نظافت اماکن عمومی

اماکن عمومی در سطح شهر ها از فضاهای پر رفت و آمدی هستند که عدم نظافت صحیح و به موقع آنها منجر به بروز بیماری های بسیار زیادی در بین مردم می شود. لذا در راستای داشتن شهری پاکیزه، عاری از میکروب و آلودگی های محیطی بیماری زا، انجام نظافت اماکن عمومی اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. شرکت خدماتی نظافتی آمادگی خود را جهت نظافت اماکن عمومی همچون پارک ها، جاده ها، خیابانها، پیاده رو ها و پارکینگ های عمومی با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته ی روز دنیا و نیروی انسانی کار آزموده اعلام می دارد.

ایجاد طرحی جهت نظافت اماکن عمومی

ایجاد یک محیط عمومی سالم، تمیز و جذاب اثرات مثبت فراوانی برای افرادی که در سطح شهر زندگی می کنند، ایجاد می نماید. در مقابل عدم ایجاد چنین فضایی پیامد های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

جهت شروع نظافت اماکن عمومی ابتدا باید مواردی را مد نظر قرار دهیم:

۱)ایجاد یک طرح و الگوی نظافتی مناسب

۲)شناسایی مناطق پرخطر

۳)برنامه ریزی برای نظافت روزمره

۴)در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی

نظافت اماکن عمومیبه عنوان مثال پارک های سطح شهر از جمله اماکن عمومی پر رفت و آمدی هستند که روزانه افراد بسیار زیادی جهت ورزش، بازی کودکان و یا عبور و مرور از این فضاها استفاده می کنند. عدم نظافت صحیح این اماکن چهره ی ناشایستی از شهر برای شهروندان به وجود می آورد. در راستای تحقق فضایی امن و تمیز نیاز به انجام امور نظافتی به کمک تجهیزات و نیروی انسانی کار آزموده می باشد. علاوه بر این، فضاهایی در پارک ها وجود دارند که به دلیل عبور کابل های برق تامین روشنایی پارک ها، دارای برق فشار قوی هستند. نظافت این بخش ها به تخصص و تجربه خاصی نیاز دارد.

بنابراین با برنامه ریزی مناسب جهت نظافت روزمره در اینگونه اماکن، می توان فضایی همواره تمیز را در شهر به ارمغان آورد. برخی اوقات با تغییرات آب و هوایی، در این اماکن آلودگی هایی ایجاد خواهد شد که عدم توجه به این شرایط در برخی مواقع امر نظافت را سخت تر می نماید. مانند وزیدن باد و ریختن برگ های درختان در این اماکن، یا بارش باران های اسیدی که می توانند از جمله عوامل محیطی تاثیرگذار در امر نظافت اماکن عمومی باشند.سطل های زباله ی سطح شهر از دیگر مراکز آلودگی هستند.

انجام نظافت اماکن عمومی به کمک تجهیزات نظافتی مخصوص

سوییپر

نظافت اماکن عمومیاین فرآیند امروزه بسیار سهولت یافته و دستگاه های نظافتی به کمک جارو های سنتی قدیمی آمده اند. در گذشته زمان بسیار زیادی صرف نظافت محوطه یک اداره، پارک، خیابان ها و معابر عمومی می شد. به گونه ای که چندین نفر با جارو مجبور به جمع آوری زباله ها از سطح زمین بودند. دستگاه های جاروب خیابانی امروزه با عملکرد ویژه ی خود توانسته به جمع آوری زباله ها سرعت ببخشد. این دستگاه ها دارای برس هایی می باشند که به کمک آن ها زباله ها در زیر دستگاه جمع شده و سپس به کمک پمپ مکنده زباله ها به داخل مخزن آن انتقال می یابند. این دستگاه امکان نظافت لبه های جدول خیابان ها و معابر را دارد و همین موضوع کارایی دستگاه را افزایش داده است. به کمک این دستگاه ها می توان مساحت بسیار زیادی را در زمانی کوتاه نظافت کرد.

 

 

 

واترجت

نظافت اماکن عمومیپس از جمع آوری گرد و خاک و زباله ها از سطح زمین نوبت به حذف لکه ها و آلودگی ها از سطح زمین می باشد. برای مثال پیاده رو ها، خیابان ها، پارکینگ ها به دلیل عبور و مرور بسیار زیاد پس از گذشت زمان دچار آلودگی هایی می شوند که نظافت آنها فقط با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی  شستشوی کف را با آب فشار قوی امکان پذیر می باشد. این دستگاه قادر به زدودن آلودگی هایی مانند لکه های روغنی باقی مانده از خودروها و لکه های آدامس از روی سطح می باشند.

به کمک این دستگاه می توان محیطی پاکیزه و عاری از آلودگی های بیماری زا به ارمغان آورد. سنگ فرش های کف پیاده رو ها را نیز می توان به کمک این دستگاه به بهترین نحو نظافت نمود. در پارک ها، زمین بازی کودکان دارای وسایلی می باشند که آلودگی این دستگاه ها منجر به بیماری کودکان می شود لذا به کمک دستگاه واترجت که با آب فشار قوی امر نظافت را به انجام می رساند، می توان آلودگی ها را در این سطوح از بین برد.

شرکتهای خدماتی نظافتی قادر به انجام نظافت اماکن عمومی به کمک تجهیزات مکانیزه نظافتی پیشرفته و نیروی انسانی کارآزموده می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: