوده ناشی از شستشو مانع از تجمع آلاینده ها در محیط می گردد. علاوه بر این استفاده از بخار آب با دمای بالا موجب حذف موثر عوامل بیماری زا از محیط می شود.

 

شستشو و نظافت پنجره ها

شرکت خدماتی نظافتی و شستشوی پنجرهسطوح تمیز و براق پنجره ها و به طور کلی نمای شیشه ای سالن های غذا خوری بی شک نظر هر بیننده ای را به خود جلب می نماید. از این رو شستشو و نظافت آنها امری لازم و ضروری می باشد. شرکت خدماتی نظافتی با استفاده از سیستم نما شوی داخلی تمامی آلاینده ها را شستشو داده و نظافت می نماید. استفاده از نازل های بلند در دستگاه های نماشوی امکان دسترسی راحت و آسان به نقاط مرتفع را به راحتی برای کاربر فراهم می نماید.

 

 

جمع آوری و حذف آلاینده ها از محیط

شرکت خدماتی نظافتی و جاروبرقی صنعتیپیش از شستشو و نظافت سطوح کف توسط دستگاه های کف شوی باید تمامی آلاینده ها را از روی سطوح جمع آوری نمود. اگر چه استفاده از جاروبرقی های متداول امکان نظافت محیط را برای کاربر فراهم می نمایند اما داشتن خصوصیات ویژه ای چون تجهیز به سیستم هپا و یا امکان مکش همزمان مایعات و جامدات از ویژگی های مهم و کاربردی یک مکنده خوب می باشد که تاثیر بسزایی در بهبود کیفیت هوای پیرامون دارد. استفاده از موتور ها و پمپ های قدرتمند در جاروبرقی ها امکان مکش و جمع آوری سریع و موثر آلاینده ها را برای کاربر فراهم می نماید.

 

 

شستشوی سطوح کف

شرکت خدماتی نظافتی و شستشوی سطوحشرکت های خدماتی به منظور تسهیل، تسریع و ارتقا کیفیت نظافت سطوح کف از دستگاه های کف شوی یا اسکرابر استفاده می نمایند. اسکرابر ها با استفاده از سامانه برس زنی تمامی آلاینده های چسبیده به سطوح را شستشو داده و از محیط حذف می نمایند. تجهیز این دستگاه ها به سامانه مکش موجب همزمانی عملیات شستشو و خشک شدن سطوح شده و از این رو مانع از ایجاد محدودیت در دسترسی افراد به نقاط شسته شده می گردد. علاوه بر این استفاده از مخازن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف موجب می شود که دستگاه همواره از پاشش آب تمیز برای شستشو و نظافت استفاده کرده و همین امر افزایش کیفیت شستشو و نظافت سطوح را در پی دارد.

 

 

پرداخت سطوح

شرکت خدماتی نظافتیپرداخت سطوح و صیقل کف پوش ها با بازگرداندن درخشش اولیه بر روی سطوح نقش مهمی در ارتقا جلوه های بصری محیط دارد. مسلما انعکاسی که در اثر درخشندگی سطوح کف در محیط ایجاد می شود نظر هر بیننده ای را به خود جلب می نماید. شرکت خدماتی نظافتی به منظور افزایش درخشندگی سطوح از دستگاه های پولیشر و واکس های متناسب با جنس کف پوش ها استفاده می نماید.

 

 

نظافت میز ها و صندلی ها

شرکت خدماتی نظافتی و شستن مبلاستفاده مداوم و مستمر از میز ها و صندلی ها مسلما آلودگی آنها را در پی داشته و همین آلودگی ها می تواند موجب نارضایتی مشتریان شود. از این رو شستشو و نظافت تجهیزات به کار رفته در چیدمان سالن غذا خوری نیز نیازمند شستشو و نظافت می باشد. دستگاه بخار شوی در کنار مبل و موکت شوی های صنعتی ابزاری کارآمد برای شستشو و نظافت میز ها و صندلی های سالن غذا خوری می باشند.

 

 

نظافت مکمل با ترولی

شرکت خدماتی نظافتی و نظافت سالن غذا خوریاستفاده از ترولی های خدماتی تخصصی امکان نظافت نقاط دور از دسترسی چون فضای زیر صندلی ها و میز ها را برای کاربر فراهم می نماید. این ترولی ها در ابعاد گوناگون و به صورت چرخ دار تولید می شوند که موجب سهولت در جا به جایی ترولی می شود.

 

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: