اهمیت نظافت آشپزخانه رستوران و هتل

هیچ عاملی مانند آلودگی رستوران موجب تخریب اعتبار یک هتل بزرگ و شیک و یا یک رستوران پر رفت و آمد نخواهد شد. نظافت آشپزخانه در این اماکن بسیار ارزشمند شده و شیوه های نظافتی خاص خود را می طلبد. رستوران هایی که به طور مداوم در حال فعالیت هستند، بهتر است حداقل ۲ یا ۳ روز را در طی هر فصل از سال به کل رستوران را تعطیل کرده و زمانی را صرف نظافت آشپزخانه نمایند. این امر سلامتی کارمندان را تضمین می نماید. بهترین تصمیم این است که نظافت آشپزخانه ها را به شرکت خدماتی نظافتی که امر نظافت را به صورت اختصاصی به کمک تجهیزات پیشرفته به انجام می رسانند بسپارید. عدم نظافت صحیح آشپزخانه ها موجب به وجود آوردن انواع آلودگی های میکروبی و مصمومیت های غذایی می شود. خدمات نظافتی آشپزخانه رستوران ها و هتل ها، به دلیل وسعت این اماکن نیازمند تجهیزات پیشرفته می باشد.

انواع آلودگی سطحی در آشپزخانه

نظافت آشپزخانهپخت و پز مواد غذایی در آشپزخانه ها با روغن انجام می شود. میزانی از روغن مصرفی بر روی سطوح کناری گاز و در روی سطح گاز آشپزخانه باقی می ماند. رفته رفته این روغن اکسیده شده و لکه های بسیار سختی بر روی سطوح به وجود می آورد. نظافت این لکه ها بدون کمک مواد شوینده ی اختصاصی و تجهیزات نظافتی مخصوص امکان پذیر نمی باشد. از طرفی دیگر مواد اولیه ی غذا همچون گوشت قرمز و سفید بر روی تخته های مخصوص آشپزخانه برش داده می شوند. به دلیل استفاده از چاقو جهت برش دادن این مواد اولیه، خط و خش بسیار زیادی بر روی سطح ایجاد می نماید. عدم نظافت این تخته ها انواع بیماری ها را به غذا ها انتقال می دهد. درست است که کف آشپزخانه ها با مواد غذایی در تماس نمی باشد، ولی نظافت کف از اولویت های نظافت آشپزخانه جهت رعایت بهداشت است. یکی از بزرگترین سرنخ های شناسایی یک رستوران یا غذاخوری آلوده، کف زمین این مکان ها می باشد.

در اینجا به بررسی برخی عواقبی که در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی در آشپزخانه رستوران ها می شود می پردازیم:

۱) از دست دادن مشتری ها: مشتریان دوست ندارند در رستوران یا هتلی غذا میل کنند که کف آن به درستی نظافت نشده است. نه تنها فقط مشتریان آن مکان را برای همیشه ترک می کنند، بلکه ممکن است به صورت آنلاین گزارش آلودگی رستوران یا غذا خوری شما را در فضای مجازی با دیگران به اشتراک بگذارند!

۲)عدم بهداشت مواد غذایی: عدم نظافت صحیح کف می توانند تعداد بیشماری باکتری و میکروب و انواع موجودات زنده مثل سوسک و حشرات را پرورش دهد. این موجودات بر روی مواد غذایی تاثیر نامناسبی گذاشته و مواد غذایی را فاسد می کنند.

۳)آسیب دیدگی تجهیزات آشپزخانه: در صورت عدم نظافت به موقع و صحیح وسایل آشپزخانه، این وسایل دچار مشکل شده و در عملکرد دستگاه مخاطره ایجاد خواهد شد. لذا جهت بهره وری از تجهیزات آشپزخانه در بلند مدت، نظافت آنها باید به صورت برنامه ریزی شده صورت پذیرد.

تجهیزات مورد نیاز جهت نظافت آشپزخانه:

نظافت آشپزخانهجهت از بین بردن آلودگی های قدیمی و سخت مناسب ترین دستگاه می تواند واتر جت آب گرم باشد. این دستگاه با تکنولوژی آب فوق فشار قوی دمای آب را تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد بالا برده و می تواند انواع روغن هایی که سطح اجاق گاز را آلوده کرده اند را نظافت نماید.

 

 

 

 

 

 

نظافت آشپزخانه رستورانکف این آشپزخانه ها معمولاً از موزاییک می باشد. نظافت اینگونه سطوح توسط اسکرابر به آسانی صورت می پذیرد. اسکرابر یک دستگاه کف شوی می باشد.  معمولاً به دلیل محدودیت فضا در آشپزخانه ها از نوع دستی آن استفاده می شود. عملکرد این دستگاه به کمک برس های دوار می باشد.

پس از شستشوی کامل سطح توسط این برس ها، آب کثیف توسط یک تی که در قسمت پشت دستگاه قرار دارد جمع آوری شده و به مخزن آب کثیف دستگاه انتقال می یابد. انجام کلیه امور نظافتی در آشپزخانه رستوران ها و هتل ها را به شرکت خدماتی نظافتی بسپارید. اینگونه امور توسط نیروی انسانی آموزش دیده و تجهیزات خدماتی نظافتی بسیار پیشرفته امکان پذیر می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با حیطه کاری شرکت خدماتی نظافتی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: