پنج کاربرد سرکه در نظافت داخلی خانه

سرکه تقطیر شده یکی از کاربردی ترین موادی است که در نظافت داخلی خانه مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده از ۵-۸ درصد استیک اسید تشکیل شده و یکی از بهترین گزینه ها برای مقابله با باکتری ها است، همچنین سرکه ماده مناسبی برای از بین بردن قارچ ها و بوی بد محیط می باشد. در این مقاله پنج مورد از کاربرد های سرکه در نظافت داخلی خانه ، بیان می شود.

 

کاربرد های سرکه در نظافت داخلی خانه

شرکت خدماتی نظافتیسرکه ماده ای ایمن و بی خطر است به طوری که می توان از آن در اطراف کودکان و حیوانات خانگی استفاده نمود. از کاربرد های این ماده سازگار با محیط زیست، باز کردن گرفتگی لوله ها و مخازن می باشد. سرکه ارزان و در دسترس بوده و کارایی و قدرت پاک کنندگی آن برابر یا حتی بهتر از بعضی مواد شیمیایی گران قیمت است.

 

 

 

نظافت شیشه

نظافت داخلیسرکه می تواند لکه های آب را از روی شیشه از بین ببرد و قابلیت پاک کنندگی قارچ ها و باکتری ها را به صورت ۱۰۰ درصد دارد، به همین منظور برای پاک کردن شیشه دستشویی بسیار مناسب است. همچنین در صورت پاشیدن سرکه بر روی قسمت های استیل خوردگی در آن ها ایجاد نمی شود. برای تمیز کردن موثر پنجره ها با سرکه می توان از روزنامه استفاده کرد. از کاربردهای دیگر سرکه، از بین بردن بو و لکه ناشی از دوده و چربی پنجره ها می باشد.

 

 

نظافت سرویس بهداشتی

نظافت داخلی خانگیسرکه گزینه ای مقرون به صرفه تر از وایتکس و مواد مشابه شیمیایی است. این ماده، از بین برنده بو و همچنین نابود کننده ۹۹ درصد باکتری های خانگی موجود در خروجی های آبی که به فاضلاب شهری متصل نیستند، می باشد. باید توجه کرد که نمی توان از سرکه به طور مستقیم در کاسه سرویس بهداشتی استفاده نمود و بهتر است این ماده را به صورت افشانه ای به کار برد.

 

از بین بردن زنگ زدگی

نظافت داخلی خانگییکی از کاربرد های دیگر سرکه، از بین بردن زنگ زدگی آهن و استیل می باشد. این ماده پاک کننده برای از بین بردن آلودگی های زنجیر، اجزای دوچرخه، پنل های بدنه خودرو و قفل ها نیز استفاده می شود. نحوه از بین بردن این آلودگی ها با سرکه بدین گونه است که باید اجسام زنگ زده را در ظرف محتوی شامل سرکه قرار داد. عملیات رقیق سازی محل زنگ زدگی ممکن است چند ساعت یا حتی چند روز طول بکشد. همچنین می توان از سرکه به منظور صیقل دادن سطح برنز و برنج استفاده نمود.

 

 

پاک کردن سطوح کف

شستشوی کفبرای پاک کردن سطوح کف، یک شیشه اسپری حاوی مقدار مساوی آب و سرکه خالص نیاز می باشد، این ترکیب مناسب از بین بردن آلودگی های تمام سطوح و به خصوص حمام و عملیات کفسابی است. البته این ترکیب مناسب تمیز کردن سنگ مرمر نیست زیرا باعث خوردگی آن می شود. همچنین برای استفاده از این ترکیب بر روی چوب، باید از مقاوم بودن سطح در برابر خورندگی سرکه اطمینان حاصل نمود.

 

 

 

کاربرد های دیگر

نظافت آشپزخانهاز دیگر کاربرد های سرکه، پراکنده کردن موریانه و مورچه می باشد. از این ماده برای شستشوی بدن حیوان خانگی نیز استفاده می شود. ترکیب رقیق شده سرکه در آب می تواند بوی بد و کک را از بین ببرد. این ترکیب جایگزین خوبی برای مواد شیمیایی گران قیمت جهت از بین بردن آلودگی های ایجاد شده توسط حیوانات خانگی می باشد. برای این کار کافیست بر روی محل آلوده شده مقدار کمی از ترکیب آب و سرکه پاشیده شود. سپس بعد از چند دقیقه محل آلودگی با اسفنج پاک گردد.

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: