دستورالعمل نظافت اولیه ساختمان های تازه تاسیس

ساختمان های تازه تاسیس با آلودگی های گوناگونی مواجه اند. رفع این آلودگی ها که تنوع بسیار زیادی دارند کمی مشکل ساز خواهد بود. دقت در نظافت هر بخش سطوح از مهم ترین پارامتر های نظافت اولیه می باشد. اما سوال اینجاست که چگونه می توان به طور کامل نظافت ساختمان تازه تاسیس را در بهینه ترین حالت زمانی و اقتصادی انجام داد؟ در صورت در اختیار داشتن یک دستورالعمل مشخص می توان به سادگی همه مراحل نظافت اولیه ساختمان های تازه ساخته شده را انجام داد. با سپردن نظافت اولیه به شرکت خدماتی نظافتی مجهز به تجهیزات نظافت صنعتی و در اختیار داشتن دستورالعمل نظافت اولیه ساختمان ها امکان نظافت ساده و مداوم وجود خواهد داشت.

 

 

بند اول

نظافت اولیه توسط شرکت خدماتی نظافتیدر اولین مرحله از دستورالعمل نظافت کارخانه می بایست همه آلودگی های ریز و درشت سطوح هموار کف جاروب و نظافت شوند. نظافت و جاروب سطوح هموار وسیع را می توان در ابتدا به وسیله دستگاه سوییپر صنعتی انجام داد. سوییپر با مجهز بودن به برس های دیسکی و رولی و سیستم مکانیزه خاص قدرت جاروب سطح را دارد. نظافت موثر سطوح کف در ساختمان های تازه ساز پیش از چیدن وسائل بسیار حائز اهمیت است. سوییپر در کمترین زمان ممکن و در به صرفه ترین حالت هزینه های اقتصادی سطوح کف ساختمان نوساز را جاروب می کند. در ادامه به منظور تکمیل نظافت می توان از دستگاه های جاروبرقی صنعتی بهره گرفت. جاروبرقی های قدرتمند و صنعتی قدرت نظافت سطوح هموار و ناهموار را دارا می باشند. می توان با استفاده از مکنده صنعتی به سادگی همه سطوحی که در نظافت با سوییپر دسترسی به آن ها سخت بوده است را نظافت نمود. نظافت سطوح ناهموار نیز از مهم ترین پارامتر های نظافت اولیه می باشد. مخزن مکنده به سادگی نظافت شده و پس از انجام جاروب در نظافت اولیه می توان آلودگی ها را به سادگی به بیرون منتقل نمود. به همین ترتیب همه زباله ها و بیشتر گرد و غبار از محل جمع آوری شده و به بیرون منتقل می شود. آلودگی هایی که پس از انجام نظافت اولیه با سوییپر صنعتی و یا جاروبرقی صنعتی بر روی سطوح باقی می مانند می بایست در مراحل بعدی توسط دیگر تجهیزات نظافت و شستشوی سطوح پاکسازی شوند.

 

 

بند دوم

نظافت اولیه توسط شرکت خدماتی نظافتیدومین مرحله از نظافت اولیه سطوح ساختمان تازه ساز، شستشوی سطوح هموار و ناهموار می باشد. شستشوی سطوح با آب موجب از بین رفتن کامل آلودگی های ریز و درشت می شود. اما مشکلی که بخش های متفاوت ساختمان تازه ساز دارند، چسبندگی و آلودگی های متفاوت در همه بخش های ساختمان است. گاهی اوقات وجود مصالح ساختمانی در ساختمان ها موجب ریزش مواد آلوده می شود. در صورتی که این مواد بچسبند و خشک شوند، نظافت آن ها به سادگی امکان پذیر نمی باشد. استفاده از فشار آب معمولی برای شستشوی سطوح قدرت کافی در از بین برندگی آلودگی ها را ندارد. به همین سبب می توان با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی که سیستم پاشش آب پرفشار دارد، همه آلودگی های سطحی و حتی عمیق را از بخش های مختلف ساختمان زدود. این مرحله در نظافت اولیه ساختمان بسیار حائز اهمیت است زیرا در صورت باقی ماندن آلودگی بر روی سطوح، نمی توان بعد از ورود افراد به ساختمان و چینش وسائل و تجهیزات این آلودگی ها را به سادگی رفع نمود. به منظور زدودن آلودگی های ماندگار از سطح زمین می توان از مواد شوینده صنعتی نیز بهره برد. مواد شوینده صنعتی که توسط شرکت خدماتی نظافتی ارائه می شود قدرت از بین بردن انواع لکه ها و آلودگی ها را دارا می باشد. انواع مواد شوینده صنعتی به منظور رفع آلودگی های متفاوت از جمله لکه های قوی و عمیق، رد برجای مانده از عبور تجهیزات آلوده و… ساخته شده اند که با بهره گیری از آن ها می توان نظافت اولیه سطوح آلوده را تکمیل نمود.

 

 

بند سوم

نظافت اولیه توسط شرکت خدماتی نظافتیبه منظور تکمیل نظافت در سطوح آلوده ساختمان های تازه ساخته شده، می بایست از تجهیزات شستشوی سطوح کف بهره برد. پس از اتمام نظافت و از بین بردن آلودگی ها نوبت به شستشوی سطوح کف در پایان می رسد. زدودن این آلودگی ها از طریق تجهیزات متفاوت نظافت صنعتی انجام می شود. یکی از رایج ترین تجهیزات نظافت و شستشوی دستی ترولی های نظافتی می باشند؛ این ترولی ها با مجهز بودن به محفظه های گوناگون (بسته به نوع ترولی) موجب سهولت در امر نظافت دستی می شوند. اما در صورتی که سطوح دارای خلل و فرج بسیار زیادی باشند، بهتر است پیش از شروع شستشو با انجام عملیات پولیش زنی، ناهمواری های سطح را رفع نمود. در ابتدا می بایست با برس های زبر دستگاه پولیشر صنعتی سطوح را یکدست نمود. سپس به ترتیب برس نرم تر پولیشر را استفاده نمود. پس از استفاده از نرم ترین برس نوبت به شستشوی نهایی سطوح خواهد رسید. استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی به منظور تکمیل نظافت اولیه ساختمان های تازه ساز، بسیار کاربردی می باشد. با توجه به مساحت سطوح تحت نظافت می توان از دو نوع متفاوت اسکرابر دستی و یا اسکرابر سرنشین دار بهره برد.

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: