تاثیر نظافت مجتمع های تجاری در جذب مراجعین

مجتمع های تجاری در سطح شهر ها محل خرید روزمره افراد و گذران اوقات فراغت می باشند که با توجه به حجم بالای تردد افراد در این فضاها نظافت و زیبایی محیط این مراکز از اهمیت بالایی برخوردار است. تحقیقات بیانگر واقعیتی مبنی بر تاثیر چشم گیر جلوه بصری محیط، زیبایی و پاکیزگی در جذب مشتریان و جلب رضایت افراد می باشد. صاحبان مراکز تجاری می توانند با واگذاری خدمات نظافت مجتمع تجاری خود به یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر با خیال راحت به سایر امور تجاری-اداری خود بپردازند. در این مقاله با بررسی نتایج یک همه پرسی ۱۵۰۰ نفره، تاثیر نظافت بر انتخاب و خرید افراد را بیان می نمائیم.

جذب مراجعین با نظافت مجتمع های تجاری

siteبا توجه به بررسی های آماری انجام شده بیش از ۸۳% از این افراد اظهار داشتنه اند فودکورت ها، سرویس بهداشتی ها، راهروها، پارکینگ های عمومی و حتی پله برقی های پاکیزه سبب تصمیم گیری سریعتر و بهتر این افراد جهت خرید از این اماکن شده است و در حدود ۹۰% آنها بر این باور بوده اند که نظافت مناسب فود کورت ها مسئله ای محوری در حصول اطمینان از کسب و کار عالی آن مجتمع تجاری می باشد.

در این میان نظر ۶۶% از زنان بسیار جالب می باشد آنها دلیل اصلی جذب شدن به برخی مراکز خرید را پاکیزگی سرویس های بهداشتی و معابر عمومی مجتمع تجاری دانسته اند که این بر اهمیت نظافت بخش عمده ای از آن محل دلالت دارد.

اکثر مشتریان، مجتمع تجاری ایده آل را مکانی دانستنه اند که از سطح پاکیزگی بالایی در تمام بخش ها از جمله راهروها و نمای ساختمان برخوردار باشد، البته این درجه از پاکیزگی علاوه بر افزایش میزان رضایت مشتریان موجب زیبایی هرچه بیشتر این مجتمع ها نیز می شود.

مدیران مراکز تجاری با توجه به این امر می توانند درصد سودآوری مجتمع تجاری را افزایش بخشیده و نتایج حاصل از این نظر سنجی روشن است توجه به نظافت مجتمع تجاری تاثیر چشم گیری در جذب مشتریان دارد.

شستشوی سطوح کف

انجام نظافت و شستشوی کف به شیوه های سنتی در مجتمع های تجاری با توجه به حجم بالای رفت و آمد دشوار می باشد لذا استفاده از شیوه های مدرن نظافتی پیشنهاد می گردد. شستشوی سطوح هموار در مجتمع های تجاری امروزه با اسکرابر یا دستگاه زمین شوی صنعتی صورت می پذیرد. اسکرابر صنعتی مجهز به برس های دیسکی شکل می باشد که با حرکت دورانی بر سطوح کف آلودگی ها را از میان خلل و فرج سطح بیرون کشیده و سبب پاکیزگی و درخشندگی سطوح کف می شوند. انجام شستشوی کف در مجتمع های تجاری با استفاده از این دستگاه توسط نیروی خدماتی آموزش دیده و با تجربه سبب انجام عملیات نظافت در مدت زمان بسیار کوتاهی شده و بعلاوه حجم بالایی از آلودگی ها قابل شستشوی و نظافت می باشند.

 

نظافت نما

نظافت نما با استفاده از واتر جت

نمای ساختمان های تجاری همواره دچار آلودگیهای بسیاری می شود که جلوه ظاهری آن می کاهد. از این رو شستشوی نمای ساختمان از الزامات امور نظافتی در این مراکز می باشد که باید به صورت زمان بندی شده و با استفاده از تجهیزات مدرن نظافتی صورت پذیرد. جهت شستشوی نمای ساختمان امروزه شرکتهای خدماتی نظافتی معتبر از تجهیزات نظافت صنعتی استفاده نموده و آلودگی های سخت باقی مانده بر این سطوح را حذف می نمایند.

 

 

 

نظافت سرویسهای بهداشتی

نتایج همه پرسی ۱۵۰۰ نفره نشان داد که افراد توجه بسیاری به سرویسهای بهداشتی داشته و نظافت این بخش ها نزد افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. البته علاوه بر نظافت، ضدعفونی و میکروب زدایی نیز الزامی می باشد. شستشوی و نظافت تمامی قسمت ها در سرویسهای بهداشتی با استفاده از ابزار کارآمد نظافتی سهولت یافته و در مدت زمان کوتاهی عملیات نظافت در این بخش ها با بهره گیری از پرسنل نظافتی آموزش دیده صورت می پذیرد. استفاده از تجهیزاتی همچون دستگاه کارواش صنعتی می تواند حجم بالایی از آلودگیها را در این مکان ها شستشوی نموده و سبب پاکسازی سطوح در این بخش ها شود.

 

 

نظافت فود کورت ها

نظافت فود کورتهافود کورت ها محلی جهت استراحت افراد می باشند که معمولا چند رستوران در کنار یکدیگر قرار گرفته و محلی جهت نشستن افراد در این بخش ها تعبیه می شود. فودکورت ها در معرض انواع آلودگی ها اعم از گرد و غبار و پسماند مواد غذایی قرار می گیرند. نظافت و شستشوی سطوح کف در این بخش ها می تواند سبب جذب افراد بیشتری به این بخش ها شده و سودآوری این بخش ها را به ارمغان آورد. جهت انجام امر شستشوی و نظافت فودکورت از تجهیزات مدرن نظافتی استفاده می شود که در این صورت می توان سطح بهداشت محیط را افزایش بخشیده و این عملیات را با سرعت و کیفیتی رضایت بخش به انجام رساند. دستگاه اسکرابر جهت شستشوی سطوح کف و جاروبرقی صنعتی گزینه هایی مناسب جهت استفاده در این بخش ها می باشند.

 

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: