ترمیم بتن و تعمیر سازه های بتنی

بتن از مصالح ساختمانی پر کاربرد می باشد، که در گذر زمان دچار خوردگی، شکست و سستی شده و نیازبه ترمیم و بازسازی دارد. به وجود آمدن ناهمواری های بسیار در سطح بتن و همچنین سالم بودن سایر بخش ها در سطوح بتنی عملیات ترمیم بتن را دشوار می نماید. زیرا عملیات ترمیم بتن عموما با تخریب لایه های آسیب دیده و بتن ریزی دوباره این قسمت ها به انجام می رسد. انجام عملیات تخریب بتن با استفاده از شیوه های متداول گذشته سبب آسیب به آرماتورها می شد که این مشکل ترمیم بتن را دچار مخاطرات بسیاری می نمود. اما امروزه با روی کار آمدن شیوه های مدرنی همچون استفاده از واترجت یا دستگاه کارواش صنعتی تخریب بتن به منظور بازسازی و ترمیم آن با سهولت ویژه ای همراه گردیده است. علاوه بر این با استفاده از این دستگاه ها بسیاری از مشکلات تخریب بتن نیز مرتفع گردیده است.

تعمیر و ترمیم بتن(Concrete restoration)

ترمیم بتن

پایه های پل ها، اسکله های تفریحی در بندرگاه ها از جمله مهم ترین مکان هایی هستند که با استفاده از بتن ساخته شده و به مرور زمان بر اثر عواملی متفاوتی همچون رطوبت زیاد و فشار دچار خوردگی و آسیب می شوند و مقاومت کلی بتن را کاهش می دهند. به منظور جلوگیری از خطرات ناشی از کمبود مقاومت و سستی بتن، ترمیم و بازسازی آن الزامی می باشد. جهت ترمیم بتن ابتدا مقطع آسیب دیده را تخریب نموده و دوباره عملیات بتن ریزی را در محل مشخص شده انجام می دهند.

 

 

 

 

 

تخریب بتن با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی

ترمیم بتن-سازه های بتنیامروزه عملیات تخریب بتن با استفاده از واترجت یا دستگاه کارواش صنعتی در مدت زمان کوتاهی بدون آسیب به آرماتورها و تولید حجم بالایی گرد و غبار صورت می پذیرد. این دستگاه با تکنولوژی آب فوق فشار قوی و پاشش این میزان از آب به لایه های بتن، با ایجاد شبه انفجارهایی لایه های بتن را تخریب می نماید. استفاده از این شیوه مقرون به صرفه عملیات تخریب بتن را در بازه زمانی کوتاهی به انجام می رساند. از دیگر کاربرد های این دستگاه به جز تخریب بتن، پاکسازی لکه های روغنی و آلودگی های سخت و قدیمی از سطوح بتنی نیز می باشد که به دنبال آن سطحی صاف و هموار به وجود می آید.

 

 

 

 

ویژگی های واترجت صنعتی

ترمیم بتندستگاه کارواش صنعتی یا واترجت در صنایع کاربرد فراوانی دارد و بسته به نوع کارآیی آن در صنایع انواع تجهیزات جانبی به همراه این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. بخش های متفاوت این دستگاه اعم از بدنه، لنس ها، شلنگ فشار قوی و سایر قسمت ها جهت مقاومت در شرایط سخت کاری به گونه ای طراحی شده اند که سبب افزایش بازده عملیات و سودمندی دستگاه گردد. دبی و فشار آب در واترجت صنعتی متفاوت می باشد، لذا انواع واترجت هایی که جهت شستشوی سطوح و از بین بردن آلودگی ها مورد استفاده قرار می گیرند دارای فشار و دبی کمتری نسبت به انواع مورد استفاده جهت تخریب بتن می باشند.

 

 

 

 

مزایای تخریب بتن با واترجت صنعتی

ترمیم بتنانجام عملیات تخریب بتن با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی مزایای بسیاری داشته لذا امروزه از مناسب ترین گزینه های انتخابی جهت تخریب بتن می باشد. یکی از خدمات تخصصی قابل ارائه توسط یک شرکت خدماتی نظافتی حرفه ای انجام عملیات های صنعتی و به خصوص عملیات تخریب بتن می باشد. واگذاری این گونه عملیات به صورت پیمانکاری به شرکتهای خدماتی می تواند از دشواری و زمان بر بودن این عملیات بکاهد. با انجام عملیات تخریب بتن با استفاده از واترجت صنعتی به آرماتورها آسیبی وارد نشده و گرد و غبار تولیدی به آب همراه گردیده و در محیط پراکنده نمی شوند.

 

 

 

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: