نظافت اماکن عمومی

اماکن عمومی در سطح شهر ها از فضاهای پر رفت و آمد می باشند. عدم نظافت صحیح و به موقع این اماکن منجر به بروز بیماری های بسیار زیادی در بین مردم می شود. لذا در راستای داشتن شهری پاکیزه، عاری از میکروب و آلودگی های محیطی بیماری زا، انجام نظافت اماکن عمومی بسیار با اهمیت می باشد. شرکت خدماتی نظافتی در راستای نظافت اماکن عمومی همچون پارک ها، جاده ها، خیابانها، پیاده رو ها و پارکینگ های عمومی با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته ی روز دنیا و نیروی انسانی کار آزموده قادر به انجام اینگونه امور می باشد.

ایجاد طرحی جهت نظافت اماکن عمومی

ایجاد یک محیط عمومی سالم، تمیز و جذاب اثرات مثبت بسیار زیادی برای افرادی که در سطح شهر زندگی میکنند دارد. در  مقابل عدم ایجاد چنین فضایی پیامد های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

جهت شروع نظافت اینگونه اماکن ابتدا باید مواردی را مد نظر قرار دهیم:

۱)ایجاد یک طرح نظافتی و الگوی نظافتی مناسب

۲)شناسایی مناطق پرخطر

۳)برنامه ریزی برای نظافت روزمره

۴)در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی

نظافت اماکن عمومیبه عنوان مثال پارک های سطح شهر از جمله اماکن عمومی پر رفت و آمدی هستند. روزانه افراد بسیار زیادی جهت ورزش، بازی کودکان و یا عبور و مرور از این فضاها استفاده می کنند. عدم نظافت صحیح این اماکن چهره ی ناشایستی از شهر برای شهروندان به وجود می آورد. در راستای تحقق فضایی فضایی امن و تمیز نیاز به انجام امور نظافتی به کمک تجهیزات و نیروی انسانی کار آزموده می باشد. علاوه بر این فضاهایی در پارک ها وجود دارد،  به دلیل عبور کابل های برق تامین روشنایی پارک دارای برق فشار قوی هستند.  نظافت این بخش ها به دلیل خطرناک بودن نزدیک شدن به آنها امکان پذیر نمی باشد.

بنابراین با برنامه ریزی مناسب جهت نظافت روزمره در اینگونه اماکن می توان فضایی همواره تمیز داشته باشیم. برخی اوقات با تغییرات آب و هوایی، در این اماکن آلودگی هایی ایجاد خواهد شد که عدم توجه به این شرایط در برخی مواقع امر نظافت را سخت کرده و این امر را بیهوده می نماید. مانند وزیدن باد و ریختن برگ های درختان در این اماکن، یا بارش باران های اسیدی که می توانند از جمله عوامل محیطی تاثیرگذار در امر نظافت اماکن عمومی باشند.سطل های زباله ی سطح شهر از دیگر مراکز آلودگی هستند.

انجام نظافت اماکن عمومی به کمک تجهیزات نظافتی مخصوص

نظافت اماکن عمومیاین فرآیند امروزه بسیار سهولت یافته و دستگاه های نظافتی به کمک جارو های سنتی قدیمی آمده اند. در گذشته زمان بسیار زیادی صرف نظافت محوطه یک اداره، پارک، خیابان ها و معابر عمومی می شد. به گونه ای که چندین نفر با جارو مجبور به جمع آوری زباله ها از سطح زمین بودند. دستگاه های سوییپر امروزه با عملکرد ویژه ی خود توانسته به جمع آوری زباله ها سرعت ببخشد. این دستگاه دارای برس هایی می باشد، که به کمک آن ها زباله ها در زیر دستگاه جمع شده و سپس به کمک پمپ مکنده زباله ها به داخل مخزن آن انتقال می یابند. این دستگاه امکان نظافت لبه های جدول خیابان ها و معابر را دارد و همین موضوع کارایی دستگاه را افزایش داده است. به کمک آن می توان سطح مقطع بسیار زیادی را نظافت نمود.

 

 

 

 

نظافت اماکن عمومیپس از جمع آوری گرد و خاک و زباله ها از سطح زمین نوبت به حذف لکه ها و آلودگی ها از سطح زمین می شود. برای مثال پیاده رو ها، خیابان ها، پارکینگ ها به دلیل عبور و مرور بسیار زیاد پس از گذشت زمان دچار مشکل می شوند. نظافت اینگونه معبر به کمک دستگاه های واتر جت یا آب فشار قوی امکان پذیر می باشد. این دستگاه قادر به از بین بردن آلودگی هایی مانند لکه های روغنی باقی مانده از خودروها، برداشتن آدامس از روی سطح و لکه های قدیمی می باشند.

به کمک این دستگاه می توانید محیطی پاکیزه و عاری از آلودگی های بیماری زا داشته باشید. سنگ فرش های کف پیاده رو ها را می توان به کمک این دستگاه به بهترین نحو نظافت نمود. در پارک ها، زمین بازی کودکان دارای وسایلی می باشد که آلودگی این دستگاه ها منجر به بیماری کودکان می شود. به کمک دستگاه واتر جت که با آب فشار قوی امر نظافت را به انجام می رساند، می توان آلودگی ها را از این سطوح از بین برد.

شرکت خدماتی نظافتی قادر به نظافت اماکن عمومی به کمک تجهیزات پیشرفته و نیروی انسانی می باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: