راهکارهای شرکت خدماتی نظافتی جهت نظافت فضای عمومی ساختمان

فضای عمومی آپارتمان ها به دلیل میزان رفت و آمد بالا، همواره در معرض آلاینده های ورودی به ساختمان است. این فضاهای عمومی شامل راه پله، آسانسور، حیاط و پارکینگ ساختمان می شود که نظافت و شستشوی آن ها توسط ساکنین بسیار مشکل و وقت گیر است. به همین منظور، شرکت خدماتی نظافتی می تواند راه حل مناسبی برای شستشوی بهینه و با کیفیت در فضاهای عمومی آپارتمان های مسکونی و اداری باشد. در این مقاله به معرفی راهکارهای ارائه شده توسط شرکت خدماتی نظافتی پرداخته می شود.

 

پیشنهاد شرکت خدماتی نظافتی برای نظافت راه پله

شرکت خدماتی نظافتییکی از اصلی ترین بخش های عمومی ساختمان ها، راه پله طبقات می باشد که همواره در معرض رفت و آمد است. از طرفی، به سبب آن که این بخش از ساختمان درمعرض بازدید دائمی ساکنین می باشد، نظافت و شستشوی مداوم آن ضروری است. راهکار موثر شرکت خدماتی نظافتی به منظور شستشوی کف و جمع آوری گرد و غبار در راه پله ها و پاگرد ها استفاده از ابزار نظافتی مانند ترولی و جاروبرقی می باشد. جاروبرقی های تجاری و نیمه صنعتی به سبب برخورداری از موتورهای قدرتمند می توانند در جمع آوری بهینه غبار و گل و لای وارد شده به همراه کفش موثر باشد. همچنین، به منظور شستشوی کف راه پله می توان از ترولی و مواد شوینده ضد عفونی کننده استفاده نمود.

 

نظافت شیشه ها

دستگاه کارواش صنعتیشیشه های فضای عمومی آپارتمان های مسکونی و اداره به طور کلی به دو بخش نمای بیرونی و شیشه های درون ساختمان تقسیم می شود. به منظور نظافت و شستشوی شیشه های خارجی و نمای بیرون ساختمان می توان از تجهیزات نظافتی مانند دستگاه کارواش صنعتی و نماشوی و شستشوی شیشه های داخلی از ابزارهای دستی مانند اسپری و تی شیشه استفاده نمود. راهکار موثر شرکت خدماتی نظافتی جهت حذف لکه های رنگ و ضایعات از روی شیشه، استفاده از تیغه های پاک کننده قبل از شستشوی شیشه ها می باشد.

 

نظافت آسانسور

نظافت ساختمانآسانسورها نیز مانند راه پله ها در معرض رفت و آمد بالای ساکنین قرار دارد. بیشترین آلودگی در آسانسورها مربوط به کف زمین و غبار و ذرات آلاینده موجود بر روی زمین می باشد. از این رو، استفاده از جاروبرقی می تواند پاسخگوی نیاز مشتری و کاربر در ساختمان های مسکونی و اداری باشد. همچنین، دستگاه های جاروبرقی تجاری و نیمه صنعتی دارای پارویی ثابت مخصوص نظافت آسانسور می باشند. این پارویی به شکلی طراحی شده است که می تواند به قسمت های گوشه دیوار نیز دسترسی داشت.

 

نظافت فضای محوطه

شستشوی کفمحوطه حیاط و مشاعات ساختمان می تواند بسیار گسترده باشد که در این صورت نظافت محوطه به صورت سنتی امری مقرون به صرفه نخواهد بود. به همین منظور، شرکت خدماتی نظافتی برای شستشو و نظافت و جمع آوری آلاینده ها استفاده از تجهیزات مکانیزه مانند دستگاه اسکرابر ، سوییپر و کارواش صنعتی را پیشنهاد می کند. اسکرابر ها و دستگاه کارواش صنعتی، جهت شستشو و حذف لکه های موجود بر روی سطوح کف حیاط و دیواره ها کاربرد دارند. دستگاه سوییپر، ابزاری سودمند جهت جمع آوری ذرات ریز و درشت و گرد و غبار موجود بر روی سطح زمین می باشد.

 

نظافت پارکینگ

جاروب خیابانیپارکینگ ساختمان به سبب آن که در معرض رفت و آمد مداوم خودروها قرار دارد، به سرعت آلوده به گرد و خاک و دوده و آلاینده های موجود بر روی لاستیک خودرو می شود. از این رو، راهکار مناسب و موثر شرکت خدماتی نظافتی برای شستشوی کف پارکینگ و جمع آوری گرد و غبار موجود در محوطه پارکینگ، استفاده از اسکرابر خودرویی و جاروب خیابانی پیشنهاد می گردد. اسکرابر با شستشوی بهینه و خشک نمودن آنی سطوح می تواند به سرعت نتیجه مطلوب را به ارمغان بیاورد. همچنین، جاروب خیابانی دارای یک موتور مکش است تا برخاستن گرد و غبار در حین نظافت جلوگیری کند.

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: