نظافت تخصصی پارکینگ

در ساختمان های چندین طبقه همواره مکانی جهت پارک اتومبیل ها با عنوان پارکینگ تعبیه می شود که روزانه تعداد زیادی خودرو در این بخش ها تردد داشته و این بخش ها در معرض انواع آلودگی های محیطی قرار می گیرند. لذا نظافت پارکینگ بنا بر دلایلی همچون پاکیزگی و زیبایی محیط، سلامت مراجعین، تهویه مطبوع و فاکتورهایی از این قبیل ضرورت می یابد که با توجه به وسعت فضا این امر کمی دشوار می باشد. بسیاری از مدیران در مجتمع های بزرگ با واگذاری خدمات نظافت ساختمان خود به یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر، نظافت این بخش را نیز به طور تخصصی به شرکتهای خدماتی واگذار می نمایند. طیف وسیعی از تجهیزات نظافت صنعتی به منظور نظافت در این بخش ها مورد استفاده قرار می گیرد که صرفه اقتصادی چشم گیری را برای آنها به ارمغان آورده و زمان انجام امور نظافتی را نیز کاهش می دهد. از سویی دیگر تجهیزات مورد استفاده کارایی بهینه ای نسبت به ابزارهای نظافتی سنتی دارند لذا از توان نظافتی بالاتری نسبت به این ابزارها بهره مند می باشند.

انجام عملیات نظافت

انواع آلودگی های خشک به طرایق متفاوتی وارد پارکینگ می شوند که سطوح کف پارکینگ را آلوده نموده و در صورت عدم کنترل و حذف آنها به سرعت در تمامی بخش ها انتشار یافته و گرد و غبار بر بدنه اتومبیل ها می نشیند که سبب آلودگی خودروها شده و نارضایتی مراجعین را به دنبال خود دارد. شرکت خدماتی نظافتی جهت نظافت پارکینگ از دستگاه جاروب خیابانی یا سوییپر استفاده می نماید.

انواع جاروب خیابانی

دستگاه های سوییپر در دو نوع دستی و سرنشین دار در دسترس می باشند که مطابق با کفپوش های سخت طراحی شده اند و توان از بین بردن آلودگی ها از میان خلل و فرج سطوح کف را نیز دارا می باشند. انواع دستی معمولا فاقد موتور بوده و دارای اندازه کوچکتری نسبت به انواع سرنشین دار می باشند.

 

 

 

 

 

عملکرد دستگاه سوییپر

این دستگاه ها معمولا عملیات جمع آوری و مکش زباله ها را به کمک برس های دیسکی شکل و سیلندری به انجام می رسانند به گونه ای که با عبور از بخش های آلوده زباله های موجود در مقاطع متفاوت را به کمک برس ها در بخش زیرین دستگاه جمع آوری شده و در انواع دستی این برس ها مستقیما زباله های جمع آوری شده را به مخزن انتقال می دهند اما در انواع سرنشین دار یا مکانیکی موتور مکنده پس از جمع شدن زباله ها در بخش زیرین دستگاه، تمامی این مواد را مکش نموده و به درون مخزن انتقال می دهند. با توجه به سرعت بالای عملیات نظافت با استفاده از این دستگاه ها سطوح پارکینگ در مدت زمان کوتاهتری مورد نظافت قرار می گیرند و در بیشتر موارد این محیط ها پاکیزه می باشند.

 

عملیات شستشوی کف

پس از انجام عملیات نظافت، شستشوی آلودگی های تر و لکه های ایجاد شده بر سطح ضرورت می یابد که سطوح کف پارکینگ با انواع لکه های روغنی، بنزینی و آلودگی های ناشی از تغییرات آب و هوایی دچار آلودگی می گردد که در گذر زمان در صورت عدم شستشوی این آلودگی ها به کفپوش آسیب بسیاری وارد شده و رفت و آمد اتومبیل ها را به مخاطره می اندازد. انجام شستشوی مداوم سطوح کف در پارکینگ با استفاده از اسکرابر صورت پذیر می باشد.

انواع اسکرابر یا زمین شوی صنعتی

اسکرابر ها در انواع دستی و سرنشین دار یا خودرویی جهت انجام عملیات شستشوی کف مورد استفاده قرار می گیرند. انوع دستی توسط یک نفر کاربر که در بخش پشتی دستگاه قرار می گیرد هدایت شده و با عبور از بخش های آلوده امکان شستشوی لکه ها و آلودگی ها را از میان خلل و فرج سطح فراهم می آورد. حال آنکه در اسکرابر های خودرویی یک نفر کاربر بر روی صندلی تعبیه شده بر روی دستگاه قرار می گیرد و دستگاه را در بخش های متفاوت پارکینگ هدایت نموده و عملیات شستشوی را بدون هیچگونه خستگی به انجام می رساند.

 

عملکرد دستگاه زمین شوی صنعتی

دستگاه زمین شوی صنعتی دارای عملکرد منحصر به فردی می باشد که در بازه زمانی کوتاهی بدون هیچگونه مزاحمتی برای مراجعین عملیات شستشوی کف پارکینگ را به انجام می رساند و لکه هایی همچون رد لاستیک، لکه های روغنی را به کمک سیتسم برس زنی پیشرفته به انجام می رسانند. عملکرد این دستگاه ها به گونه ای است که دارای مخازن جداگانه آب و مواد شوینده می باشد که با پاشش محلول آب و مواد شوینده بر روی برس های دستگاه امکان جدا نمودن آلودگی های سخت را از سطوح پارکینگ فرهم آورده و سبب پاکیزگی هر چه بهتر سطح می شوند.

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: