خدمات نظافت و شستشو در انبار های صنعتی

یکی از چالش های انبارداران انجام نظافت با کیفیت محیط انبار می باشد که به منظور بهینه سازی امور نظافت در این مکان های وسیع و با اهمیت بکارگیری راهکارهای مدرن نظافت صنعتی بسیار کارآمد می باشد. از طرفی در صورت بکارگیری شیوه های کارآمد نظافتی بهره وری انبار افزایش یافته و امکان صرفه جویی در وقت و هزینه ها نیز به وجود می آید. انبارها معمولا محل نگهداری مواد اولیه و محصولات قابل عرضه واحدهای صنعتی می باشند. مواد اولیه در روند تولید مورد استفاده قرار می گیرند و در صورتی که دچار آلودگی شوند، از کیفیت آنها کاسته شده و در نتیجه دور ریز مواد در روند تولید نیز افزایش می یابد. عبور مرور افراد و ماشین آلات در انبار نیز موجب آلودگی سطوح کف در این مکان ها شده و از سطح بهداشت کلی محیط می کاهد. از این جهات به منظور ارتقا سطح بهداشت محیط، کاهش ضایعات تولیدی کارخانه، حفظ سلامت کارکنان و جلوگیری از ناکارآمدی تجهیزات نگه داری شده در انبار، نظافت انبار امری چشم پوشی ناپذیر می باشد. از جمله خدمات تخصصی قابل ارائه یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر انجام نظافت انبار می باشد که با بکارگیری تجهیزات مدرن و حرفه ای نظافت صنعتی این مهم را به انجام می رسانند.

نظافت سطوح کف

 

آلاینده های خشک همچون گرد و غبار و زباله های ریز از طرایق متفاوتی به انبار وارد شده و سطوح کف در این مکان ها را دچار آلودگی می کنند. از طرفی با توجه به جنس کفپوش در این مکان ها که عموما از جنس آسفالت، سیمان، بتن می باشند آلاینده ها به سرعت در میان خلل و فرج این نوع از کفپوش ها نفوذ می نمایند و دچار آلودگی می شوند. حذف این آلاینده ها از سطوح کف انبار به دلیل وجود شرایطی همچون وسعت بالای فضا با استفاده از شیوه های سنتی غیر ممکن می باشد اما در صورت استفاده از تجهیزات مدرن نظافت صنعتی این امر در مدت زمان کوتاهی صورت می پذیرد.

مکنده صنعتی

نظافت موضعی سطوح کف و غبارروبی از وسایل نگهداری شده در محیط انبار با استفاده از مکنده صنعتی در مدت زمان بسیار کوتاهی با کیفیت بالا صورت می پذیرد. این دستگاه ها از مخازن زباله بزرگی برخوردارند و طراحی آنها کاملا مناسب شرایط محیط در انبار های صنعتی می باشد و حجم بالایی از آلاینده های ریز از سطوح کف قابل حذف بوده و عدم بازگشت ذرات ریز گرد و غبار به دلیل برخورداری از قدرت فیلتراسیون بالای این تجهیزات تضمین می گردد.

 

 

 

 

 

جاروب خیابانی

همانطور که اشاره شد وسعت فضا امر نظافت در این مکان ها را دشوار می نماید اما دستگاه جاروب خیابانی به منظور جمع آوری زباله ها و نظافت انبار بسیار کارآمد می باشند. این دستگاه ها مجهز به برس های دیسکی جانبی می باشند که با فعالسازی دستگاه و حرکت آن از مقاطع آلوده سطوح کف، آلاینده ها توسط این برس ها به درون مخزن دستگاه سوییپر انتقال می یابد و سطوحی پاکیزه را به ارمغان می آورد.

 

 

 

 

شستشوی کف انبار

گاهی لایه های سخت آلودگی سطوح کف انبار را فرا می گیرد که به منظور ارتقا سطح بهداشت انبارها حذف این آلاینده ها ضرورت می یابد. با شستشوی کف انبار پس از نظافت آن صورت می پذیرد. آب از دیرباز مرسوم ترین ماده جهت پاکسازی سطوح بوده است اما در صورت عدم بکارگیری تجهیزات مدرن نظافت صنعتی حجم قابل توجهی آب صرف شستشوی کف در انبارهای وسیع می شود.

دستگاه کارواش صنعتی

شستشوی عمقی آلاینده های به وجود آمده بر سطوح کف و همچنین بخش های ناهموار در انبارها با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی با سهولت ویژه ای صورت می پذیرد. با استفاده از این دستگاه ها آب با فشار بالا بر مقاطع آلوده پاشش شده و لایه های سخت را از هم فرو می پاشد.

 

 

 

 

اسکرابر صنعتی

نظافت انباربسته به نوع کفپوش و میزان آلودگی از مدل های مختلف دستگاه اسکرابر صنعتی به منظور شستشوی سطوح هموار کف مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که با کمک آب و مواد شوینده کف زمین را نظافت می کند. در پایان تمامی آب آلوده به کمک تی هلالی شکل دستگاه که در بخش پشتی آن قرار گرفته است از روی زمین جمع آوری می گردد. از مزایای این دستگاه خشک بودن کامل زمین بعد از امر نظافت می باشد. بلافاصله می توان از محل های نظافت شده عبور کرد.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: