نظافت و جمع آوری مواد در کارخانه های صنعتی

در صنایع مختلف در طی فرآیند تولید، پسماند هایی بر جای می ماند. در صورت عدم انتقال مواد به مکانی خارج از کارخانه، این مواد در محیط پراکنده می شوند. لذا در صورت لزوم، به کمک مکنده های صنعتی و جاروبرقی های آب و خاک می توان مواد را از سطح جمع آوری نمود. اغلب این مواد دارای غلظت بالایی هستند و جمع آوری آنها به صورت دستی و تنها توسط نیروی انسانی امکان پذیر نمی باشد. شرکت خدماتی نظافتی به کمک تجهیزات نظافتی پیشرفته ای مانند دستگاه های مکنده ی صنعتی نظافت کارخانه های صنعتی را امکان پذیر نموده است. به کمک این شیوه زمان انجام کار به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. در گذشته جمع آوری پسماند ها به کمک نیروی انسانی انجام می شد. به دلیل خطرناک بودن پسماند های صنعتی برای کارگران، امروزه از شیوه های سنتی نظافتی استفاده نمی شود.

تجهیزات نظافتی مناسب نظافت کارخانه های صنعتی

جهت جمع آوری و نظافت کارخانه های صنعتی، تجهیزات زیر مناسب می باشند:

۱) مکنده صنعتی

۲) جاروبرقی های ضد انفجار

۳) واترجت یا دستگاه کارواش صنعتی آب گرم

۴) اسکرابر

۵) سوییپر ( جاروب خیابانی )

هر یک از این دستگاه ها مناسب جمع آوری و نظافت نوع خاصی از زباله ها و بخش مشخصی می باشند.

مکنده صنعتی

نظافت کارخانه های صنعتیاین دستگاه قادر به جمع آوری حجم قابل توجهی از مواد می باشد. نازل این مکنده ها به منشاء اصلی متصل می شود. در آن صورت جهت انتقال مواد از بخشی به بخش دیگر نیز از این دستگاه استفاده می شود. قدرت مکندگی بسیار بالای این دستگاه سبب شده حجم قابل توجهی از پسماند را جمع آوری نماید. بعلاوه در بازه ی زمانی بسیار کوتاه، حجم بالایی از مواد قابل جمع آوری می باشد.

 

 

 

جارو برقی های ضد انفجار:

نظافت کارخانه های صنعتیدر صنعت گاهی با موادی همچون فرآورده های بنزینی و نفتی سر و کار داریم که جمع آوری این مواد نیازمند رعایت اصول ایمنی خاصی می باشد. عدم رعایت این اصول منجر به آتش سوزی و انفجار می شود. همچنین هزینه های جبران ناپذیری را در پی دارد. انتخاب جارو برقی مناسب، جهت جمع آوری زباله های صنعتی را به شرکت خدماتی نظافتی بسپارید.

 

 

 

 

واترجت آب گرم:

نظافت کارخانه های صنعتیاین دستگاه قادر به افزایش دمای آب تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد می باشد، سپس آب را با فشار بسیار زیادی از نازل ها به بیرون می راند. بنابراین سطح قابل توجهی را از آلودگی های قدیمی و عمقی نظافت می نماید. استفاده از این دستگاه در جهت حذف لکه های روغنی، بنزینی، گازوئیلی و … بسیار مناسب می باشد.

 

 

 

 

 

 

اسکرابر:

نظافت کارخانه های صنعتیاسکرابر از جمله تجهیزات نظافتی کار آمد امروزی می باشد. دستگاه زمین شوی ( اسکرابر) جهت نظافت کف بسیار مناسب می باشد. به کمک این دستگاه پس از جمع آوری زباله ها از کف، می توان تمامی سطوح را به کمک آب و مواد شوینده ی مخصوص شستشو نمود. نظافت کف به کمک اسکرابر موجب تمیز کردن آلودگی های عمقی از سطح زمین می شود. این دستگاه مناسب برای انواع کفپوش های سخت می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

سوییپر:

نظافت کاخانه های صنعتیاین دستگاه همانند جارو عمل می کند. به گونه ای که زباله ها را در قسمت زیرین دستگاه جمع کرده و به کمک پمپ مکنده به درون مخزن انتقال می دهد. سوییپر معمولاً در محوطه های بیرونی کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکتهای خدماتی نظافتی معتبر امروزه امکان نظافت سطوح کارخانه های صنعتی را به کمک تجهیزات روز دنیا و نیروی انسانی آموزش دیده امکان پذیر نموده است.

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: