نظافت اماکن عمومی

اماکن عمومی در سطح شهر ها از فضاهای پر رفت و آمدی هستند که روزانه افراد بسیاری با اهداف متفاوت همچون گذران اوقات فراغت، ورزش، مسیر رفت و آمد و بسیاری از دلایل از این دست از این مکان ها استفاده می کنند و عمدتا این مکان ها در معرض انواع آلودگی های زیست محیطی، تغییرات آب و هوایی و زباله های تولید شده توسط بشر همچون بقایای مواد غذایی قرار می گیرند که در صورت عدم نظافت و کنترل این آلودگی ها سطح بهداشت محیط کاهش یافته و سلامت شهروندان به خطر می افتد. در جهت حفظ بهداشت محیط و تضمین سلامت شهروندان نظافت منظم اماکن عمومی الزامی می باشد که یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر جهت بهینه سازی این امر از انواع تجهیزات نظافت صنعتی استفاده می نماید که این تجهیزات به دلیل برخورداری از ویژگی های منحصر به فرد سبب افزایش سطح بهداشت محیط می شوند. در این مقاله به بررسی چگونگی انجام نظافت اماکن عمومی توسط شرکت خدماتی می پردازیم.طرحی جامع جهت نظافت اماکن عمومی

نظافت اماکن عمومی

ایجاد یک محیط عمومی سالم، تمیز و جذاب اثرات مثبت فراوانی در ذهن و روحیه افراد در سطح شهر ها دارد لذا به منظور ایجاد محیطی با این شرایط در ابتدا توجه به امر نظافت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. بکارگیری راهکارهای موثر و ایجاد طرحی جامع می تواند تاثیر بسزایی در بهینه سازی این امر داشته باشد. این طرح جامع باید از بخش های متفاوتی را مد نظر قرار دهد که در اینجا به بررسی برخی از این بند ها می پردازیم.

بند اول شناسایی شرایط محیط به خصوص مکان های پر خطر

بند دوم شناسایی نوع و میزان آلودگی ها

بند سوم بکارگیری راهکارهایی مناسب با شرایط ذکر شده

بند چهارم برنامه ریزی منظم جهت انجام امور نظافتی

بند پنجم استفاده از تجهیزات نظافتی مناسب

 

 

به عنوان مثال پارک های سطح شهر از جمله اماکن عمومی پر رفت و آمدی هستند که روزانه افراد بسیار زیادی جهت ورزش، بازی کودکان و یا عبور و مرور از این فضاها استفاده می کنند. عدم نظافت صحیح این اماکن چهره ی ناشایستی را به وجود می آورد. از سویی، فضاهایی در پارک ها وجود دارند که به دلیل عبور کابل های برق تامین روشنایی پارک ها، دارای برق فشار قوی هستند که عدم پاکسازی آلودگی ها از این بخش ها مشکلات بسیاری در برق رسانی کلی ایجاد می کند.

بنابراین با برنامه ریزی مناسب جهت نظافت روزمره در اینگونه اماکن، می توان فضایی همواره تمیز را در اماکن عمومی به وجود آورد. برخی اوقات با تغییرات آب و هوایی، در این اماکن آلودگی هایی ایجاد خواهد شد که عدم توجه به این شرایط در برخی مواقع امر نظافت را سخت تر می نماید. مانند وزیدن باد و ریختن برگ های درختان در این اماکن، یا بارش باران های اسیدی که می توانند از جمله عوامل محیطی تاثیرگذار در امر نظافت اماکن عمومی باشند.

 

استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی

جاروب خیابانی

نظافت اماکن عمومیجمع آوری زباله های خشک و گرد و غبار ناشی از تغییرات آب و هوایی امروزه با استفاده از دستگاه های جاروب خیابانی صورت می پذیرد. این دستگاه ها جایگزین مناسبی برای شیوه های ناکارآمد نظافتی سنتی می باشند که سبب تسریع در انجام امور نظافتی شده و بسیاری از نیازهای نظافتی را در این مکان ها مرتفع نموده اند. در گذشته زمان بسیار زیادی صرف نظافت محوطه یک اداره، پارک، خیابان ها و معابر عمومی می شد، به گونه ای که چندین نفر با جارو مجبور به جمع آوری زباله ها از سطح زمین بودند. دستگاه های جاروب خیابانی از عملکردی ویژه و بالقوه برخوردار می باشند که توانسته اند جمع آوری زباله ها را سرعت بخشند. این دستگاه ها دارای برس هایی می باشند که به کمک آن ها زباله ها در زیر دستگاه جمع شده و سپس به کمک پمپ مکنده زباله ها به داخل مخزن آن انتقال می یابند. این دستگاه امکان نظافت لبه های جدول خیابان ها و معابر را دارد و همین موضوع کارایی دستگاه را افزایش داده است. به کمک این دستگاه ها می توان مساحت بسیار زیادی را در زمانی کوتاه نظافت کرد.

 

 

 

دستگاه کارواش صنعتی

نظافت اماکن عمومیپس از جمع آوری گرد و خاک و زباله ها از سطح زمین نوبت به حذف لکه ها و آلودگی ها از سطح زمین می باشد. برای مثال پیاده رو ها، خیابان ها، پارکینگ ها به دلیل عبور و مرور بسیار زیاد پس از گذشت زمان دچار آلودگی هایی می شوند که نظافت آنها فقط با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی و با تکنولوژی آب فشار قوی امکان پذیر گردیده است. این دستگاه قادر به زدودن آلودگی هایی مانند لکه های روغنی باقی مانده از خودروها و لکه های آدامس از روی سطح می باشند، به کمک این دستگاه می توان محیطی پاکیزه و عاری از آلودگی های بیماری زا به ارمغان آورد. سنگ فرش های کف پیاده رو ها را نیز می توان به کمک این دستگاه به بهترین نحو نظافت نمود. در پارک ها، زمین بازی کودکان دارای وسایلی می باشند که آلودگی این دستگاه ها منجر به بیماری کودکان می شود لذا به کمک دستگاه واترجت که با آب فشار قوی امر نظافت را به انجام می رساند، می توان آلودگی ها را در این سطوح از بین برد.

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: