شستشو و نظافت موثر و با کیفیت سطوح کف پایانه ها

پایانه های اتوبوسرانی، راه آهن و فرودگاه ها یکی از اماکن پر تردد در شهر ها می باشند که به واسطه تردد بالای مسافران در تمامی ساعات شبانه روز مستعد انواع آلودگی ها می باشند. مسلما عدم نظافت مستمر و پیوسته محیط موجب انباشت حجم بالایی از آلاینده ها در محیط می شود که نه تنها جلوه های بصری محیط را کاهش می دهد بلکه به واسطه رشد و تکثیر عوامل بیماری زا سطوح بهداشتی محیط را کاهش داده و می تواند موجبات بیماری افراد حاضر در محیط را فراهم نماید. با توجه به اهمیت نظافت در چنین اماکنی و با در نظر گرفتن فعالیت مستمر و مداوم این اماکن مسلما استفاده از شیوه های سنتی نظافت قادر به تامین نیاز های نظافتی محیط نمی باشد. در چنین مواقعی واگذاری خدمات نظافتی به شرکت خدمات نظافت امری هوشمندانه و مقرون به صرفه برای حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها از محیط می باشد. شرکت خدماتی نظافتی با استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی نظافت تمامی آلاینده های موجود در محیط را بدون ایجاد مزاحمت برای افراد و مسافران جمع آوری نموده و از محیط حذف می نماید.شستشو و نظافت موثر و با کیفیت سطوح کف

شرکت خدمات نظافتیاز جمله مهم ترین عوامل در آلودگی سطوح کف در پایانه های می توان به تردد بالای مسافران در مجمعه و انتقال آلاینده ها از فضای بیرون به محیط داخلی و ریزش انواع مواد غذایی چون نوشیدنی ها اشاره نمود. ماندگاری و عدم حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها از روی کفپوش ها اگرچه در نگاه اول موجب کاهش جلوه های بصری محیط می گردد اما با گذشت زمان می تواند خسارات پر هزینه ای چون تعویض و یا تعمیر کفپوش ها را در پی داشته باشد. اگر چه استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت تا حدودی آلاینده های موجود بر روی سطوح را بر طرف می نماید اما استفاده از چنین شیوه های قادر به حذف موثر  و کامل آلودگی ها نمی باشد. شرکت خدمات نظافتی به منظور تامین نیاز های نظافتی پایانه ها از سیستم های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه های اسکرابر استفاده می نماید.

 

اساس عملکرد دستگاه اسکرابر

اسکرابر و شرکت خدماتیاسکرابر ها دستگاه های تخصصی و مکانیزه ای می باشند که با هدف شستشو و نظافت موثر و با کیفیت سطوح کف طراحی و تولید شده اند. این دستگاه ها به منظور شستشو و حذف آلاینده ها از رو سطوح کف از سیستم پاشش آب و برس زنی استفاده می نماید. تجهیز این دستگاه ها به سیستم مکنده و تی با جمع آوری کامل مایعات آلوده ناشی از شستشو موجب خشک شدن کامل سطوح می گردد. در نتیجه با یک عبور اسکرابر از روی سطوح آلوده، سطوحی کاملا خشک و عاری از آلودگی بر جای می ماند. دستگاه های اسکرابر مجهز به دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف می باشند و از این رو همواره از پاشش آب تمیز برای شستشو و نظافت استفاده می نمایند.

 

دسته بندی اسکرابر ها

شرکت خدماتی نظافتیاسکرابر ها به منظر تامین نیاز های نظافتی محیط هایی با مساحت های گوناگون در ابعاد متنوع و گوناگونی تولید می شوند. این دستگاه ها بر اساس نوع هدایت دستگاه به دو دسته اسکرابر های دستی و خودرویی تقسیم می شوند. نمونه های دستی ابعاد کوچکتری از نمونه های خودرویی داشته و از این رو پهنای کاری کمتر، مخازن با ظرفیت کمتر و پهنای تی پایین تری دارند. ابعاد کوچک و فشرده اسکرابر های دستی، آنها را به گزینه ای ایده ال برای شستشو و نظافت محیط های متراکم با چینش بالا تبدیل نموده است. دسته بندی دیگر اسکرابر ها بر اساس نحوه تامین نیرو محرکه می باشد. بر اساس این دسته بندی اسکرابر ها به دو دسته باتری دار و کابلی تقسیم می شوند. نمونه های باتری دار برای شستشو و نظافت نقاطی مناسب می باشند که دسترسی به پریز دشوار است. علاوه بر این اسکرابر باتری در به واسطه عدم محدودیت دامنه حرکتی به واسطه متراژ کابل برق، قادر به شستشو  و نظافت نقاط دور می باشد. از سوی دیگر در استفاده از اسکرابر های کابل دار، هیچگونه نگرانی از اتمام انرژی الکتریکی وجود نداشته و به راحتی می توان از دستگاه در هر زمانی استفاده نمود.

 

دلایل شرکت خدماتی نظافتی برای استفاده از دستگاه اسکرابر

اسکرابر و شرکت خدماتیشرکت خدمات نظافتی که به صورت تخصصی و حرفه ای عملیات شستشو و نظافت را در محیط های گوناگون انجام می دهد، به منظور شستشو و نظافت سطوح از دستگاه اسکرابر استفاده می نماید. استفاده از سامانه برس زنی در دستگاه های اسکرابر و همچنین نیروی رو به پایین اعمال شده بر روی برس دستگاه، موجب افزایش سطح تماس الیاف برس با سطح کفپوش ها می گردد. الیاف ریز برس دستگاه با نفوذ به داخل شیار ها و خلل و فرج کفپوش ها تمامی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را جدا نموده و نظافت می نماید. جمع آوری کامل مایعات آلوده ناشی از شستشو  با استفاده از دستگاه اسکرابر موجب خشک شدن سطوح شده و ضمن اینکه مانع از ایجاد محدودیت در دسترسی افراد به نقاط شسته شده می گردد، احتمال سقوط افراد در اثر لغزندگی سطوح را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. خدمات نظافتی ارائه شده توسط شرکت خدماتی نظافتی نهتنها موجب کاهش هزینه ها می گردد بلکه ارتقا کیفیت شستشو و نظافت را نیز در پی دارد.

 

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: