چگونگی نظافت و شستشوی فرش و موکت توسط شرکت خدماتی نظافتی

از فرش و موکت به منظور پوشش سطوح کف در بسیاری از مکان ها همچون هتل ها، سالن های همایش، منازل و مکانهایی از این قبیل استفاده می شود. عوامل بسیاری همانند حجم بالای تردد افراد، گرد و غبار موجود در محیط، ریختن مایعات و انواع زباله ها زیبایی ظاهری و جلوه بصری فرش و موکت را بر هم می زند. در برخی مواقع حتی منجر به تغییر رنگ فرش و موکت نیز می شوند، از این رو نظافت و شستشوی این آلاینده ها از سطح فرش و موکت ضرورت یافته و می بایست در بازه زمانی مشخص به این امر به صورت کاملا تخصصی پرداخته شود. از جمله خدمات تخصصی قابل ارائه توسط یک شرکت خدمات نظافتی معتبر نظافت فرش و موکت می باشد. اینگونه خدمات نظافتی امروزه با استفاده از تجهیزات مدرن نظافت صنعتی همچون موکت شوی صورت می پذیرد که از توان بالقوه ای در نظافت و پاکسازی فرش و موکت برخوردارند و زیبایی ظاهری این کفپوش نیز حفظ می گردد.

نظافت فرش و موکت

نوع الیاف فرش و موکت به گونه ای است که آلاینده ها به سرعت در آنها نفوذ می نمایند. گرد و غبار و ریز گرد های خشک سطح بهداشت کلی محیط را کاهش داده و سبب بروز بیماری های آلرژیک در بین افراد حاضر در محیط می شوند. به منظور حذف آلاینده های خشک ایجاد شده بر سطح فرش و موکت استفاده از یک دستگاه جاروبرقی بسیار موثر می باشد و با استفاده از این دستگاه ها آلاینده ها به خوبی از سطح فرش و موکت قابل جمع آوری می باشند. با انجام نظافت منظم فرش و موکت از انباشت آلاینده ها در میان فرش و موکت جلوگیری به عمل می آید و آسانتر شدن شستشوی فرش و موکت را به ارمغان می آورد. انواع نازل های طراحی شده برای دستگاه جاروبرقی امکان مکش کامل آلاینده ها در کلیه بخش ها و به خصوص کناره ها را فراهم می آورد.

 

شستشوی فرش و موکت

آلاینده های تر سطح فرش و موکت را دچار لکه نموده که این لکه ها به سختی از سطح فرش و موکت قابل حذف می باشند. این آلودگی ها در برخی موارد در عمق فرش نیز فرو رفته که عدم شستشوی مناسب آلاینده ها منجر به پوسیدگی الیف فرش و موکت می شود. در گذشته شستشوی فرش و موکت به شیوه های سنتی صورت می پذیرفت که به دنبال آن میزان آب مصرفی در روند شستشوی بسیار زیاد می باشد و حجم بالایی از آب پس از پایان روند شستشوی در میان الیاف باقی می ماند که بوی نامطبوعی سطح فرش را حتی پس از خشک شدن آن فرا می گیرد. از طرفی آب باقی مانده در میان الیاف فرش و موکت، در بلند مدت سبب پوسیدگی آن نیز می شود.

 

 

 

 

دستگاه موکت شوی و بخش های مختلف آن

بخش های اصلی دستگاه موکت شوی صنعتی شامل مخازن آب تمیز و کثیف، پمپ آب، موتور مکنده و برس می باشد که عملکرد زنجیروار هر یک از این قسمت ها نتیجه ای مطلوب را به ارمغان می آورد. با افزودن میزان مناسبی مواد شوینده به مخزن آب تمیز دستگاه می توان آلودگی ها را بطور کامل از سطح حذف نمود و در صورت وجود لکه های عمقی بر سطح فرش و موکت این محلول لایه های سخت آلودگی را از سطح فرش و موکت پاک می نمایند. با هر بار پر نمودن مخزن مقطع وسیعی از کف قابل شستشوی می باشد. پمپ آب دستگاه موکت شوی آب موجود در مخزن را روی برس های غلتکی شکل دستگاه پاشش می نماید و برس ها با حرکت مداوم خود بر سطح موکت آلاینده های موجود در میان الیاف فرش و موکت را به صورت محلول در آب در می آورند. در نهایت آب آلوده ناشی از روند شستشوی به کمک پمپ مکنده دستگاه تماما جمع آوری گردیده و به مخزن آب تمیز انتقال می یابد.

 

مزایای استفاده از دستگاه موکت شوی توسط شرکت خدماتی نظافتی

نظافت فرش و موکت دستگاه موکت شوی صنعتی بدون هیچگونه آسیبی به الیاف فرش و موکت امکان شستشوی موثر را فراهم نموده و در عین حال تمامی لکه ها و آلودگی ها را نیز از سطح مورد نظر جدا می نماید. این تجهیزات به کمک پمپ مکنده قدرتمند تمامی باکتری ها و عوامل بیماری زا را نیز از بین می برند. بعلاوه دستگاه های موکت شوی صنعتی گرد و غبار را که سبب ایجاد آلرژی در میان افراد می شود را نیز از بین می برد.  با عملکرد ویژه این تجهیزات جانوران میکروسکوپی هم جان سالم به در نمی برند. پس از انجام شستشوی موکت و فرش با استفاده از این تجهیزات سطح مورد نظر به سرعت خشک شده و نیاز به توقف استفاده از محل مورد نظر نمی باشد. علاوه بر مزایای ذکر شده می توان گفت استفاده از دستگاه های موکت شوی صنعتی سبب صرفه جویی در زمان و همچنین مصرف آب نیز می گردد. از این رو جهت امروزه شرکتهای خدماتی نظافتی حرفه ای از این دستگاه استفاده نموده و خدمات نظافت را با استفاده از اینگونه دستگاه ها با سهولت بالایی به انجام ی رسانند.

 

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: