نظافت فرش و موکت

نظافت فرش و موکت معمولاً در فواصل زمانی بلندی صورت می پذیرد. از این رو انتخاب بهترین شیوه ی نظافتی بسیار حائز اهمیت می باشد. امروزه نظافت فرش و موکت در اماکن عمومی به شیوه ی سنتی بسیار سخت و در برخی مواقع امکان پذیر نمی باشد. برای مثال نظافت فرش یا موکت سالن کنفرانس ادارات یا لابی هتل ها و یا بسیاری اماکن بزرگ دیگر بدون کمک تجهیزات خدماتی نظافتی امکان پذیر نمی باشد. شرکت خدماتی نظافتی با بهره گیری از ماشین آلات روز دنیا و نیروی انسانی کارآمد، قادر به انجام امور نظافتی بسیار با کیفیت می باشد. بهره گیری از مواد شوینده ی تخصصی جهت نظافت فرش و موکت از دیگر عوامل با اهمیت در این زمینه می باشد. موکت و فرش از کف پوش های محبوب در بین ایرانیان می باشد. از این رو شیوه های نظافتی مخصوص به خود را می طلبد.

تسکین علائم آلرژی و بیماری های تنفسی با نظافت فرش

نظافت فرشالیاف فرش و موکت روزانه در معرض آلودگی ها و باکتری های بیماری زای بسیار زیادی قرار می گیرند. تجمع گرد و خاک و انواع آلودگی ها در فرش و موکت موجب به وجو آمدن بیماری های تنفسی بسیار زیادی برای افراد خواهد شد. این بیماری ها با علائمی مانند سرفه و مشکلات تنفسی خود را نشان می دهند. متاسفانه جاروبرقی به تنهایی برای نظافت فرش و موکت کافی نمی باشد. بهترین شیوه ی نظافت فرش بهره گیری از مواد شیمیایی سازگار با محیط زیست و تجهیزت نظافتی مخصوص می باشد.

استفاده از یک موکت شوی جهت نظافت فرش و موکت در مقایسه با شیوه های سنتی که تماماً با آب انجام می شوند، کمک بسیار زیادی در مصرف بهینه ی آب دارد. علاوه بر این استفاده از آب زیاد جهت شستشوی فرش و موکت رشد باکتری و کپک را آسان نموده و موجب افزایش علائم آلرژی و آسم می شود. عملکرد این دستگاه ها نیز بسیار ساده بوده و در حداقل زمان ممکن آلودگی بسیار زیادی را از سطح بر میدارد.

مواد شوینده ی تخصصی جهت نظافت فرش

مواد شوینده مخصوص فرش به بافت فرش آسیبی نمی رساند. از آنجایی که فرش های دست بافت ایرانی بسیار گران قیمت هستند، اغلب افراد با مشکلات بسیار زیادی در جهت نظافت آنها روبرو هستند. مواد شوینده ی تخصصی فرش انواع لکه های لبنیات، چربی، رنگ و غیره را از بین می برند. بدون آسیب به رنگ اصلی فرش و موکت الیاف آلوده را نظافت می کنند. بهره وری از این مواد کمک بسیار زیادی در جهت داشتن محیطی کاملاً پاکیزه می کند.

تصورات نادرستی در رابطه با نظافت فرش و موکت

عده ای از افراد تصور می کنند فرش و موکت به اندازه ی سایر وسایل نیاز به نظافت ندارند به همین دلیل این امر را در فواصل زمانی بسیار طولانی انجام می دهند. این امر موجب می شود انواع آلودگی ها در لابه لای فرش و موکت رسوخ کرده و به افراد آسیب بسیار زیادی وارد می کند. عده ای نیز اعتقاد دارند که نظافت فرش و موکت با هزینه ی بسیار کم امکان پذیر می باشد. شاید این عقیده تا حدی قابل قبول باشد اما تجهیزات نظافتی امروزه به دلیل قدرت بالای مکش قادر به نظافت آلودگی های عمیق نیز می باشد.

عده ای نیز بر این باورند که اگر فرش در فضای آزاد و زیر نور آفتاب خشک شود بوی نامطبوع آن از بین می رود. به کمک موکت شوی و فرش شوی تمام آبی که بر روی فرش ریخته می شود توسط مکنده دستگاه جذب شده و هیچگونه رطوبتی در فرش و موکت باقی نمی ماند. در حالی که در نظافت به شیوه ی سنتی این اتفاق می افتد و در صورت خشک شدن در فضای باز نیز فرش بوی نامطبوعی می دهد.

مزایای نظافت فرش و موکت توسط افراد حرفه ای در امر خدمات و نظافت

نظافت فرشبهترین مزیت کمک گرفتن از افراد با تجربه و حرفه ای در امور نظافتی این است که این افراد می توانند فرش را به حالت اولیه خود در آورند. افراد حرفه ای بیشترین تلاش را در جهت حفظ فرش در طی فرآیند نظافت دارند. شرکت خدماتی نظافتی با بهره گیری از نیروی آموزش دیده از جمله گزینه های مناسب برای افرادی است که می خواهند فرش یا موکت خود را به بهترین نحو نظافت نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: