خدمات نظافت لابی

لابی مکانی است عمومی که افراد در بدو ورود به ساختمان ابتدا از این بخش عبور نموده و به سایر طبقات می روند. زیبایی ظاهری فضای لابی در نگاه اول تصویر مثبتی را در ذهن افراد ایجاد می نماید. نکات بسیاری در به وجود آوردن این زیبایی تاثیر گذار می باشند یکی از مهم ترین این عوامل توجه به امر نظافت می باشد. حجم بالای تردد افراد موجب بروز آلودگی در بخش های مختلف لابی اعم از سطوح کف، کناره ها، دیوارها و مبلمان شده که سطح بهداشت محیط را در این مکان ها به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. از این جهات به منظور کنترل آلودگی های موجود در محیط انجام نظافت امری ضروری و چشم پوشی ناپذیر می گردد که انجام بهینه این امر تنها منوط به انتخاب راهکارهای مناسبی نظافتی می باشد. امروزه راهکار یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر استفاده از تجهیزات مدرن نظافتی می باشد که با توجه به توان کاری بالای این دستگاه ها، محیط لابی با کیفیت بالاتری مورد نظافت قرار می گیرد.

نظافت و شستشوی کف

انجام نظافت لابی و شستشوی کف با استفاده از تجهیزات مدرن نظافتی در مدت زمان بسیار کوتاهی صورت می پذیرد و در این صورت هیچگونه اختلالی در روند عبور و مرور افراد ایجاد نمی شود. همچنین محیط لابی همواره پاکیزه و زیبا باقی می ماند.

جاروبرقی صنعتی

همواره حجم بالایی از گرد و غبار و زباله های ریز و درشت از طریق کفش افراد وارد لابی ساختمان می شود و وجود این آلودگی ها در سطوح کف موجب آسیب به کفپوش شده و تغییر رنگ کفپوش را در بلند مدت به بار می آورد. جاروب زباله های خشک از سطوح کف در حفظ و نگهداری کفپوش بسیار تاثیرگذار می باشد. در گذشته این امر با بکارگیری شیوه های سنتی نظافتی و جارو صورت می گرفت. اما با روی کار آمدن تجهیزاتی همچون دستگاه های جاروبرقی صنعتی امروزه این امر با کیفیت بالاتری امکان پذیر شده است. جاروبرقی صنعتی به دلیل برخورداری از مخازن بزرگتر در عملیات نظافت لابی را با سهولت بالاتری به انجام می رسانند.

 

اسکرابر

پس از جمع آوری زباله های خشک نوبت به شستشوی لکه های به وجود آمده در سطوح کف لابی می باشد. گاهی آلاینده ها به حالت تر بوده و در میان خلل و فرج سطح نفوذ می کنند. در گذر زمان در صورت عدم پاکسازی این آلاینده ها کفپوش دچار خوردگی، آسیب و ناکارمدی می شود. در این صورت تعویض کفپوش ضرورت یافته که هزینه هنگفتی صرف انجام این امر می شود. اما در صورت شستشوی کف به صورت منظم زیبایی کفپوش حفظ شده و طول عمر کفپوش نیز افزایش می یابد. دستگاه های زمین شوی صنعتی یا اسکرابر به منظور انجام نظافت لابی بسیار کارآمد و مناسب می باشد که با استفاده از آب و مواد شوینده آلاینده ها به خوبی از کفپوش حذف می گردند.

 

پولیشر

زیباسازی سطوح کف در لابی با انجام نظافت و شستشوی منظم امکان پذیر می گردد اما به منظور براق نمودن کفپوش از انواع دستگاه های پولیشر استفاده می شود. با استفاده از دستگاه پولیشر می توان سطوح کف در لابی را جلا بخشیده و زیبایی ظاهری آن را برای مدت زمان طولانی تری حفظ نمود. از طرفی دستگاه های پولیشر با صیقلی نمودن سطوح کف خلل و فرج موجود بر کفپوش را کاهش داده و آلاینده ها کمتر سطوح کف را فرا می گیرند.

 

 

نظافت مبلمان لابی

نظافت لابیلابی مکان انتظار می باشد به همین دلیل اغلب جهت نشستن افراد مبل یا صندلی در سالن لابی وجود دارد. رعایت بهداشت این وسایل نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. عدم نظافت این وسایل چهره کلی سالن لابی را تخریب خواهد کرد. شرکتهای خدماتی نظافتی معتبر جهت نظافت مبل و صندلی ها به جای خارج کردن آنها از محل و شستشوی به شیوه های سنتی، از تجهیزات نظافتی مخصوص استفاده می نمایند. بکارگیری مبل شوی (موکت شوی) و مواد شوینده مخصوص امکان ضدعفونی این تجهیزات را نیز فراهم می آورد.

 

 

نظافت شیشه ها و دیوار

نظافت لابیورودی ها و درب های لابی از جنس شیشه می باشند که در معرض انواع آلودگی های محیطی قرار دارند. جهت نظافت شیشه از درون لابی، بخارشوی دستگاه بسیار مناسبی می باشد. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که با پاشش بخار، تمامی آلودگی ها را از سطح پاک کرده و سطح را به خوبی ضدعفونی می کند. این دستگاه مناسب نظافت لابی و به خصوص دیوارها، نما، درب، راه پله و نرده ها بوده و به کمک آن می توان این بخش ها را نیز ضد عفونی نمود.

 

 

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: