نظافت بیمارستان ها و میکروب زدایی اماکن درمانی

بیمارستان ها محل درمان و نگهداری تعداد زیادی بیمار می باشند که سلامت آنها در گرو بسیاری از مسائل می باشد. نظافت و برقراری بهداشت در محیط بیمارستان از جمله مهم ترین فاکتورهای مدنظر در این مراکز هستند که تاثیر مستقیمی بر سلامت افراد در محیط داشته و در صورت عدم انجام به موقع نظافت بهداشت محیط به مخاطره می افتد که این یک تهدید جدی برای بیماران و تمامی مراجعین در این مراکز بهداشتی درمانی می باشد. گرد و غبار به همراه میکروب می تواند.  همراهی گرد و غبار با باکتری و میکروب های بیماری زا سبب بروز بیماری های بسیاری در میان افراد می شود و که با توجه به مقاومت بدنی پایین افراد در این مکان ها بیماری های بیشتری سلامت افراد را تهدید می نماید. لذا خطرات جبران ناپذیری متوجه افراد خواهد شد.به همین دلیل پاکیزه و عاری از میکروب نگاه داشتن بیمارستان ها امری حیاتی می باشد که امروزه با استفاده از تجهیزات مدرن نظافت صنعتی با سهولت و کیفیت بالایی همراه گردیده است. با توجه به اهمیت نظافت بیمارستان با واگذاری خدمات نظافت به یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر می توان با خیال آسوده به درمان بیماران پرداخت و برقراری بهداشت در محیط را به این شرکتها واگذار نمود.

 

استفاده از تجهیزات مدرن نظافتی

نظافت بیمارستانبا توجه به اهمیت نظافت بیمارستان لزوم استفاده از راهکارهای مفید و کارآمد نظافتی قابل درک می باشد. از سوی دیگر خدمات نظافت با استفاده از این تجهیزات می تواند از بروز بیماری ها جلوگیری به عمل آورد بعلاوه این تجهیزات مشکل ناکارآمدی شیوه های سنتی همچون استفاده از تی و جارو را در بیمارستان ها مرتفع می نماید. یکی از تجهیزات مدرن نظافتی که در بیمارستان ها بسیار کارآمد می باشد دستگاه بخارشوی می باشد.

 

 

 

 

دستگاه بخارشوی صنعتی

هنگامی که بحث از کاهش شیوع بیماری ها در بیمارستان به میان می آید ابزار تخصصی نظافتی همچون بخار شوی های صنعتی می توانند بسیار ارزشمند باشد که هم اکنون در برخی مراکز درمانی جهت نظافت و میکروب زدایی مورد استفاده قرار می گیرند. مخصوصاً در مراکزی مثل بیمارستانها که هر ناحیه از آن نیاز به شیوه ی خاصی از نظافت دارد استفاده و بهره وری از بخار بسیار مهم است. در مواقع منع مصرف مواد شوینده و ضدعفونی کننده استفاده از دستگاه بخارشوی صنعتی گزینه ای ایده آل می باشد که قدرت حذف، ۹۹% ویروس ها، میکروب ها، باکتری ها و عوامل بیماری زا را دارا می باشد. شرکتهای خدماتی نظافتی حرفه ای اغلب جهت انجام نظافت بیمارستان از این ابزار نظافتی کارآمد استفاده می نمایند.

 

 

 

 

مزایای استفاده از بخارشوی در بیمارستان

نظافت بیمارستاننظافت و شستشوی کف و تمامی سطوح در بیمارستان ها امری کاملا جدا از ضدعفونی و میکروب زدایی عمیق می باشد، اما جهت حذف آلودگی ها در مراکز درمانی الزامی است. بخار توان بالایی در از بین بردن میکروب، باکتری و عوامل بیماری زا دارد. بدین منظور در بیمارستان ها از دستگاه بخارشوی استفاده می شود. استفاده از بخار شوی در اطراف بیماران بسیار ایمن بوده و در حین کار هیچگونه مزاحمتی برای آنها به وجود نمی آورد و مزاحم استراحت افراد در بیمارستان نخواهند شد. استفاده از مواد شوینده تحت تایید و آب گرم به همراه این دستگاه ها، امر ضد عفونی را بسیار موثر تر می کند. به کمک این تجهیزات می توانید اثرات مخرب زیست محیطی را در بیمارستان ها به حداقل رسانده و ایمنی هر چه بیشتر را به خصوص برای بیماران به ارمغان آورید.

 

 

 

توان بالای بخارشوی در حذف باکتری ها

نظافت بیمارستانبخار به کمک حرارت و فشار زیاد می تواند انواع سطوح را عمیقاً ضدعفونی کند. به علاوه تنها به کمک حدود ۵% آب که می تواند عملیات ضدعفونی انواع سطوح و از بین بردن کپک های غیر قابل مشاهده را به انجام رساند. دمای بخار بالاتر، حتی موثر تر از بخار معمولی به همراه ضد عفونی کننده ها می باشد، در نتیجه فرآیند نظافت را تسهیل می بخشد. این تجهیزات می توانند بخاری با دمای  حدودی ۳۴۷ درجه فارنهایت و یا ۱۷۵ درجه سانتیگراد ایجاد نمایند. این درجه از بخار می تواند از بین بردن باکتری ها، میکروب ها و عوامل بیماری زا را تضمین نماید بعلاوه هر آلاینده ی مضر دیگری نیز حذف شده و از شیوع بیماری ها ممانعت می کند.

 

 

 

 

 

موارد استفاده از بخارشوی در بیمارستانها:

نظافت ویلچر و سایر وسایل توانخشی

نظافت دیوار های معابر عمومی بیمارستان از جمله اتاق انتظار

از بین بردن ویروسها باکتری ها و موجودات زنده مضر

ضد عفونی و نظافت اتاق عمل

از بین بردن قارچ و کپک

نظافت تجهیزات پزشکی

نظافت سالن های غذا خوری

 

 

 

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: