ترمیم بتن و تعمیر سازه های بتنی

گذشت زمان موجب به وجود آمدن مشکلاتی برای سطوح بتنی می شود. از جمله این مشکلات می توان ترک خوردن، ناهموار شدن، سست شدن لایه های بتنی و … باشد خیلی از این مشکلات به وجود آمده برای بتن در ظاهر مشخص نمی باشد. این عوامل به دلیل تنش و کرنش زمین و جنبش کلی زمین به وجود می آید. پاکسازی و دوباره سازی بتن، ترمیم بتن و سازه های بتنی به  ویژه در مناطق باران خیز بسیار مهم و قابل اهمیت می باشد.

تعمیر و ترمیم بتن(Concrete restoration)

ترمیم بتنامروزه استفاده از آب فوق فشار قوی در امر ترمیم بتن بسیار محبوب می باشد. با وجود اینکه بتن به همراه مواد ضد آب سطوح را می پوشاند، تخریب بتن  در جهت ترمیم و بازسازی آن به کمک آب فوق فشار قوی امکان پذیر بوده و می تواند سطح را کاملاً آماده ی بتن ریزی و پوشاندن با انواع مواد دیگر می نماید.

 

 

 

 

 

 

ترمیم بتن-سازه های بتنیدلیل دیگری که استفاده از آب جهت ترمیم بتن را از جمله مشهور ترین روش های تخریب بتن کرده است، استفاده در مواقعی است که نیاز به تخریب بتن های سست شده داریم و آب با نفوذ به لایه های شکسته بتن می تواند به راحتی عمل تخریب را جهت ترمیم انجام نماید. این عمل می تواند به تکنیسین های تعمیرات نیز کمک نماید. با استفاده از تکنولوژی آب فوق فشار قوی( دستگاه کارواش صنعتی ) می توان رنگ های باقی مانده روی بتن، خاک و لکه هایی مثل لکه های روغنی، بنزینی و… را نیز از بین برد. با استفاده از یک دستگاه فشار قوی آب می توان جرم های چندین ساله، رنگ رفتگی را از بین برد.باز سازی بتن با استفاده از آب بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به دوباره پوشانی تمام سطح با بتن می باشد. همچنین زمان کمتری صرف ترمیم سطوح و سازه های بتنی با این روش می شود.

 

 

 

 

ترمیم بتنمناسب ترین میزان فشار جهت امر ترمیم می تواند ۵۰۰ بار و یا بیشتر بسته به میزان آسیب دیدگی سطح می باشد. البته در مواقعی که بخواهیم رنگ را از سطح برداریم و یا پوشش روی بتن را حذف کنیم از دستگاه با فشار ۱۴۰۰ بار استفاده نمود.

 

 

 

 

 

 

 

راه حل

ترمیم بتنآب فوق فشار قوی را می توان برای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی بتن خصوصاٌ امر تخریب بتن و ترمیم آن استفاده نمود. فشار آب بالا و جریان کم در واقع آب می تواند بدون آسیب به لایه های زیرین پوشش سطح را از بین ببرد. افزودن یک ساینده به دستگاه می تواند به طور کامل سیمان یک قطعه مورد نظر را تخریب کرده بدون اینکه هیچگونه آسیبی به میلگرد های سازه ی بتنی برسد. انجام این امر توسط شرکت خدماتی نظافتی و نیروهای کار آمد امکان پذیر می باشد.

 

 

 

 

مزایا

سرعت انجام کار بسیار بالا می باشد.

به آرماتور ها آسیبی نمی رسد.

حداقل میزان گرد و خاک

به صورت خودکار نیز امکان پذیر می باشد.

 

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: