نظافت فرش و موکت با استفاده از موکت شوی صنعتی

نظافت فرش و موکت معمولاً در فواصل زمانی بلندی صورت می پذیرد، از این رو انتخاب بهترین شیوه ی نظافتی بسیار حائز اهمیت می باشد. از آنجا که یکی از پر طرفداران ترین انواع کفپوش به خصوص در میان ایرانیان، فرش و موکت می باشد، از بین بردن بردن آلودگی هایی که با گذشت زمان در این محیط ها به وجود می آید از اهمیت بالایی برخوردار است. نظافت فرش و موکت در ابعاد بزرگ و در فضاهای وسیع به شیوه های سنتی تقریباً ناممکن بوده در صورت امکان بسیار زمان بر می باشد. بدین منظور جهت شستشوی فرش و موکت در فضاهای وسیع از دستگاه شستشو مکانیزه فرش و موکت استفاده می نمایند. این تجهیزات به منظور حذف لکه ها و گرد و غبار از میان الیاف فرش و موکت طراحی شده اند و امکان شستشوی عمیق را با عملکرد ویژه ی خود فراهم می نمایند. البته چگونگی استفاده از دستگاه در دستیابی به نتیجه ی مطلوب بسیار موثر می باشد. یکی از خدمات تخصصی شرکتهای خدماتی نظافتی معتبر، انجام نظافت و شستشوی کف می باشد که این شرکت ها امکان نظافت فرش و موکت در فضاهای وسیع را نیز فراهم نموده اند.


عملکرد دستگاه موکت شوی صنعتی

نظافت فرش و موکتبخش های اصلی دستگاه موکت شوی صنعتی شامل مخزن آب تمیز، مخزن آب کثیف، پمپ آب، موتور مکنده و برس می باشد که در اینجا به چگونگی کارکرد هر یک از بخش های دستگاه می پردازیم.

مخزن آب تمیز

مخزن آب تمیز محل نگهداری آب مصرفی جهت شستشوی سطح می باشد که با هر بار پر نمودن دستگاه افراد قادر به نظافت سطح مقطع وسیعی از فضا می باشند.

پمپ آب

پمپ آب امکان پاشش آب و محلول شوینده ای که درون مخزن آب تمیز قرار می گیرد، بر سطح فرش و موکت فراهم می آورد که به دنبال آن آلودگی ها با انحلال درون آب و مواد شوینده از الیاف جدا می شوند.

موتور مکنده

بخش دیگر دستگاه موتور مکنده می باشد که به منظور مکش آب آلوده ناشی از شستشوی سطح بر روی دستگاه های موکت شوی صنعتی تعبیه شده است که پس از مکش، آب آلوده تماماً به مخزن آب کثیف انتقال می یابد.

مخزن آب کثیف

این مخزن محل نگهداری آب آلوده ی ناشی از شستشوی سطح می باشد که به آسانی پس از پایان عملیات شستشوی سطح از محل مورد نظر جدا شده و تخلیه می گردد.

مزایای دستگاه های موکت شوی صنعتی

نظافت فرش و موکتدستگاه موکت شوی صنعتی بدون هیچگونه آسیبی به الیاف فرش و موکت امکان شستشوی موثر را فراهم نموده و در عین حال تمامی لکه ها و آلودگی ها را نیز از سطح مورد نظر جدا می نماید. این تجهیزات به کمک پمپ مکنده ی قدرتمند تمامی باکتری ها و عوامل بیماری زا را نیز از بین می برند. بعلاوه دستگاه های موکت شوی صنعتی گرد و غبار را که سبب ایجاد آلرژی در میان افراد می شود را از بین برده و با عملکرد ویژه ی این تجهیزات جانوران میکروسکوپی هم جان سالم به در نمی برند. پس از انجام شستشوی موکت و فرش با استفاده از این تجهیزات سطح مورد نظر به سرعت خشک شده و نیاز به توقف استفاده از محل مورد نظر نمی باشد. علاوه بر مزایای ذکر شده می توان گفت استفاده از دستگاه های موکت شوی صنعتی سبب صرفه جویی در زمان و همچنین مصرف آب شده اند. این تجهیزات با پمپاژ میزان بسیار کمی آب بر سطوح، آلودگیها را از بین برده و سطح را آماده استفاده می نمایند.

از جمله خدمات تخصصی قابل ارائه توسط هر شرکت خدماتی نظافتی حرفه ای و معتبری، انجام شستشوی فرش و موکت در فضاهای وسیع می باشد.

 

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: