استفاده از آب فوق فشار قوی جهت تخریب بتن و بررسی سایر روش ها

تخریب بتن فرآیندی است جهت از بین بردن سطوح بتنی که نباید با بتن پوشیده می شدند و همچنین در مواقعی استفاده می شود که بخواهیم سازه های بتنی را به طور کلی تخریب کرده و به شیوه ی صحیح طراحی و بتن ریزی نماییم. شرکت خدماتی نظافتی ما می تواند تخریب بتن با آب را با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی فوق فشار قوی و همچنین به کمک نیروی انسانی با تجربه به انجام رساند تا بتن را دوباره سازی کرده و از بخش هایی که نادرست بتن ریزی شده اند خلاصی یابیم.

چگونگی انجام تخریب بتن و روشهای تخریب

امروزه بتن را به روشهای مختلفی میتوان تخریب کرد که در ذیل به برخی از آنها اشاره شده است:

۱)روش استفاده از مته های تخریب(چکش بادی):

تخریب بتنچکش بادی دارای مته های با ضخامت گوناگون می باشد که با انتخاب مته ی مناسب میتوانند بر روی بتن را تخریب نموده ولی از معایب این دستگاهها ایجاد صدای نا به هنجار در هنگام کار با آنها و همچنین حفاری نا همگون می باشد.کار با این دستگاه ها نیاز به دقت بسیار زیادی دارد زیرا امکان آسیب به لایه های زیرین بتن از جمله میلگردها وجود دارد.

 

 

 

 

۲)روش استفاده از تراش بتن:

این دستگاه صرفاً در سطوح صاف قابل استفاده می باشند و استفاده از این دستگاه در سطوح منحنی و دیواره ها غیر ممکن می باشد.روش کار این دستگاه ها به گونه ای است که توسط یک صفحه ی فولادی دندانه دار بر روی سطح قرار گرفته و آن بخش را حفر می کند. در حین کار با این دستگاه استفاده از ماسک الزامی می باشد، زیرا که ایجاد گرد و خاک زیادی می نماید.

 

۳)روش استفاده از مواد شیمیایی(کتراک):

تخریب بتندر این روش سطح بتن را ابتدا توسط مته های شماره ۴۰، ۵۰ یا ۶۰ تخریب می نماید. سپس ماده ی شیمیایی کتراک را با آب مخلوط کرده و بخش های حفاری شده را از این مواد پر می کنند. پس از گذشت یک بازه ی زمانی مشخص بخش مورد نظر تخریب می شود.استفاده از لباس ایمنی الزامی می باشد.

 

 

 

 

 

۴)روش استفاده از آب فوق فشار قوی(hydrodemolition):

تخریب بتندر این بین استفاده از آب روشی مدرن در امر تخریب بتن می باشد و از جمله موثرترین روشها در جهت از بین بردن بتن های آسیب دیده می باشد. در حالی که به طور همزمان می تواند سطح مناسبی را در جهت بتن ریزی دوباره به وجود آورد. فشار قوی آب می تواند سطح بتن را به راحتی برش دهد. تجهیزات تخریب بتن با استفاده از فشار آب فوق قوی (hydrodemolition concrete) و تمرکز بر روی نقطه ای خاص می تواند امر تخریب بتن را بدون ایجاد هیچگونه آسیب و بدون ایجاد ترک بر روی سازه های فلزی ساختمان اجرا نماید.

از آنجایی که سطح توانایی ما همه روزه رو به پیشرفت بوده و در حال به روز رسانی می باشد این امر را نیز به بهترین روش به انجام می رسانیم. تجهیزات تخریب بتن ما در هر نوع سطحی اعم از منحنی و یا سطوح صاف با بالاترین اثر بخشی قابل استفاده می باشند. با استفاده از این روش آرماتورها کاملاً سالم می مانند و تخریب به صورت متمرکز صورت میگیرد.

 جهت انجام عملیات های صنعتی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: