نظافت انبار های صنعتی

نظافت انبار اغلب برای صاحبان مشاغل و انبارداران امری دشوار می باشد. از این رو انتخاب بهترین روش جهت نظافت این بخش، تنها با بهره گیری از تجهیزات صنعتی و پیشرفته امروزی مقرون به صرفه می باشد. همچنین بهره وری از یک روش نظافتی مناسب شما را به صرفه جویی در وقت و هزینه ها یاری می نماید. در طی یک روز کاری عادی، به دلیل عبور و مرور و استفاده ی بسیار زیاد از انبار ها، کف انبار همواره از مواد دور ریختنی و بازیافتی پوشیده می شود. از طرفی ایجاد لکه هایی مانند لکه ی گریس و روغن دستگاه ها، گرد و خاک، براده های آهن و چوب و بسیاری مواد دیگر نیز موجب آلودگی انبار خواهد شد. با توجه به شرایط ذکر شده، در صورت عدم نظافت صحیح و به موقع انبار ها شاهد به وجود آمدن حوادثی همچون سقوط و لغزش افراد و وسایل خواهد شد. شرکت خدماتی نظافتی جهت نظافت انبار های صنعتی با بهره گیری از نیروی انسانی کارآزموده و تجهیزات نظافتی به روز و پیشرفته قادر به انجام کلیه امور نظافتی می باشد.

تاثیر نظافت کف انبار

انبار ها محل نگهداری اجناس کارخانه ها و فروشگاه ها می باشد. افرادی که به این انبارها مراجعه میکنند به علت عدم رعایت موازین بهداشتی موجب آلوده شدن انبارها می شود. از طرفی دستگاه هایی که در انبار نگهداری می شوند، شرایط نگهداری مخصوص به خود را دارند. گاهی اوقات گرد و غبار موجب آسیب به سیستم های داخلی و کامپیوتری دستگاه می شود. این امر لزوم نظافت روزانه و صحیح انبار را کاملاً محسوس می نماید.

سطح زمین انبار ها معمولاً با آسفالت، سیمان، بتن و اپوکسی پوشیده شده است. هر یک از این کف پوش ها شیوه ی نظافتی مخصوص به خود را می طلبد. برای مثال برخی کفپوش هایی مانند آسفالت به دلیل سختی بیشتر جهت نظافت به تجهیزات مناسب نیازمند می باشند. در صورت عدم نظافت انبار، به علت نگهداری اجناس در این مکان ها، سلامتی افرادی که در آن مکان مشغول به کار هستند و افرادی که بعد ها از این محصولات استفاده می کنند را به مخاطره می اندازد.

تجهیزات خدماتی نظافتی مناسب جهت نظافت انبار

استفاده از اسکرابر، سوییپر، جاروبرقی های صنعتی در امر نظافت کف انبار ها کمک بسیار زیادی به نظافت کف انبار می کند. عملکرد هر یک از این دستگاه ها متفاوت بوده و هریک به شیوه ی خاص خود امور نظافتی را انجام می دهند.

نظافت انباراسکرابر دستگاه قدرتمندی می باشد که توانایی از بین بردن آلودگی ها تا ۹۹٫۴% را دارا می باشد. در نهایت سطحی عاری از هرگونه آلودگی و لکه حاصل می گردد. بسته به نوع کفپوش و میزان آلودگی از مدل های مختلف اسکرابر استفاده می شود. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که با کمک آب و مواد شوینده کف زمین را نظافت می کند. در پایان تمامی آب آلوده به کمک تی دستگاه که در بخش پشتی آن قرار گرفته است از روی زمین جمع آوری می شود. از مزایای این دستگاه خشک بودن کامل زمین بعد از امر نظافت می باشد. بلافاصله می توان از محل های نظافت شده عبور کرد.

 

 

 

 

 

نظافت انباربرخی موارد نیاز به جمع آوری توده ای از زباله های کوچک و بزرگ داریم، در اینجا یک مکنده صنعتی که دارای مخزن زباله ی بزرگ باشد مورد استفاده قرار می گیرد. جارو برقی های صنعتی قابلیت جداسازی زباله های بزرگ از زباله های کوچکتر را دارا می باشند. این مکنده ها قادر به جمع آوری آب از روی زمین نیز می باشند.

 

 

 

 

 

نظافت انبارسوییپر از دیگر تجهیزات خدماتی نظافتی است که جهت نظافت انبار های بزرگ و زباله های پراکنده مناسب می باشند. سوییپر ها دستگاه هایی هستند که توسط برس هایی قدرتمند و بزرگ که در زیر دستگاه قرار گرفته و توسط جاروب و مکش همزمان هر نوع آلودگی را از سطح زمین جمع آوری می کند. به دلیل پاشیده شدن آب بر روی برس های این دستگاه میزان گرد و غبار پخش شده در محیط به حداقل می رسد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: