نظافت سالن ورزشی

اماکن ورزشی از جمله مکان های عمومی پر رفت و آمد می باشند. لذا لزوم رعایت بهداشت و نظافت این اماکن به خوبی قابل درک می باشد. عدم نظافت سالن ورزشی به شیوه ی صحیح نیز مشکلات بسیار زیادی برای مراجعین این مکان ها به وجود خواهد آورد. همین امر موجب اهمیت نظافت سالن ورزشی می شود. شرکت خدماتی نظافتی ، امور نظافت سالنهای ورزشی را به کمک نیروی انسانی کارآمد و تجهیزات نظافتی پیشرفته روز دنیا به انجام می رساند.

قدم اول:شناسایی بخشهایی که نیاز به نظافت دارند:

نظافت سالن ورزشینظافت اماکن ورزشی امری بسیار تخصصی می باشد. مجموعه های ورزشی از بخشهای متفاوت با شرایط محیطی مختلف تشکیل شده اند. از جمله بخش های یک مجموعه ورزشی به شرح ذیل می باشد:

سالن های سرپوشیده مانند سالن والیبال، بسکتبال، فوتسال

سالن های رزمی و یوگا

سالن های بدنسازی و هوازی

زمین های فوتبال، تنیس

هریک از این سالنها دارای کفپوش مخصوص به خود می باشند. عدم نظافت صحیح این سالنها منجر به آسیب به کفپوش ها می شود. نیاز به نظافت به کمک تجهیزات نظافتی در این مقوله بسیار محسوس خواهد بود.

 

قدم دوم:شناسایی تجهیزات نظافتی مناسب جهت نظافت سالن ورزشی

نظافت سالن ورزشیهر یک از سالنهای ورزشی ذکر شده در بالا دارای کفپوش های مختلف می باشند. برای مثال جنس کفپوش سالن های سرپوشیده از جنس اپوکسی و پلی اورتان می باشد. در صورت نظافت به شیوه های سنتی کفپوش آسیب میبیند. ایجاد خط و خش بر روی این سطوح منجر به نفوذ انواع آلودگی ها در این نوع کفپوش می شود. در صورت عدم نظافت صحیح سطوح اپوکسی و انجام نظافت به کمک تی، آلودگی ها تنها از بخشی به بخش دیگر انتقال می یابند.

اسکرابر وسیله ای مناسب جهت نظافت کف

استفاده از یک اسکرابر سرنشین دار و یا دستی این کار را به بهترین شیوه به انجام می رساند. همچنین آلودگی ها به صورت عمقی از سطح زدوده می شود. این دستگاه علاوه بر توانایی نظافت اپوکسی، سطوح دیگری همچون سنگ، پارکت، بتن مسطح، موزائیک و … را نیز دارا می باشد. همین امر استفاده از دستگاه را برای سایر سالن ها  نیز مناسب می نماید.

استفاده از ترولی نظافتی و جاروبرقی جهت نظافت فضاهای محدودتر

جهت نظافت برخی از بخش ها مانند سکوی تماشا چیان، راه پله ها و رختکن ها به دلیل کمبود فضا استفاده از دستگاه اسکرابر مناسب نمی باشد. در اینجا تنها به کمک یک ترولی نظافتی که دارای تی دستی و جارو می باشد، می توان سطح را نظافت نموده و آلودگی ها را به حداقل رساند. برخی مواقع قبل از تی نیاز به حذف زباله های بزرگتر می باشد. به کمک جاروبرقی های صنعتی می توان فضای وسیعی را در بازه ی زمانی بسیار کوتاه نظافت نمود.

واترجت شوینده ای مناسب برای حذف کامل آلودگی ها

بخش هایی از سالن های ورزشی نیازمند نظافت عمقی تر می باشد. آلودگی این سطوح بدون کمک آب از بین نخواهد رفت. معمولاً آلودگی های قدیمی تر، نیازمند شستشو می باشند.  به کمک واتر جت تکنولوژی آب فوق فشار قوی، امکان حذف آلودگی های عمیق از انواع سطوح وجود دارد. به کمک دستگاه کارواش صنعتی می توانید محل مورد نظر را به نحو مناسب شستشو نموده که همانند روز اول پاک و درخشنده شود.

قدم سوم: برنامه ریزی جهت طرح نظافتی مناسب

پس از شناسایی بخش هایی که به نظافت نیاز دارند و انتخاب تجهیزات مناسب برای نظافت اماکن ورزشی، حال قادر به برنامه ریزی مناسب جهت انجام امور نظافتی می باشید. هر یک از این بخش ها به دلیل استفاده ی روزمره ی افراد نیاز به نظافت روزانه دارند. عدم نظافت این بخش ها به صورت روزانه آلودگی و بیماری ها را افزایش می دهد. اما برخی بخش ها به دلیل استفاده ی کمتر و به دلیل حذف آلودگی های عمقی نیاز به نظافت به صورت هفتگی و یا حتی ماهانه دارند.

 

 

 

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: