نظافت و جمع آوری مواد در کارخانه های صنعتی

فرآیند تولید در کارخانه های صنعتی همواره با تولید میزانی پسماند همراه می باشد که در صورت عدم کنترل و انتشار این مواد در محیط کیفیت محصولات کاهش یافته و حجم دور ریز مواد نیز افزایش می یابد. لذا نظافت و زدودن آلودگی ها امری ضروری و چشم پوشی ناپذیر می باشد که در این میان راهکار شرکت خدماتی نظافتی استفاده از تجهیزات کارآمد نظافت صنعتی می باشد که به صورت مداوم در محیط قابل استفاده بوده و به دلیل برخورداری از توان نظافتی بالا محیطی همواره پاکیزه را به ارمغان می آورند که این پاکیزگی تاثیر مستقیمی بر کیفیت محصولات تولیدی کارخانه دارد و از این جهات لزوم نظافت و جمع آوری پسماند قابل درک می باشد. واگذاری خدمات نظافت و جمع آوری مواد در کارخانه های صنعتی، به صورت پیمانکاری به یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر تصمیمی هوشمندانه بوده که در این مقاله چگونگی این امر را مورد بررسی قرار می دهیم.

بکارگیری تجهیزات نظافتی کارآمد

طیف گسترده ای از تجهیزات نظافت صنعتی جهت انجام نظافت در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که با استفاده از آنها سطح بهداشت محیط ارتقا یافته و مدت زمان بسیار کوتاهتری صرف انجام امور نظافتی در این محیط ها خواهد شد. هر یک از این تجهیزات از قابلیت خاصی برخوردار بوده و به منظور نظافت و شستشوی آلودگی ها مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از کارآمد ترین این تجهیزات شامل انواع دستگاه های با کارکرد شستشوی سطوح اعم از اسکرابر ، واترجت یا دستگاه کارواش صنعتی می باشد که انواع سطوح هموار و ناهموار با استفاده از آنها مورد شستشوی قرار می گیرد. اما پیش از شستشوی انجام نظافت و جمع آوری زباله های ریز همچون گرد و غبار الزامی می باشد که با استفاده از دستگاه هایی چون مکنده های صنعتی ، سوییپر یا جاروب خیابانی صورت می پذیرد.

 

جاروب خیابانی

نظافت کاخانه های صنعتیدستگاه سوییپر یا جاروب خیابانی به منظور نظافت و حذف آلودگی های خشک مورد استفاده قرار می گیرد و آلودگی ها به کمک برس های موجود در بخش زیرین دستگاه جمع آوری شده و به کمک پمپ مکنده به درون مخزن زباله انتقال می یابند. با استفاده از سوییپر یا دستگاه جاروب خیابانی می توان از حجم آلودگی های منتشر شده در محیط کاسته و سطح بهداشت محیط را ارتقا بخشید.

 

 

 

 

مکنده صنعتی

نظافت کارخانه های صنعتیمکنده صنعتی قادر به جمع آوری حجم قابل توجهی از مواد بوده و به کمک نازل های متفوت طراحی شده، انواع آلودگی ها را از سطوح گستره کف و مقاطع محدود درون ماشین آلات ساخت و تولیدی در کارخانه جمع آوری می نمایند. قدرت مکندگی بسیار بالای این دستگاه ها امکان مکش حجم قابل توجهی از پسماند منتشر شده در محیط را فراهم آورده به همین دلیل از این دستگاه ها جهت انتقال مواد به سایر بخش های کارخانه نیز استفاده می شود.

 

 

 

 

جارو برقی های ضد انفجار

نظافت کارخانه های صنعتیدر صنعت گاهی با موادی همچون فرآورده های بنزینی و نفتی سر و کار داریم که جمع آوری این مواد نیازمند رعایت اصول ایمنی خاصی می باشد. عدم رعایت این اصول منجر به آتش سوزی و انفجار می شود گردیده و خطرات بسیاری کارکنان واحدهای صنعتی را تهدید می نماید که هزینه های جبران ناپذیری را نیز در پی دارد. انتخاب جارو برقی مناسب، جهت جمع آوری زباله های صنعتی را به شرکت خدماتی نظافتی بسپارید.

 

 

 

 

واترجت یا دستگاه کارواش صنعتی

نظافت کارخانه های صنعتیشستشوی آلودگی های سخت روغنی، گازوئیلی و بنزینی از سطوح در کارخانه های صنعتی با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی صورت می پذیرد که آب را با فشار بالا بر سطح آلوده پاشش نموده و لایه های سخت آلودگی را از هم جدا نموده و منجر به جدا سازی این نوع از آلاینده ها از سطح می شوند.

 

 

 

 

 

 

اسکرابر

نظافت کارخانه های صنعتیدر کارخانه های صنعتی وسیع شستشوی سطوح کف با استفاده از دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی صورت می پذیرد که این دستگاه مجهز به برس های دیسکی شکل بوده و آلودگی ها را از میان خلل و فرج خارج می نمایند و این دستگاه ها تنها با یک بار عبور از مقاطع هموار آلوده در کف سالن ها، محل مورد نظر را کاملا پاکسازی نموده و با استفاده از این تجهیزات مدت زمان کوتاهی صرف شستشوی کف خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: